Vítězství Motoru nad Mostem se rýsovalo od první třetiny. Mohlo padnout víc gólů, než pět

10.12.2014

Jihočeši si plným bodovým ziskem v utkání 33. kola pojistili druhou příčku v tabulce 1. ligy. Jejich úspěch proti dvanáctému celku ze čtrnácti účastníků byl skoro povinný a rodil se již v úvodních minutách, kdy domácí dvěma rychlými góly potrestali chyby soupeře. Za farmářský tým Litvínova poprvé nastoupil budějovický obránce Lukáš Kříž, který zamířil do Mostu na měsíční hostování.

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Vedení Motoru zapůjčilo mladého beka na sever Čech, neboť prvoligový soubor od břehu Vltavy disponuje širokým kádrem, aktuálně ho netrápí zranění a potřebuje všechny hráče udržovat v tempu. „Lukáš to dnes neměl jednoduché. Nastoupil proti mateřskému klubu, se kterým ještě předevčírem trénoval. Jeho výkon proto nechci hodnotit, ale určitě u nás dostane prostor,“ ujistil mostecký trenér Václav Baďouček.

Zápas nabral jasný kurz hned zezačátku. Nejprve se střelecky prosadila nejúdernější ligová řada vedená kapitánem Josefem Strakou a v 5. minutě vedl domácí tým 2:0, když Rok Pajić úspěšně zakončil přesilovkou akci. Do první přestávky šli Budějovičtí s třígólovým náskokem, o nějž se zasloužil utěšeným nápřahem z brejku Ladislav Marek. V úvodu druhého dějství trefil obránce Lukáš Chmelíř tyčku a ve 29. minutě přidal čtvrtý zásah Radek Prokeš, jenž po přejetí modré čáry prostřelil gólmana Jakuba Soukupa.

Zbytečně hráli na krásu

V této fázi se již hrál oboustranně uvolněný hokej a díky tomu přibývaly góly. Zastříleli si také Severočeši a zatímco Kasalův a Petruškův pokus dokázal David Gába vyrazit, na dorážku Petra Přeučila už nedosáhl. Krátce nato se u pravé tyčky lišácky prosadil Josef Straka. Jihočeši si mohli ještě vícekrát vylepšit účet, jenže pokusy Nouzy, Vaniše, Roba, Heřmana i ten největší Pajićův skončily nezdarem. Nedlouho před třetí sirénou se ještě domácí úspěšně ubránili ve více než minutovém oslabení tři na pět.

Utkání nemělo vysokou úroveň, představovalo spíše prvoligový odvar. „Ráz dnešního večera jsme určili v úvodní třetině, kdy jsme po soupeřových chybách dali tři góly. Další vývoj jsme kontrolovali, ale za rozhodnutého stavu jsme hráli zbytečně na krásu a málo stříleli. S výkonem dvou útočných řad složených z mladíků jsem nebyl úplně spokojený. Chyběla jim obětavost,“ hodnotil domácí kouč Petr Rosol. „Máme víc obránců než útočníků, střelecká potence je mizerná,“ doplnil za hosty Václav Baďouček.

1. liga, 33. kolo

ČEZ Motor České Budějovice – HC Most 5:1 (3:0, 2:1, 0:0)
2. J. Straka (Nouza, M. Heřman), 5. Pajić (Kuchejda, L. Rob ml.), 18. L. Marek (A. Přibyl), 29. Prokeš (L. Rob ml., Chmelíř), 31. J. Straka (Nouza, Mucha) – 30. Přeučil (Petruška, Alinč).
Rozhodčí: Würtherle – Špringl, Štofa.
Vyloučení: 2:3.
Využití: 1:0.
Diváků: 3 610.
ČEZ Motor: D. Gába – Punčochář, R. Vráblík, Mucha, J. Suchánek, Chmelíř, M. Semrád, Parýzek – Kuchejda, Pajić, M. Švihálek, Nouza, J. Straka, M. Heřman, Vaniš, L. Rob ml., Prokeš, L. Marek, Švec, A. Přibyl. Trenéři Petr Rosol a Radek Bělohlav.
Hráno 10. prosince.

Ladislav Lhota

05. 05. 2024 Nemilá zvěst týkající se extraligového Banes Motoru probleskuje z Pardubic. Vedení movitého Dynama se údajně chystá vyplatit reprezentačního centra Jáchyma Kondelíka ze smlouvy v Českých Budějovicích. Uvedl to server Hokej.cz.
04. 05. 2024 Soupisku druholigového HC Tábor rozšířil Jakub Matai (9. května oslaví 31. narozeniny), rodák z Kadaně a tamní odchovanec. Univerzál, který může nastupovat v obraně i na křídle, má na kontě účast na MS U18 (2011) a před léty si zahrál KHL v barvách Lva Poprad resp. Lva Praha. Domácí extraligu zakusil v Olomouci, 1. ligu v Ústí, Jihlavě, Přerově a Havířově, 2. ligu v Chomutově. Vyzkoušel francouzskou ligu, loni hrál v Rumunsku.
04. 05. 2024 Druholigový HC Tábor představil další nové tváře přicházející do A-týmu. Z prvoligových Litoměřic se vrátil útočník Jan Cikhart (22), který loni odehrál dva zápasy u Jordánu. Odchovanec pražské Hvězdy a bývalý mládežnický reprezentant nasbíral zkušenosti také v zámořské juniorské WHL. Jen o pár měsíců mladší je křídelník Václav Adamec, jenž hokejově vyrůstal v Letňanech. Prošel dorosteneckými reprezentacemi a okusil extraligu v barvách Plzně. Naposledy hrál 1. ligu za Baník Sokolov. Jeho stejnojmenný otec nosil dres Tábora v sezoně 2005-06.