Ve 2. lize zabral na sto procent doma Tábor a venku Písek. D. Servis a Vajgar vyšly naprázdno

05.02.2017

Z jihočeské čtveřice splnil roli favorita Tábor, který se na domácím ledě po boji vypořádal s houževnatým celkem Nymburka. Mile své fanoušky překvapil Písek, jehož vysoké vítězství v Pelhřimově očekával málokdo, zvláště když mužstvo od Otavy vyrukovalo téměř s juniorskou sestavou. David Servis doma dvě třetiny živil naději na slušný výsledek s Havlíčkovým Brodem, ale nezvládl třetí část. Vajgar po nejhorším výkonu v sezoně podlehl Moravským Budějovicím.

TÁBOR / Č. BUDĚJOVICE / J. HRADEC / PELHŘIMOV (Aktualizováno) – Táborští „kohouti“ nasadili do obrany pendlujícího sparťanského mladíka Marka Dubna. Vůbec poprvé v sezoně se představil zkušený forvard Jan Boháč, jenž laboroval se zraněným kolenem a pásovým oparem. Chyběli Ondřej Liška (angína), Jan Kanov, Dominik Točík (dlouhodobá zranění) a Jakub Krätzer (trest). Hosté z Nymburka dvakrát vedli, domácí se střelecky prosadili ve druhé polovině utkání. „Byl to hodně těžký zápas, kluci si sáhli na dno sil. Pozitivem je výborný výkon brankáře Klestila a comeback Jana Boháče,“ hodnotil trenérský asistent Arpád Györi.

Duel předposledního David Servisu s vedoucím celkem tabulky Havlíčkovým Brodem dopředu nabízel tip na výsledek, který nakonec klapnul, ale Budějovičtí se dlouho drželi a po čtyřiceti minutách vedli o dva góly. Nezvládli třetí periodu. „Kluky musím pochválit za bojovný výkon v prvních dvou třetinách. Potom soupeř potrestal naše školácké chyby. Nevyšel nám závěr. Minule jsme uspěli v Písku i díky tomu, že jsme byli kompletní. Dnes nám nepřišli Ondřej Cikán a Jiří Hanzal, z toho jsem zklamaný,“ řekl trenér Rudolf Suchánek st.

Střílet se dá i na vlastní branku

Beznadějně poslední Vajgar Jindřichův Hradec přivítal na svém ledě zkušenou sestavu Moravských Budějovic v čele s exbudějovickým Lukášem Havlem nebo exjihlavským Ladislavem Rytnauerem a prohrál lichotivě 0:4 jen díky vynikajícímu brankáři Michaelu Formánkovi. „Zachránil nás minimálně od patnácti gólů,“ potvrzoval kouč Milan Mazanec. „Mužstvo předvedlo nejotřesnější výkon v sezoně. Je až překvapivé, jak strašně mohou někteří hrát. Vyvrcholilo to tím, že hráč vystřelil na vlastní branku. Doufám, že se to nikdy nebude opakovat,“ zlobil se hradecký lodivod.

Milou událostí se naopak stalo vystoupení píseckého týmu v Pelhřimově. Po tréninku den před utkáním sportovní manažer Karel Mošovský vyřadil útočníky Paška s Kepkou a trenéři museli sestavit juniorský útok Fr. Bárta, Klas, Strnad. Také zbytek sestavy v drtivé většině tvořili mladíci. Chopili se šance, využili prostor, který se jim otevřel a přestříleli domácí Medvědy, jimž chyběla řada marodů, čtyřgólovým rozdílem. Hattrickem se blýskl Jakub Suchan. „Šli jsme do zápasu s pokorou a jsem rád, že kluci k tomu takto přistoupili. Zvládli to, vzali to za správný konec,“ těšilo trenéra Karla Slabého.

2. liga, skupina Střed, 32. kolo:

HC Tábor – NED Hockey Nymburk 6:3 (0:1, 3:1, 3:1)
23. M. Havran (J. Březina, J. Boháč), 28. Severa (J. Matušík, Seidl), 36. L. Hlaveš (Seidl, Severa), 46. J. Matušík (Krátoška, L. Hlaveš), 54. Krátoška (J. Březina, J. Boháč), 60. J. Boháč (Krátoška, M. Havran) – 9. Knesl (Loučka, Petr Pýcha), 25. Smejkal (Kříž), 49. Stehlík TS.
Rozhodčí: Škrobák – O. Doležal, Klouček.
Vyloučení: 4:5.
Využití: 1:0.
Střely na branku: 37:34.
Diváků: 1 192.
HC Tábor: Klestil – M. Havran, Tesař, Marek Duben, T. Černý, L. Hlaveš, Marcel Dvořák, L. Heršálek – Vaniš, Mrkvička, Kellner, Seidl, J. Matušík, Severa, Krátoška, J. Boháč, J. Březina, Kýhos, R. Pechánek, Blažek. Trenéři Tomáš Matušík, Arpád Gaöri a Zdeněk Šťastný.
Hráno 4. února.

HC David Servis – BK Havlíčkův Brod 3:5 (1:0, 2:1, 0:4)
2. Fleischman (L. Marek, Zayml), 22. Zayml TS, 32. Vylíčil – 26. Třetina (Kuchta), 44. Třetina (T. Semrád), 52. Třetina (Michálek), 57. Voříšek (Třetina, Michálek), 59. Mir. Duben.
Rozhodčí: St. Mertl – Samuel, J. Mertl.
Vyloučení: 4:4, navíc Mir. Duben a T. Semrád (H. Brod) oba 10 minut.
Využití: 0:0.
Diváků: 90.
D. Servis: Spáčil – Žáček, Škopek, Chaloupka, Babčuk, Pessr, Zich – Vylíčil, R. Suchánek ml., Milan Šesták, L. Marek, Zayml, Fleischman (21. J. Volf), Sumerauer, Jiří Bárta, Ferebauer. Trenéři Jiří Fedur a Rudolf Suchánek st.

KLH Vajgar J. Hradec – HC Moravské Budějovice 0:4 (0:1, 0:3, 0:0)
13. Krutiš (Rytnauer, Kliment), 23. Lupač (Rytnauer, Matějka), 24. Nováček (L. Havel, Polívka), 26. L. Havel (Šťáva).
Rozhodčí: Jechoutek – D. Štětina, J. Štětina.
Vyloučení: 5:5.
Využití: 0:2.
Střely na branku: 16:48.
Diváků: 252.
KLH Vajgar: M. Formánek – T. Kohút, A. Straka, J. Bureš, Tržil, Růžek, Pípal – Jaša, Lazorišák, Šalamoun, T. Bílek, Košťál, P. Červený, Svatuška, Beran, Vantuch. Trenéři Milan Mazanec a Petr Kovaříček.

HC Lední Medvědi Pelhřimov – IHC Písek 4:8 (1:2, 2:2, 1:4)
1. Bezděk (D. Kasalý), 25. Kopic (Marek Hadrava, Martin Hadrava), 36. Martin Hadrava (Kubát, M. Černý), 49. Kopic (Bezděk, Kubát) – 5. Suchan, 19. Koupal (Jiřinec, Suchan), 29. L. Drda (Červinský), 40. Suchan (L. Drda, L. Kadlec), 48. L. Drda (Šuhaj, Sýbek), 56. Sýbek (L. Drda, Suchan), 59. Suchan (Fr. Bárta), 60. Sýbek (L. Drda, Šuhaj).
Rozhodčí: Kopeček – Klouda, Urubčík.
Vyloučení: 8:6.
Využití: 0:1.
Diváků: 295.
IHC Písek: L. Kadlec – Koutenský, M. Hřebíček, Červinský, Pavlíček, Mich. Dvořák, Kozák – Jiřinec, Koupal, Suchan, Šuhaj, L. Drda, Sýbek, Fr. Bárta, Klas, Strnad. Trenéři Karel Slabý a Roman Vlček.

05. 05. 2024 Nemilá zvěst týkající se extraligového Banes Motoru probleskuje z Pardubic. Vedení movitého Dynama se údajně chystá vyplatit reprezentačního centra Jáchyma Kondelíka ze smlouvy v Českých Budějovicích. Uvedl to server Hokej.cz.
04. 05. 2024 Soupisku druholigového HC Tábor rozšířil Jakub Matai (9. května oslaví 31. narozeniny), rodák z Kadaně a tamní odchovanec. Univerzál, který může nastupovat v obraně i na křídle, má na kontě účast na MS U18 (2011) a před léty si zahrál KHL v barvách Lva Poprad resp. Lva Praha. Domácí extraligu zakusil v Olomouci, 1. ligu v Ústí, Jihlavě, Přerově a Havířově, 2. ligu v Chomutově. Vyzkoušel francouzskou ligu, loni hrál v Rumunsku.
04. 05. 2024 Druholigový HC Tábor představil další nové tváře přicházející do A-týmu. Z prvoligových Litoměřic se vrátil útočník Jan Cikhart (22), který loni odehrál dva zápasy u Jordánu. Odchovanec pražské Hvězdy a bývalý mládežnický reprezentant nasbíral zkušenosti také v zámořské juniorské WHL. Jen o pár měsíců mladší je křídelník Václav Adamec, jenž hokejově vyrůstal v Letňanech. Prošel dorosteneckými reprezentacemi a okusil extraligu v barvách Plzně. Naposledy hrál 1. ligu za Baník Sokolov. Jeho stejnojmenný otec nosil dres Tábora v sezoně 2005-06.