Vítězná série skončila. Z Chomutova si prvoligoví Jihočeši přivezli debakl

12.11.2014

Po slibných výkonech a čtyřech vítězstvích v řadě spadli hokejisté Motoru z euforie zpátky na zem. K vystřízlivění je přivedli chomutovští Piráti, kteří jim pod střechou SD Arény nasázeli osm gólů. Hlavní část střeleckého představení si loňský účastník extraligy nechal na třetí třetinu, v níž rozbombardoval Jihočechy pěti přesnými zásahy. Podíl na úspěchu domácího týmu měli i někdejší budějovičtí hráči Štěpán Hřebejk a Lukáš Květoň.

CHOMUTOV – Stále bez zraněného gólmana Ondřeje Bláhy, kterého znovu zastoupil Hynek Kůdela, si hosté přenesli do úvodní části utkání pohodu ze svých předchozích vystoupení a již na konci 2. minuty otevřeli skóre. Zasloužil se o to mladík Radek Prokeš střelou z levého kruhu. Piráti však vyrovnali o čtyři minuty později Hřebejkovým zásahem při vyloučení Petra Punčocháře. Postupně sílil tlak na budějovickou branku, ale Marek Hovorka ve 24. minutě neproměnil trestné střílení.

Obrat ve skóre se domácím povedl po dalších dvou minutách, kdy kotouč skončil v kleci po odrazu od brusle Lukáše Duška. Krátce před vypršením přesilové hry v polovině základní hrací doby Jihočeši srovnali, když statisticky nejlepšího gólmana v soutěži Jána Strmeně (proti Motoru chytal rovněž za Kadaň) prostřelil Rok Pajić. Vedení chomutovskému týmu vrátil trefou z otočky David Květoň a za stavu 3:2 šli soupeři do druhé přestávky.

Piráti po třetím gólu nabrali vítr

Třetí dějství se odehrálo pod taktovkou Severočechů. Sám před Kůdelou sice neuspěl David Kämpf, ale při Muchově trestu již skóroval Marek Hovorka. Z pěkné kombinace brzy přidal gól písecký odchovanec Nikola Gajovský, což se poté v sólovém úniku nepovedlo Jiřímu Drtinovi. Do listiny střelců se místo něho zapsal David Kämpf, jenž potrestal Švihálkovo vyloučení. Budějovičtí korigovali v 51. minutě po utěšené spolupráci Tomáše Nouzy a Josefa Straky, jenže poslední slovo patřilo Chomutovu.

Pouze tyčku zasáhl Ondřej Kaše, ale potom se ve vlastním oslabení prosadil střelec večera Lukáš Dušek a v další přesilovce, kdy pykal Martin Semrád, pečetil výsledek Jaroslav Koma. „Měli jsme štěstí, že hosté se v úvodu nedostali do výraznějšího vedení. Uklidnil nás třetí gól. Nabrali jsme vítr a odehráli asi nejlepší domácí zápas této sezony,“ hodnotil kouč vítězů Břetislav Kopřiva. „Podle našich představ jsme odehráli pouze první třetinu,“ doplnil budějovický asistent Radek Bělohlav.

1. liga, 24. kolo

HC Piráti Chomutov – ČEZ Motor Č. Budějovice 8:3 (1:1, 2:1, 5:1)
6. Hřebejk (Hovorka), 27. Dušek (Sikora, D. Květoň), 36. D. Květoň (Drtina, Sikora), 44. Hovorka (Skinner, Rutta), 46. Gajovský (Skinner, L. Květoň), 49. Kämpf (O. Kaše), 54. Dušek, 59. Koma (L. Květoň, O. Kaše) – 2. Prokeš, 31. Pajić (Kuchejda), 51. J. Straka (Nouza, M. Heřman).
Rozhodčí: Škrobák – Reich, Špringl.
Vyloučení: 9:9, navíc Švihálek (Motor) 10 minut.
Využití: 3:1.
V oslabení: 1:0.
Diváků: 3 007.
ČEZ Motor: Kůdela – Punčochář, Mucha, J. Suchánek, R. Vráblík, Chmelíř, Semrád, Dan Růžička – Kuchejda, Pajić, M. Švihálek, Nouza, J. Straka, M. Heřman, Vaniš, L. Rob ml., Prokeš, Švec, Trummer, Dan Boháč. Trenéři Petr Rosol a Radek Bělohlav.
Hráno 12. listopadu.

05. 05. 2024 Nemilá zvěst týkající se extraligového Banes Motoru probleskuje z Pardubic. Vedení movitého Dynama se údajně chystá vyplatit reprezentačního centra Jáchyma Kondelíka ze smlouvy v Českých Budějovicích. Uvedl to server Hokej.cz.
04. 05. 2024 Soupisku druholigového HC Tábor rozšířil Jakub Matai (9. května oslaví 31. narozeniny), rodák z Kadaně a tamní odchovanec. Univerzál, který může nastupovat v obraně i na křídle, má na kontě účast na MS U18 (2011) a před léty si zahrál KHL v barvách Lva Poprad resp. Lva Praha. Domácí extraligu zakusil v Olomouci, 1. ligu v Ústí, Jihlavě, Přerově a Havířově, 2. ligu v Chomutově. Vyzkoušel francouzskou ligu, loni hrál v Rumunsku.
04. 05. 2024 Druholigový HC Tábor představil další nové tváře přicházející do A-týmu. Z prvoligových Litoměřic se vrátil útočník Jan Cikhart (22), který loni odehrál dva zápasy u Jordánu. Odchovanec pražské Hvězdy a bývalý mládežnický reprezentant nasbíral zkušenosti také v zámořské juniorské WHL. Jen o pár měsíců mladší je křídelník Václav Adamec, jenž hokejově vyrůstal v Letňanech. Prošel dorosteneckými reprezentacemi a okusil extraligu v barvách Plzně. Naposledy hrál 1. ligu za Baník Sokolov. Jeho stejnojmenný otec nosil dres Tábora v sezoně 2005-06.