Ziskem dvou bodů na ústeckém ledě se Motor osamostatnil v čele 1. ligy

19.09.2015

Jihočeši uspěli na severu díky přesnému zásahu Roka Pajiće v prodloužení a bodovali popáté za sebou. Zároveň jako první v sezoně dokázali pokořit ústecký Slovan na jeho ledě, kde si předtím vylámaly zuby celky Mostu a Havířova. Cenné vítězství ale Motor zaplatil ztrátou zraněných hráčů Lukáše Bohunického a Josefa Mikysky. Prvoligovému pořadí vládne budějovický tým s bodem navrch před pronásledovateli z Přerova. Dosud druhá Třebíč padla v Prostějově.

ÚSTÍ NAD LABEM – Budějovický tým otevřel skóre již ve 4. minutě využitím přesilovky. Domácí srovnali díky povedené individuální akci Zdeňka Kubici, jejich nejlepšího borce v tomto večeru. Na konci úvodního dějství hráli hosté devadesát pět vteřin pět na tři, ale bez efektu. „Podle toho, jak jsme vletěli do zápasu, jsme měli ze začátku vést 3:0 nebo 4:0,“ nechtěl se smířit s nerozhodným stavem motorácký kouč Petr Rosol. Jeho protějšek Miroslav Mach lomil rukama: „První třetina v našem podání byla tragédie.“

Od následující dvacetiminutovky se podle Macha jeho svěřenci zvedli a byli lepší. Vedení však znovu získali vyslanci z českého jihu, když Josef Mikyska bekhendem zpoza branky poslal nabídku volnému Michal Švihálkovi a ten se prosadil střelou mezi betony Jakuba Soukupa. Při vyloučení Lukáše Bohunického ve 48. minutě ale znovu srovnal Vladimír Brož. „Za třetí třetinu musím kluky pochválit. Hrábli si na dno,“ ocenil ústecký lodivod.

V nastaveném čase projevili větší aktivitu hosté, kteří nakonec sáhli po bodové prémii. Rozhodující trefu pod brankářovu vyrážečku zařídil Rok Pajić. „Gólman chytal skvěle celý zápas. Tahle střela mu tam propadla náhodně. Škoda, že jsme se nedostali k nájezdům,“ zalitoval Miroslav Mach. „Dnes jsme měli brát tři body a ne dva. Výsledek pro nás znamená ztrátu,“ nechal se slyšet budějovický Petr Rosol.

WSM 1. liga, 5. kolo:

HC Slovan Ústí nad Labem – ČEZ Motor Č. Budějovice 2:3 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 – 0:1)
15. Kubica (Vágner, Novák), 48. Brož (Roubík, Kloz) – 4. M. Heřman (Nouza, J. Suchánek), 26. M. Švihálek (Mikyska, Kuchejda), 64. Pajić (Mucha).
Rozhodčí: Zubzanda – Bosák, Kokrment.
Vyloučení: 6:6, navíc Brož (Ústí) 10 minut.
Diváků: 1 438.
ČEZ Motor: O. Bláha – Mucha, Zíb, J. Suchánek, R. Vráblík, Bohunický, Žovinec – Žálčík, Pajić, L. Rob ml., Nouza, J. Straka, M. Heřman, Kuchejda, Mikyska, M. Švihálek, Babka, Prokeš, A. Přibyl. Trenéři Petr Rosol a Radek Bělohlav.
Hráno 19. září.

(red)

02. 05. 2024 Vimperský odchovanec Šimon Hrubec v barvách curyšského SC Lions vychytal nulu v rozhodujícím finálovém utkání nejvyšší švýcarské soutěže proti HC Lausanne (výsledek 2:0) a zvedl nad hlavu vítězný pohár.
02. 05. 2024 Krajská konference Českého hokeje se uskuteční v Českých Budějovicích (budova KÚ, ulice B. Němcové) v pondělí 6. května. Program obsahuje vedle jiných bodů také volbu předsedy KVV ČSLH, předsedy dozorčí rady KVV ČSLH a delegáta s hlasem rozhodujícím na svazovou konferenci Českého hokeje.