Vajgar vzdoroval v Kolíně, ale nebodoval. Tábor s Nymburkem ztratil bod i kapitána Matušíka

01.11.2014

Hradecký Vajgar na ledě jednoho z horkých favoritů 2. ligy Kolína prohrával o tři góly, přesto dokázal zdramatizovat zápas a odešel poražený nejtěsnějším rozdílem 4:5. Hráči Tábora se v domácím prostředí trápili s Nymburkem, proti němuž se jim tradičně nedaří. Nepříznivé skóre 0:2 z úvodní třetiny dokázali srovnat až v power play, ale poté si připsali prémiový bod v prodloužení. Díky tomu se udrželi na čele tabulky, byť jen lepším skóre před Kolínem a Řisuty.

KOLÍN / TÁBOR (Aktualizováno) – Skóre na kolínském ledě otevřel z dorážky třiačtyřicetiletý Jiří Kadlec (jen o rok mladší je jeho současný spoluhráč Tomáš Pácal, který před více než dvaceti léty válel extraligu za Jindřichův Hradec), ale hosté ještě v úvodním dějství srovnali z přesilovky. Velké chvíle domácích „kozlů“ nadešly brzy po polovině utkání, kdy dvěma slepenými zásahy odskočili na 3:1. Devatenáct vteřin po jejich třetím gólu ale snížil junior David Košťál, jenž letos nastoupil teprve podruhé za A-tým.

Ve třetí třetině mužstvo Kolína vytáhlo vedení na 5:2, ale hosté zásluhou druhé Košťálovy trefy ještě zdramatizovali vývoj. Na nejmenší možný rozdíl korigoval z přesilovky další dvougólový střelec Michal Milotinský, jenže power play Vajgaru byla příliš krátká na vyrovnání. „Předváděli jsme pěkný hokej, ale co je nám to platné, když nemáme body. Byli jsme neproduktivní při využívání šancí. Za pozitivní považuji skutečnost, že kluci nesložili zbraně ani za nepříznivého stavu,“ řekl kouč poražených Jaroslav Brabec.

Gólmani byli těžko k překonání

Hokejistům Tábora při vzpomínce na loňské duely s Nymburkem nechyběl respekt z obávaného soupeře. Tím více si dali záležet na aktivním nástupu. Během prvních deseti minut své hosty k ničemu nepustili a nastřelili dvakrát tyčku, jednou břevno. Potom se však chytrou hrou začali prosazovat hosté a získali náskok dvěma góly z přečíslení. Ve druhém dějství měli znovu navrch domácí, ale překážkou jim byl urostlý brankář Jaroslav Brázdil. Také jeho protějšek Tomáš Klestil reagoval perfektně na ojedinělé brejky.

Režie nadále patřila Jihočechům, kteří snížili zásluhou kapitána Jakuba Matušíka. Ten však vzápětí odstoupil s poraněným ramenem a zřejmě bude svému týmu nějaký čas chybět. Při power play vyrovnal Luboš Heršálek z nahrávky Jana Boháče hrajícího obětavě s nedoléčeným úponem. Prodloužení ukončil již po šestnácti vteřinách rozhodující trefou Martin Havran. „Byl to těžký zápas a všem hráčům patří dík za profesionální přístup. Mrzí nás však ztráta Kuby Matušíka,“ uvedl trenérský asistent Zdeněk Šťastný.

2. liga, skupina Západ, 10. kolo

SC Kolín – KLH Vajgar Jindřichův Hradec 5:4 (1:1, 2:1, 2:2)
4. Kadlec, 34. Jankovský (Šafránek, Malý), 36. Semirád (Šafránek, Jankovský), 42. Malý (Šifta, Mejzr), 58. Šafránek (Jankovský, Kulhánek) – 11. Milotinský (J. Mazanec, D. Gába), 36. Košťál (Tomšík, R. Procházka), 59. Košťál (Tomšík), 60. Milotinský (R. Procházka, J. Jindra).
Rozhodčí: Vokřál – Potůček, Tasch.
Vyloučení: 3:3.
Využití: 0:2.
Diváků: 710.
KLH Vajgar: D. Gába – J. Jindra, Tržil, Kotaška, Zich, R. Procházka, Kořínek – Milotinský, J. Mazanec, Lazorišák, Voříšek, M. Brabec, Šperger, Tomšík, Košťál, Marek Dvořák. Trenéři Jaroslav Brabec a Luboš Voříšek.
Hráno 1. listopadu.

HC Tábor – NED Hockey Nymburk 3:2 v prodl. (0:2, 0:0, 2:0 – 1:0)
50. J. Matušík (J. Boháč, Kanov), 60. L. Heršálek (J. Boháč), 61. M. Havran – 15. Eis (L. Král, Stehlík), 20. Stehlík (L. Král).
Hlavní rozhodčí: St. Mertl.
Vyloučení:
3:7.
Využití: 0:0.
Diváků: 1 241.
HC Tábor: Klestil – M. Havran, L. Kříž, Kanov, T. Černý, L. Heršálek, Hlaveš – Seidl, Mrkvička, Kellner, M. Mařík, J. Matušík, Krätzer, Barbora, Zayml, J. Boháč. Trenéři Tomáš Matušík, Arpád Györi a Zdeněk Šťastný.

05. 05. 2024 Nemilá zvěst týkající se extraligového Banes Motoru probleskuje z Pardubic. Vedení movitého Dynama se údajně chystá vyplatit reprezentačního centra Jáchyma Kondelíka ze smlouvy v Českých Budějovicích. Uvedl to server Hokej.cz.
04. 05. 2024 Soupisku druholigového HC Tábor rozšířil Jakub Matai (9. května oslaví 31. narozeniny), rodák z Kadaně a tamní odchovanec. Univerzál, který může nastupovat v obraně i na křídle, má na kontě účast na MS U18 (2011) a před léty si zahrál KHL v barvách Lva Poprad resp. Lva Praha. Domácí extraligu zakusil v Olomouci, 1. ligu v Ústí, Jihlavě, Přerově a Havířově, 2. ligu v Chomutově. Vyzkoušel francouzskou ligu, loni hrál v Rumunsku.
04. 05. 2024 Druholigový HC Tábor představil další nové tváře přicházející do A-týmu. Z prvoligových Litoměřic se vrátil útočník Jan Cikhart (22), který loni odehrál dva zápasy u Jordánu. Odchovanec pražské Hvězdy a bývalý mládežnický reprezentant nasbíral zkušenosti také v zámořské juniorské WHL. Jen o pár měsíců mladší je křídelník Václav Adamec, jenž hokejově vyrůstal v Letňanech. Prošel dorosteneckými reprezentacemi a okusil extraligu v barvách Plzně. Naposledy hrál 1. ligu za Baník Sokolov. Jeho stejnojmenný otec nosil dres Tábora v sezoně 2005-06.