Semifinále 2. ligy se protáhlo na maximum. Tábor si kanonádou vynutil sedmý duel

12.04.2024


Neporazitelnost domácích týmů vydržela v sérii mezi Táborem a Havířovem ve všech šesti dosavadnách zápasech. Semifinále play off 2. ligy se díky tomu protáhlo do sedmého a také posledního dílu, kdy už musí padnout rozhodnutí o finalistovi. Dojde k tomu na havířovském ledě v neděli 14. dubna a lze očekávat pořádnou bitvu. Hokejisté AZetu měli již postup na dosah, jenže u Jordánu dostali osmigólovou nakládačku a soudci jim rozdali 122 trestných minut.


TÁBOR – Jihočeši nasadili kompletní čtyři pětice včetně osmičky obránců, v níž se bodově probudil Jiří Říha. Čtyři vteřiny před vypršením první táborské početní výhody otevřel skóre Lukáš Prášek bombou z levé strany. Při hře pět na tři se švihem prosadil Václav Krliš a v pokračující klasické přesilovce skóroval tečí Jakub Matušík. Od druhé části poslali hosté namísto Davida Sachra do brankoviště Daniela Šimonů a za jednačtyřicet vteřin snížili z přesilovky. Potom dávali góly už jenom domácí. Dobrý dojem kazily zbytečné fauly a bitky. „Na ledě bylo hodně emocí hlavně ze strany hostí. Nevím, asi neunesli výsledek. Nám se konečně vydařily přesilové hry,“ komentoval asistent Richard Lobo.    

2. liga, semifinále play off, 6. zápas:

HC Tábor – HC Havířov 8:1 (3:0, 3:1, 2:0)
Góly a nahrávky:
7. Prášek (Šulek, Hubata), 17. Krliš (J. Matušík, Říha), 18. J. Matušík (Milfait, Říha), 27. Říha (J. Matušík, Šulek), 36. Šulek (Hubata, Severa), 38. Severa (K. Černý), 47. J. Nevšímal (P. Zíb, Hajič), 51. Krliš (Zadražil, Duda) – 21. Kunc (L. Bednář, Klimša).
Rozhodčí: Barek, Zeliska – Hradil, Pěkný.
Vyloučení: 5:11, navíc Severa (Tábor) 5 minut, A. Zeman (Tábor), Pawliczek, Spratek (Havířov) všichni 5 minut + do konce, Š. Kratochvíl (Havířov) dvakrát 5 minut + do konce.
Využití: 6:1.
Diváků: 3 891.
HC Tábor: Žajdlík – Hubata, Plášil, M. Jáchym, J. Suchánek, Hajič, K. Černý, Gajdolín, Říha – A. Zeman, Milfait, Prášek, Šulek, J. Matušík, Severa, Krliš, Zadražil, R. Huna, Duda, P. Zíb, J. Nevšímal. Trenéři Jakub Grof, Richard Lobo a Milan Dančišin st.
Hrálo se 12. dubna 2024.
Stav série:
3:3.

(lho)
Krátké zprávy
29. 05. 2024 Do nové kapitoly vstupuje projekt mládežnických Akademií Českého hokeje. Licenci získá mnohem vyšší počet klubů. V uplynulé sezoně fungovalo patnáct akademií, od nového ročníku jich bude jednatřicet. K zařazení do projektu postačí, aby klub měl svůj tým alespoň v jedné z nejvyšších soutěží juniorů, dorostu nebo deváté třídy. V platnosti zůstal ranking akademií zohledňující největší talenty, kteří v klubu působí či nedávno působili, podle něhož se určuje pohyblivá část dotace. Akademie se dělí na tři úrovně: AAA, AA, A. Kritériem je počet nejvyšších mládežnických soutěží. V první skupině bude pro následující sezonu patnáct klubů (Motor Č. Budějovice), ve druhé čtyři (HC Tábor) a ve třetí dvanáct (IHC Králové Písek). Pevná část dotace činí 600 tisíc korun ročně za každou extraligu, pohyblivá část se určuje podle víceletého mládežnického rankingu. Z pohyblivé části dotace se klubům dopočítá odměna hlavních trenérů U20 a U17 do dotačního maxima 60 tisíc korun. Přebytek se použije pro trenéra brankářů a asistenta trenéra juniorů.
28. 05. 2024 Druholigový HC Tábor oznámil program letních přípravných zápasů. Svěřenci Jakuba Grofa a Richarda Loba se postupně střetnou s Horáckou Slavií Třebíč (doma 15. 8.), Duklou Jihlava (doma 20. 8), BK Havlíčkův Brod (doma 22. 8.), Duklou Jihlava (v Pelhřimově 27. 8.), EHC Linec (doma 29. 8.) a BK Havlíčkův Brod (venku 13. 9.).
28. 05. 2024 Každý hráč českého národního týmu obdrží za vybojované zlato na MS v Praze rovný milion korun. Pro srovnání, na blížící se letní olympiádě v Paříži dostane každý český sportovec za zlatou medaili 2.4 milionu, za stříbrnou 1.8 milionu a bronzovou 1.2 milionu.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie