Ve 2. lize udělal radost jihočeským příznivcům pouze Tábor. Další dva celky padly

03.10.2015

Hradecký Vajgar neuspěl ve Slaném proti Řisutům, přestože ještě v počátku třetího dějství držel těsné vedení. Nakonec doplatil na nezkušenost mladých hráčů, především obránců. Písečtí na stadionu Kotlina v Havlíčkově Brodě ani jednou neskórovali (Vlček nedal trestné střílení) a poprvé v sezoně zůstali úplně bez bodu. Mužstvo Tábora na domácím ledě předvedlo mizernou první třetinu, ale potom si vystřílelo plný bodový zisk. Podrobnosti připravujeme.

SLANÝ / HAVLÍČKůV BROD / TÁBOR – Nově budovanému celku Jindřichova Hradce chyběli nemocní hráči David Bílek, Tomáš Tržil a také kapitán i hrající asistent v jedné osobě Luboš Voříšek. V sestavě nebyl ani forvard Ota Lazorišák, který by měl patřit k tahounům. „Necestoval s námi z důvodů, které jsou mi zcela nepochopitelné,“ podivoval se kouč Aleš Dvořák nad hráčovou omluvenkou, jejíž obsah nechtěl zveřejňovat.

Přesto se oslabený Vajgar nacházel blizoučko k druhému bodovému zisku v sezoně, když na stadionu ve Slaném vedl nad rovněž velmi omlazeným týmem Řisut o dva góly a ještě při vstupu do závěrečné dvacetiminutiovky si držel jednogólový náskok. „Srazila nás nezkušenost. Hlavně v obraně, kde jsme udělali hrubé chyby. Soupeř vyrovnal při zbytečném pětiminutovém vyloučení Pípala na začátku třetí třetiny a při dalších našich oslabeních otočil skóre,“ smutnil hradecký trenér.

Vlček zahodil trestné střílení

V havlíčkobrodské Kotlině, kde z čestného místa v prosklené klubovně sleduje bedlivě všechny zápasy legendární obránce Jan Suchý, se obránci Bruslařského klubu tentokrát činili podle svého slavného vzoru a nedovolili píseckým hostům ani jednou skórovat. Mužstvo z jihu Čech sice mohlo ve druhé třetině otevřít skóre, jenže Karel Mošovský trefil tyčku a z protiútoku dali první gól domácí. Za stavu 2:0 ve třetím dějství Filip Vlček nevyužil trestné střílení. Podobně neúspěšný byl brodský Lukáš Endál.

Rozhodující zlom ve vývoji utkání nastal po třetím zásahu Davida Kozlíka necelých šest minut před třetí sirénou. Následoval slepený Endálův gól a potom ještě trefa mladého Jevgenije Kondratěva. Písečtí byli na kolenou. „Měli jsme pasivní uzačátek a teprve za stavu 0:2 jsme se zvedli. Vypracovali jsme si řadu šancí, ale žádnou neproměnili. Po třetím inkasovaném gólu jsme to už jenom odklouzali. V určitých momentech to byl náš nejhorší výkon v sezoně,“ přiznal kouč poražených Karel Slabý.

Nechtělo se jim bránit

Jediní z Jihočechů se představili na vlastním ledě Táborští. Do klece se premiérově postavil David Novák místo zraněného Tomáše Klestila, jemuž bránil ve hře vymknutý kotník, když na tréninku vjel bruslí do rýhy. Ze základní sestavy chyběl také Patrik Zayml. Vstup do utkání se „kohoutům“ vůbec nepovedl. „První třetina byla naprosto šílená. Nic horšího jsme tady letos neviděli. Hráči nebruslili, jenom faulovali. Dvakrát zůstali jen ve třech. Úplná tragédie,“ lamentoval hlavní trenér Tomáš Matušík.

Přes bídný výkon ale jeho svěřenci šli do první přestávky za stavu 1:1. Potom se vrátilo na led jiné mužstvo, které již sneslo přísnější druholigová měřítka, a postupně rozebralo svého soupeře. Kapitán Jakub Matušík si dovolil i gól v oslabení a nakonec završil hattrick. „Od druhé třetiny se zlepšil výkon, přestože jsme měli výhrady k obranné hře. Klukům se dneska nechtělo bránit. Herní projev se v žádném případě nedal srovnat s tím, co mužstvo předvedlo v minulém kole ve Vrchlabí,“ dodal Tomáš Matušík.

2. liga, skupina Západ, 6. kolo:

HC Řisuty – KLH Vajgar Jindřichův Hradec 7:4 (2:2, 1:2, 4:0)
2. Brém (Záleský), 13. Záleský, 40. Šilhavý, 42. Fortelka (Záleský), 53. Babický, 55. Brém (Sedláček), 59. Bílek – 8. Port (Hložek), 16. Jon (Heřmánek, Šafář), 38. Popelka (Heřmánek), 40. Popelka (M. Brabec, Heřmánek).
Rozhodčí: Jechoutek – S. Marek, J. Štětina.
Vyloučení: 9:7, navíc Pípal (J. Hradec) 5 + do konce, Kos (Řisuty) 10 minut.
Využití: 3:2.
V oslabení: 1:0.
Diváků: 113.
KLH Vajgar:
Kubeš – Port, Pípal, Kadlec, Koňařík, Popelka, Kohút – Hložek, Drda, M. Brabec, Tomšík, Košťál, Bednařík, Heřmánek, Šafář, Lejčko, Jon. Trenér Aleš Dvořák.
Hráno 3. října.

BK Havlíčkův Brod – IHC Písek 5:0 (0:0, 2:0, 3:0)
24. Vlasov (Kondratěv, Ludvík), 26. Endál (Třetina), 55. Kozlík (Kuchta, Vala), 56. Endál (Ludvík, Kolda), 58. Kondratěv (Ludvík, Vlasov).
Rozhodčí: Přikryl – Vožda, Zedník.
Vyloučení: 2:2.
Diváků: 495.
IHC Písek: Pipek – P. Procházka, Jirků, M. Hřebíček, Koutenský, Hanus, M. Hrubý – Urbanec, Vlček, Sýbek, J. Bernad, Ciboch, Mošovský, V. Novák, T. Růžička (41. Suchan), Ferebauer. Trenéři Karel Slabý a David Míka.

HC Tábor – SKLH Žďár nad Sázavou 6:2 (1:1, 3:0, 2:1)
19. Hlaveš (Vaniš, L. Heršálek), 23. Severa (J. Boháč, Vaniš), 25. J. Matušík (Seidl, Hlaveš), 39. J. Matušík (Seidl), 51. J. Matušík (Kanov, L. Heršálek), 56. Vaniš (Severa, Blažek) – 15. Kaňka (Štěpánek), 50. Krupka (J. Procházka).
Rozhodčí: Vokřál – Žídek, Horažďovský.
Vyloučení: 9:9, navíc T. Černý (Tábor) do konce.
V oslabení: 1:1.
Diváků: 1 124.
HC Tábor: D. Novák – M. Havran, M. Semrád, Marcel Dvořák, Kanov, Hlaveš, L. Heršálek, T. Černý – St. Polodna, Mrkvička, Kellner, Seidl, J. Matušík, J. Březina, Vaniš, J. Boháč, Severa, od 21. navíc Blažek. Trenéři Tomáš Matušík, Arpád Györi a Zdeněk Šťastný.

06. 05. 2024 Vedení extraligového Banes Motoru hodlá udržet v týmu reprezentačního centra Jáchyma Kondelíka a nabídlo mu vylepšený kontrakt s platností na čtyři roky, který splňuje všechny podmínky navržené hráčovými agenty. Jedná se o nejvyšší a nejdelší smlouvu v novodobé historii budějovického klubu. Dvoumetrový hokejista ale zatím odložil připojení svého podpisu až na konec letošní sezony, v jeho případě tedy zřejmě po MS v Praze.
06. 05. 2024 Bývalý českobudějovický a také reprezentační trenér Josef Jandač (55) se stal hlavním koučem extraligové Plzně. K ruce bude mít někdejšího budějovického útočníka Václava Pletku a mistra světa z roku 1996 Jiřího Vebera.
05. 05. 2024 Do finální sestavy pro MS v Praze se probojovali odchovanci jihočeských klubů Jan Rutta (Písek), Jáchym Kondelík a Lukáš Sedlák (oba Č. Budějovice). Zůstává otázkou, zda budou všichni dopsaní na soupisku, neboť trenéři stále čekají na další hráče vyřazené ze zámořského Stanley Cupu.