Táborští se vymanili ze střeleckého útlumu a vrátili náboj do druholigového semifinále

07.04.2024

Po dvou porážkách z havířovského ledu se mužstvu Tábora v domácím prostředí podařilo vymanit ze střeleckého útlumu a výsledkem 4:1 vrátit dramatický náboj do série s Havířovem v semifinále play off 2. ligy. S jedinou výjimkou v úvodu zápasu výborně Jihočeši zvládali hru v oslabení, při níž dokonce vsítili dva góly. Stejně jako soupeř využili i jednu přesilovku. Čtvrtý duel se hraje u Jordánu v pondělí 8. dubna, načež se zápolení přesune do Havířova.

TÁBOR – Brzké vyloučení Jana Milfaita potrestal již ve druhé minutě havířovský kanonýr Tomáš Franek. Od té chvíle však Slezané postrádali ostrou munici. Od 12. minuty jim chyběl také forvard Matouš Čmiel odeslaný předčasně pod sprchy za faul na Jakuba Suchánka. O necelé dvě minuty později vyrovnal z přesilovky Jiří Severa. Při trestu Tomáše Hubaty za zdržování hry před závěrem druhé části otočil skóre po samostaném úniku Matěj Zadražil. Na začátku třetího dějství přidal třetí trefu agilní Tomáš Hajič švihem z pravého kruhu a při power play hostí šest na čtyři pečetil z poloviny kluziště Jan Duda. „Konečně jsme prolomili střelecké trápení,“ hlásil s úlevou asistent Richard Lobo.

2. liga, semifinále play off, 3. zápas:

HC Tábor – AZ Havířov 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
14. Severa (Hubata), 37. Zadražil (Hajič), 43. Hajič (K. Černý), 55. Duda (Hajič) – 2. Franek (Kunc, Klimša).
Rozhodčí: K. Hlinka, D. Čáp – Hradil, L. Sýkora.
Vyloučení: 8:5, navíc Čmiel (Havířov) 5 minut + do konce.
V oslabení: 2:0.
Diváků: 3 221.
HC Tábor: Žajdlík – Hubata, Plášil, Gajdolín, J. Suchánek, K. Černý, Hajič, Říha – A. Zeman, J. Matušík, Šulek, Severa, Milfait, J. Nevšímal, Krliš, Zadražil, R. Huna, Prášek, P. Zíb, Duda. Trenéři Jakub Grof, Richard Lobo a Milan Dančišin st.
Hrálo se 7. dubna 2024.
Stav série:
1:2.

02. 05. 2024 Krajská konference Českého hokeje se uskuteční v Českých Budějovicích (budova KÚ, ulice B. Němcové) v pondělí 6. května. Program obsahuje vedle jiných bodů také volbu předsedy KVV ČSLH, předsedy dozorčí rady KVV ČSLH a delegáta s hlasem rozhodujícím na svazovou konferenci Českého hokeje.
01. 05. 2024 Ofenzivu extraligového Banes Motoru nyní již oficiálně posílil reprezentační forvard Ondřej Kovařčík (28), jenž spolu s bratrem Michalem dosud nastupoval v barvách finského Jukuritu. Pod Černou věží se upsal na tři roky. Nový roční kontrakt s roční opcí uzavřel v budějovickém klubu již osvědčený útočník Jakub Valský (35).
01. 05. 2024 Novou akvizicí obranných řad extraligového Banes Motoru se stal čerstvě pětadvacetiletý obránce Daniel Bukač. Rodák z Mostu a odchovanec Chomutova figuroval v mládežnických reprezentacích a roku 2017 jej draftoval klub NHL Boston Bruins. V sezoně 2023-24 nastupoval za béčko Pardubic a především za Znojmo.