Táborským hokejistům se uzavřela cesta do finále. V Havířově padli po nájezdech

14.04.2024


Oba sokové mířili do druholigového semifinále s vysokými ambicemi. Oba si udrželi ve vzájemné sérii domácí neporazitelnost. Sedmý duel na havířovském ledě po šedesáti minutách základní hrací doby a dvaceti minutách nastaveného času rozhodly samostatné nájezdy. Jihočeši otevřeli skóre na začátku duelu z přesilovky, ale potom dopláceli na nevyužité příležitosti, což nebylo při měření sil s Moravany poprvé. Inkasovali pouze jednou, jenže dovedností soutěž patřila AZetu.


HAVÍŘOV – Hosté bez potrestaného Jana Nevšímala vstoupili do zápasu nadějně. Při vyloučení Ondřeje Ševčíka se rozjel z levé strany Jan Mlifait a bekhendovou kličkou překonal brankáře Davida Sachra. V úvodu druhé části usedl za katr Matěj Zadražil a při početní výhodě Marek Haas zblízka dotlačil puk za záda Matěje Žajdlíka. Na další gól čekali diváci marně. Před vhazováním v pásmu Slezanů osmnáct vteřin před koncem prodloužení si hosté vybrali oddechový čas, ale porada nepřinesla efekt. V nájezdech uspěl Tomáš Hajič, po něm už jen domácí David Klimša a Lukáš Bednář. „Nedali jsme řadu gólovek. Závěr poznamenala únava na obou stranách,“ řekl asistent Richard Lobo.

2. liga, semifinále play off, 7. zápas:

AZ Havířov – HC Tábor 2:1 sn (0:1, 1:0, 0:0 – 0:0)
Góly a nahrávky:
25. Haas (Franek), rozh. nájezd L. Bednář – 3. Milfait (Prášek, Říha).
Rozhodčí: T. Horák, Kubičík – Zídek, Bubela.
Vyloučení: 7:2.
Využití: 1:1.
Diváků: 3 636.
HC Tábor: ŽajdlíkHubata, Plášil, M. Jáchym, J. Suchánek, Hajič, K. Černý, Gajdolín, Říha – A. Zeman, Milfait, Prášek, Šulek, J. Matušík, Severa, Krliš, Zadražil, R. Huna, Duda, P. Zíb. Trenéři Jakub Grof, Richard Lobo a Milan Dančišin st.
Hrálo se 14. dubna 2024.
Konečný stav série:
4:3.

(lho)Krátké zprávy
29. 05. 2024 Do nové kapitoly vstupuje projekt mládežnických Akademií Českého hokeje. Licenci získá mnohem vyšší počet klubů. V uplynulé sezoně fungovalo patnáct akademií, od nového ročníku jich bude jednatřicet. K zařazení do projektu postačí, aby klub měl svůj tým alespoň v jedné z nejvyšších soutěží juniorů, dorostu nebo deváté třídy. V platnosti zůstal ranking akademií zohledňující největší talenty, kteří v klubu působí či nedávno působili, podle něhož se určuje pohyblivá část dotace. Akademie se dělí na tři úrovně: AAA, AA, A. Kritériem je počet nejvyšších mládežnických soutěží. V první skupině bude pro následující sezonu patnáct klubů (Motor Č. Budějovice), ve druhé čtyři (HC Tábor) a ve třetí dvanáct (IHC Králové Písek). Pevná část dotace činí 600 tisíc korun ročně za každou extraligu, pohyblivá část se určuje podle víceletého mládežnického rankingu. Z pohyblivé části dotace se klubům dopočítá odměna hlavních trenérů U20 a U17 do dotačního maxima 60 tisíc korun. Přebytek se použije pro trenéra brankářů a asistenta trenéra juniorů.
28. 05. 2024 Druholigový HC Tábor oznámil program letních přípravných zápasů. Svěřenci Jakuba Grofa a Richarda Loba se postupně střetnou s Horáckou Slavií Třebíč (doma 15. 8.), Duklou Jihlava (doma 20. 8), BK Havlíčkův Brod (doma 22. 8.), Duklou Jihlava (v Pelhřimově 27. 8.), EHC Linec (doma 29. 8.) a BK Havlíčkův Brod (venku 13. 9.).
28. 05. 2024 Každý hráč českého národního týmu obdrží za vybojované zlato na MS v Praze rovný milion korun. Pro srovnání, na blížící se letní olympiádě v Paříži dostane každý český sportovec za zlatou medaili 2.4 milionu, za stříbrnou 1.8 milionu a bronzovou 1.2 milionu.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie