Táborští se vymanili ze střeleckého útlumu a vrátili náboj do druholigového semifinále

07.04.2024


Po dvou porážkách z havířovského ledu se mužstvu Tábora v domácím prostředí podařilo vymanit ze střeleckého útlumu a výsledkem 4:1 vrátit dramatický náboj do série s Havířovem v semifinále play off 2. ligy. S jedinou výjimkou v úvodu zápasu výborně Jihočeši zvládali hru v oslabení, při níž dokonce vsítili dva góly. Stejně jako soupeř využili i jednu přesilovku. Čtvrtý duel se hraje u Jordánu v pondělí 8. dubna, načež se zápolení přesune do Havířova.


TÁBOR – Brzké vyloučení Jana Milfaita potrestal již ve druhé minutě havířovský kanonýr Tomáš Franek. Od té chvíle však Slezané postrádali ostrou munici. Od 12. minuty jim chyběl také forvard Matouš Čmiel odeslaný předčasně pod sprchy za faul na Jakuba Suchánka. O necelé dvě minuty později vyrovnal z přesilovky Jiří Severa. Při trestu Tomáše Hubaty za zdržování hry před závěrem druhé části otočil skóre po samostaném úniku Matěj Zadražil. Na začátku třetího dějství přidal třetí trefu agilní Tomáš Hajič švihem z pravého kruhu a při power play hostí šest na čtyři pečetil z poloviny kluziště Jan Duda. „Konečně jsme prolomili střelecké trápení,“ hlásil s úlevou asistent Richard Lobo.

2. liga, semifinále play off, 3. zápas:

HC Tábor – AZ Havířov 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Góly a nahrávky:
14. Severa (Hubata), 37. Zadražil (Hajič), 43. Hajič (K. Černý), 55. Duda (Hajič) – 2. Franek (Kunc, Klimša).
Rozhodčí: K. Hlinka, D. Čáp – Hradil, L. Sýkora.
Vyloučení: 8:5, navíc Čmiel (Havířov) 5 minut + do konce.
Využití: 1:1.
V oslabení: 2:0.
Diváků: 3 221.
HC Tábor: Žajdlík – Hubata, Plášil, Gajdolín, J. Suchánek, K. Černý, Hajič, Říha – A. Zeman, J. Matušík, Šulek, Severa, Milfait, J. Nevšímal, Krliš, Zadražil, R. Huna, Prášek, P. Zíb, Duda. Trenéři Jakub Grof, Richard Lobo a Milan Dančišin st.
Hrálo se 7. dubna 2024.
Stav série:
1:2.

(lho)
Krátké zprávy
29. 05. 2024 Do nové kapitoly vstupuje projekt mládežnických Akademií Českého hokeje. Licenci získá mnohem vyšší počet klubů. V uplynulé sezoně fungovalo patnáct akademií, od nového ročníku jich bude jednatřicet. K zařazení do projektu postačí, aby klub měl svůj tým alespoň v jedné z nejvyšších soutěží juniorů, dorostu nebo deváté třídy. V platnosti zůstal ranking akademií zohledňující největší talenty, kteří v klubu působí či nedávno působili, podle něhož se určuje pohyblivá část dotace. Akademie se dělí na tři úrovně: AAA, AA, A. Kritériem je počet nejvyšších mládežnických soutěží. V první skupině bude pro následující sezonu patnáct klubů (Motor Č. Budějovice), ve druhé čtyři (HC Tábor) a ve třetí dvanáct (IHC Králové Písek). Pevná část dotace činí 600 tisíc korun ročně za každou extraligu, pohyblivá část se určuje podle víceletého mládežnického rankingu. Z pohyblivé části dotace se klubům dopočítá odměna hlavních trenérů U20 a U17 do dotačního maxima 60 tisíc korun. Přebytek se použije pro trenéra brankářů a asistenta trenéra juniorů.
28. 05. 2024 Druholigový HC Tábor oznámil program letních přípravných zápasů. Svěřenci Jakuba Grofa a Richarda Loba se postupně střetnou s Horáckou Slavií Třebíč (doma 15. 8.), Duklou Jihlava (doma 20. 8), BK Havlíčkův Brod (doma 22. 8.), Duklou Jihlava (v Pelhřimově 27. 8.), EHC Linec (doma 29. 8.) a BK Havlíčkův Brod (venku 13. 9.).
28. 05. 2024 Každý hráč českého národního týmu obdrží za vybojované zlato na MS v Praze rovný milion korun. Pro srovnání, na blížící se letní olympiádě v Paříži dostane každý český sportovec za zlatou medaili 2.4 milionu, za stříbrnou 1.8 milionu a bronzovou 1.2 milionu.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie