Vimperk zdolal Soběslav a pojistil si čelo. Vajgar podlehl Strakonicím, Hluboká obrala Pelhřimov B

12.11.2018

Svatomartinské dohrávky 9. kola Krajské ligy mužů v neděli 11. listopadu nabídly dvě vyrovnané bitvy a poněkud nerovný souboj jedenácti Ledních Medvědů z Pelhřimova s hlubockými Rytíři. Hokejisté Vimperka se doma proti Soběslavi dost nadřeli, ale dvoubodovým vítězstvím po samostatných nájezdech si pojistili pobyt na čele jihočeského žebříčku. O jeden bod však snížily ztrátu druhé Strakonice, které si v J. Hradci vybojovaly stoprocentní zisk.

VIMPERK / J. HRADEC / PELHŘIMOV – Na vimperském ledě nejprve domácí dvakrát vedli a hosté dvakrát vyrovnali. Potom se situace opakovala, ale v opačném pořadí. Hokejisté od Boubína si vynutili prodloužení a nakonec se prosadili v samostatných nájezdech, když rozhodující exekuci vykonal obránce Jan Předota. „Sice jsme kontrolovali zápas a měli víc střel i šancí, ale nehráli jsme před brankou soupeře. Byl tam obrovský nedůraz,“ přes vítězství se netvářil šťastně trenérský asistent Pavel Předota. „Odehráli jsme dobrý zápas. Hodně jsme bruslili a nic nekomplikovali. Venku se nám daří líp. V sestavě bylo pět juniorů, jsme spokojení s výkonem,“ uvedl soběslavský kouč David Pánek.

Bitvu jako řemen sledovali diváci v Jindřichově Hradci, kde domácí Vajgar vzdoroval obhájcům krajského titulu. Skóre otevřeli Strakoničtí, potom se soupeři vystřídali ve vedení. Teprve třetí část patřila hostům, kteří pečetili výsledek při závěrečné power play hradeckého týmu. „Zápas byl výborný, lidé v hledišti si přišli na své. Výborně nám zachytal Jágr, ale prohráli jsme vlastní nedisciplinovaností. Ztratili jsme dva beky kvůli zbytečným faulům. Musím pochválit rozhodčího Šperla, jenž od druhé třetiny pískal velmi citlivě a přesně,“ hlásil hradecký manažer Jiří Skořepa. „Pěkné, bojovné, dramatické utkání. V závěru jsme byli o něco lepší,“ dodal manažer hostů Roman Heimlich.

Pelhřimovská rezerva na vlastním ledě neměla k dispozici pendly z druholigového áčka a postavila proti hlubockým Rytířům jedenáct Ledních Medvědů, kterým nezbylo, než oželet pomoc čtyř nemocných, třech zraněných a dvou potrestaných kolegů. V brance je však podržel Jakub Kaiseršot (1985), jenž se po pauze rozhodl pro návrat k aktivnímu hokeji a ukázal, že nezapomněl řemeslo. „Důvodem porážky byla nedisciplinovanost a nízký počet hráčů. Postupně nám docházely síly,“ neměl důvod k radosti trenér Radek Šáda. „Z mnoha šanci jsme se neutrhli na větší rozdíl, ale získali jsme povinné body. Zápas byl nehezký a utrápený,“ popisoval kouč vítězů Miroslav Šulista.

Krajská liga, dohrávky 9. kola:

HC Vimperk – OLH Spartak Soběslav 5:4 sn (1:1, 2:2, 1:1 – 0:0)
18. Korous (Bojer, Chaloupka), 23. P. Novotný (Chval), 40. Paule (Bojer, Korous), 52. R. Suchánek ml. (J. Předota), rozh. nájezd J. Předota – 20. Píha (Chalupský, Hraňo), 24. Hraňo (O. Pánek, Žákovský), 31. Slabý (J. Škoda), 45. J. Škoda (A. Čížek).
Rozhodčí: Trnka – P. Bělohlav ml., Knor.
Vyloučení: 5:3.
Diváků: 300.
HC Vimperk: Podskalský – O. Předota, Chaloupka, Janásek, J. Předota, Kačmár, Horejš – Bojer, Korous, Paule, Fleischman, R. Suchánek ml., J. Sitter, Binder, P. Novotný, Chval. Trenéři Milan Stárek a Pavel Předota.
Sp. Soběslav: Křiklán – Máca, Jiří Kubeš, Chalupský, A. Čížek, V. Pánek – O. Pánek, Žákovský, Hraňo, M. Kučera, Píha, Zajíc, Slabý, J. Škoda, Himpan. Trenéři David Pánek a Vladimír Drachovský.
Hrálo se 11. listopadu.

HC Vajgar J. Hradec – HC Strakonice 5:7 (2:2, 3:3, 0:2)
6. Ondřej (Pucher st.), 16. Ondřej (Chmel), 23. Pucher st. (V. Tržil, Chmel), 31. Popelka (T. Tržil, Pucher st.), 32. Ondřej (Pucher st.) – 16. P. Šebesta (Jan Hřebíček), 19. L. Bednařík (Ruda), 22. M. Všetečka (Dlouhý, Samohejl), 22. P. Šebesta (Kopenec), 39. Dlouhý (M. Všetečka), 59. P. Řehoř (Jar. Hřebíček, Myslivec), 60. M. Všetečka.
Rozhodčí: Šperl – Mil. Jindra, J. Beránek.
Vyloučení: 10:7, navíc Jon (Vajgar) 5 minut + do konce, Chmel (Vajgar) do konce, Jan Hřebíček (Strakonice) 10 minut.
Využití: 2:4.
V oslabení: 0:2.
Diváků: 295.
HC Vajgar: Jágr – Chmel, T. Tržil, Popelka, Ištvánik, Jon, Pucher ml. – D. Mihulka ml., Pucher st., Ondřej, Janeček, Mat. Jindra, Gurka, V. Tržil, R. Procházka, Kubín. Trenéři Zdeněk Ledvinka a David Mihulka st.
HC Strakonice: Myslivec (36. Štrobl) – Kopenec, M. Hrubý, Topinka, Jar. Hřebíček, M. Všetečka, Jan Hřebíček, Franta – Jiřinec, Mikeš, P. Šebesta, L. Bednařík, T. Růžička, Ruda, P. Řehoř, Dlouhý, Samohejl, Menšík, D. Vlček. Trenéři Milan Řehoř a Stanislav Kašpar.

HC Lední Medvědi Pelhřimov B – TJ Hluboká nad Vltavou Knights 2:5 (1:2, 0:2, 1:1)
9. Šulák (J. Vrátný), 47. M. Buchta (Glejtek) – 12. Matěj Dvořák (Holub), 18. Žlůva (Heřmánek, Matys), 22. Miler, 28. Miler (Moudrý), 60. Matys (Žlůva, Roman Rákosník ml.).
Rozhodčí: Kraval – Bušta, Zelenka.
Vyloučení: 13:10, navíc Doubek (Pelhřimov) 10 minut, Hráček (Pelhřimov) a Kantor (Hlubká) oba 5 minut + do konce.