Vajgar s posilou v brance jasně předčil mužstvo Pelhřimova, zato Tábor bral jen bod v Bílině

17.11.2014

Oba jihočeské týmy v západní skupině 2. ligy tentokrát bodovaly, ale stoprocentní byl pouze hradecký Vajgar, který na svém ledě jednoznačně přestřílel Lední Medvědy z Pelhřimova. V dresu domácích se poprvé představil gólman Jan Dlouhý zapůjčený z extraligové Slavie a neměl jednoduchý debut, neboť na něj šlo málo střel. Mužstvo Tábora vydolovalo pouze bod na kluzišti zarputile bojujících Draků z Bíliny.

JINDŘICHůV HRADEC / BÍLINA (Aktualizováno) – Pod střechou Zimního stadionu Jana Marka začali aktivněji domácí hráči, ale z jejich tlaku rezultovala pouze tyčka, kterou v přesilovce zasáhl Robert Procházka. Skóre otevřel pelhřimovský Tomáš Plachý, jenž ve 14. minutě po přejetí modré čáry prostřelil nerozchytaného Jana Dlouhého. Přesně za sto dvacet vteřin však bylo srovnáno. Robert Procházka vyslal dělovku na brankáře Jana Čekala, ten pouze vyrazil puk před sebe a Ota Lazorišák ho doklepl za brankovou čáru.

Do klece Ledních Medvědů se kotouč dostal ještě čtyřikrát. Obrat ve skóre a zároveň vítězný gól zařídil střelec večera Martin Brabec, který se potom trefil ještě jednou. Z přesilovky skóroval Josef Mazanec a jeden zásah si připsal budějovický pendl Jan Trummer. „Pohlídali jsme si několik šikovnějších hráčů soupeře, byť jeden z nich nám dal gól. Vzhledem k počtu šancí jsme vyhráli zaslouženě. Kaňkou byl výkon rozhodčích. Nemají žádnou úctu ke starším hráčům,“ uvedl domácí kouč Jaroslav Brabec.

Jakub Krätzer zužitkoval dvě trestná střílení

Hokejisté Tábora cestovali do Bíliny s obavami, že se na jejich výkonu negativně projeví zápasová pauza, neboť v předchozím kole měli volný los. „Naštěstí jsme začali dobře a v první třetině jsme domácí tým přestříleli v poměru 16:4. Vedli jsme Krätzerovým gólem z trestného střílení, ale soupeř vyrovnal v přesilovce po odrazu kotouče, z našeho pohledu dost smolném,“ komentoval vývoj zápasu táborský asistent Arpád Györi.

Ve druhém dějství se obraz hry změnil v neprospěch Jihočechů, kteří velmi záhy inkasovali podruhé a potom několikrát zahřívali trestnou lavici. Přesto srovnali a ve 47. minutě znovu vedli, když Jakub Krätzer podruhé zvládl trestné střílení a dokonce ve vlastním oslabení. Bílinští Draci však prokázali obrovskou vůli a zarputilost, posunuli zápas do prodloužení a nakonec ze skrumáže vstřelili vítězný gól. „Neměli jsme potřebný důraz v koncovce a dělali jsme zbytečné chyby. Výsledek je pro nás ztráta,“ mračil se Arpád Györi.

2. liga, skupina Západ, 13. kolo

KLH Vajgar J. Hradec – HC Lední Medvědi Pelhřimov 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)
16. Lazorišák (R. Procházka), 27. M. Brabec (Šperger), 40. J. Mazanec (Lazorišák), 51. Trummer (Kozlík, Zich), 52. M. Brabec (Šperger) – 14. Plachý (Mečiar, Kolář).
Rozhodčí: St. Mertl – Samuel, J. Mertl.
Vyloučení: 4:8, navíc Šperger (Vajgar) a Marek Hadrava (Pelhřimov) oba 10 minut, Třetina a Kadlec (Pelhřimov) oba do konce utkání.
Využití: 2:0.
Diváků: 753.
KLH Vajgar: Dlouhý – R. Procházka, Tržil, Jasečko, Šanda, Zich, Kořínek – Milotinský, Lazorišák, J. Mazanec, Košťál, Šperger (4. – 14. Jasanský), M. Brabec (15. – 20. Jasanský), Marek Dvořák, Trummer, Kozlík. Trenéři Jaroslav Brabec a Luboš Voříšek.
Hráno 17. listopadu.

HC Draci Bílina – HC Tábor 4:3 v prodl. (1:1, 1:1, 1:1 – 1:0)
18. J. Procházka (Zdeněk, Havlůj), 22. Kýhos (Havlůj), 56. Zdeňek (Veselý, J. Procházka), 62. Havlůj (Přeučil) – 14. Krätzer TS, 37. Kellner (Mrkvička, L. Kříž), 47. Krätzer TS.
Rozhodčí: Kostourek – Ševic, Votrubec.
Vyloučení: 6:8, navíc Přeučil (Bílina) 10 minut.
V oslabení: 0:1.
Diváků: 203.
HC Tábor: Klestil – M. Havran, T. Černý, L. Kříž, Kanov, Hlaveš, L. Heršálek, Marcel Dvořák – Seidl, Mrkvička, Kellner, M. Mařík, J. Boháč, Krätzer, Březina, Zayml, Barbora. Trenéři Tomáš Matušík, Arpád Györi a Zdeněk Šťastný.

04. 05. 2024 Soupisku druholigového HC Tábor rozšířil Jakub Matai (9. května oslaví 31. narozeniny), rodák z Kadaně a tamní odchovanec. Univerzál, který může nastupovat v obraně i na křídle, má na kontě účast na MS U18 (2011) a před léty si zahrál KHL v barvách Lva Poprad resp. Lva Praha. Domácí extraligu zakusil v Olomouci, 1. ligu v Ústí, Jihlavě, Přerově a Havířově, 2. ligu v Chomutově. Vyzkoušel francouzskou ligu, loni hrál v Rumunsku.
04. 05. 2024 Druholigový HC Tábor představil další nové tváře přicházející do A-týmu. Z prvoligových Litoměřic se vrátil útočník Jan Cikhart (22), který loni odehrál dva zápasy u Jordánu. Odchovanec pražské Hvězdy a bývalý mládežnický reprezentant nasbíral zkušenosti také v zámořské juniorské WHL. Je o pár měsíců mladší je křídelník Václav Adamec, jenž hokejově vyrůstal v Letňanech. Prošel dorosteneckými reprezentacemi a okusil extraligu v barvách Plzně. Naposledy hrál 1. ligu za Baník Sokolov. Jeho stejnojmenný otec nosil dres Tábora v sezoně 2005-06.
03. 05. 2024 Druholigový A-tým IHC Králové Písek v následující sezoně povede z pozice hlavního trenéra Tomáš Matušík, jenž působil na zdejší střídačce již v ročníku 2022-23. Letní přípravu pod jeho taktovkou odstartují Králové v pondělí 6. května.