Vajgar doma urval bod, Písek se položil. Mužstvo Tábora se v Sokolově pomstilo za loňský nářez

08.10.2015

Táborští hokejisté cestovali do Sokolova s touhou odčinit nářez 3:16 ze závěru loňské baráže o 1. ligu. Výsledek, který se tehdy zrodil za velmi nestandardních okolností, se jim podařilo přebít aktuální výhrou 7:1. Hradecký Vajgar nastoupil doma s několika novými jmény v sestavě a urval alespoň bod proti favorizovaném celku Havlíčkova Brodu. Písečtí vedli nad týmem Klatov 6:3, ale soupeř v závěru otočil na 6:7 i díky hattricku neudržitelného Richarda Kristla.

SOKOLOV / PÍSEK / J. HRADEC (Aktualizováno) – V závěru minulé sezony, kdy už bylo rozhodnuto o pořadí v baráži, cestovali Táborští do Sokolova pod hrozbou pokuty od svazu s torzem mužstva, které původně již dostalo volno. Trenéři měli k dispozici jen dvě pětky a jednoho brankáře. Strážce klece Tomáš Klestil si však při utkání utrhl tříslo a Jihočeši hráli celou třetí třetinu power play, při níž inkasovali deset gólů. Nyní svému soupeři odvedli porážku za zcela regulérních podmínek.

V prvním vzájemném duelu letošní sezony na sokolovském ledě nastoupil do branky podruhé za sebou David Novák. Nahradil znovu zraněného Klestila a hlavně v úvodu výrazně podržel své spoluhráče. Domácí produkovali nepříjemný a hodně tvrdý způsob hry, ale hosté je od poloviny utkání začali přebruslovat. „Závěrečná třetina už byla v naší režii,“ hlásil spokojený asistent Zdeněk Šťastný. „Předváděli jsme hezké akce. Prokázala se naše síla a herní vyzrálost. Soupeř postupně odpadl,“ dodal.

U tyčky byla díra jako hrom

Písecký tým si chtěl na vlastním ledě proti Klatovům spravit náladu po kruté porážce 0:5 v Havlíčkově Brodě. „Kluci za to vzali a hráli perfektní hokej,“ líčil trenér Karel Slabý vstup svých svěřenců do zápasu. Pohříchu však z mnoha šancí vytěžili pouze dva góly, přitom soupeř se téměř nezmohl na odpor. Ve druhém dějství sice Josef Urbanec zvýšil na 3:0, ale iniciativu přebírali hosté. „Bylo na nás vidět, že už to není ono. A taky jsme dvakrát rychle inkasovali,“ popisoval kouč.

Přesto Písečtí dokázali odskočit na 5:2, ale po vlastní chybě nechali protivníka znovu skórovat. Na začátku třetí třetiny využili přesilovku a vedli 6:3, jenže brzy inkasovali počtvrté a potom dostal Marek Hrubý trest na dvakrát dvě minuty (nechtěně trefil hráče holí do nosu a tekla krev) a soupeř v dlouhé přesilovce vyrovnal. Nádavkem nejlepší střelec celé ligy Richard Kristl dovršil čistý hattrick. „Ulétl nám po křídle a nacpal se před bránu. Nepodržel nás gólman, který mu udělal u tyčky díru jako hrom,“ zlobil se Karel Slabý.

Posílený Vajgar zlepšil obrannou hru

Do sestavy hradeckého Vajgaru se pro domácí duel s Havlíčkovým Brodem vrátil zkušený Ota Lazorišák, ale stále chyběl nemocný kapitán a hrající trenérský asistent Luboš Voříšek. V obraně se objevil budějovický junior Lukáš Stehlík a premiéru si zde odbyl také osmnáctiletý Nazarij Babčuk, původem Rus, jenž hrával v Letňanech a Zlíně (odtud přišel na hostování) a pustil se v Jindřichově Hradci do studia vysoké školy ekonomického směru. Do útoku naskočil jednadvacetiletý Martin Záhora, který letos už hrál 2. ligu za Písek.

Po bezgólové úvodní třetině se vedení ujali hosté, ale Jihočeši zakrátko vyrovnali. Souboj se protáhl do nastaveného času, v jehož začátku však Martin Brabec zamířil za katr a přesilovku brodského celku zužitkoval střelou do odkryté klece další Rus na ledě Jevgenij Kondratěv. „Výborně nám zachytal Tomáš Kubeš a ve zlepšené obranné hře se projevila poctivá tréninková práce. Kluci zjistili, že se mohou měřit s týmy z popředí tabulky a to jim určitě pomůže po psychické stránce,“ kvitoval trenér Aleš Dvořák.

2. liga, skupina Západ, 7. kolo:

HC Baník Sokolov – HC Tábor 1:7 (0:1, 0:2, 1:4)
54. Vrána (Kuběna) – 9. Kellner (Mrkvička), 23. Vaniš (J. Boháč, Severa), 40. Seidl (J. Matušík, L. Kříž), 43. Severa (L. Heršálek), 47. Severa (Vaniš, J. Boháč), 54. Seidl (M. Havran, Vaniš), 54. Petr Dudák (J. Březina).
Rozhodčí: M. Sýkora – Hrubec, St. Marek.
Vyloučení: 7:8.
Využití: 0:2.
V oslabení: 1:1.
Diváků:
HC Tábor:
D. Novák – M. Havran, M. Semrád, L. Kříž, Kanov, L. Heršálek, Marcel Dvořák – Blažek, Mrkvička, Kellner, J. Březina, J. Matušík, Seidl, Vaniš, Severa, J. Boháč, od 41. navíc Petr Dudák. Trenéři Tomáš Matušík, Arpád Györi a Zdeněk Šťastný.
Hráno 7. října.

IHC Písek – SHC Klatovy 6:7 (2:0, 3:3, 1:4)
6. Urbanec (Vlček), 13. M. Hřebíček (Ciboch), 25. Urbanec (Sýbek), 33. T. Růžička, 35. J. Bernad, 41. Sýbek (Ciboch) – 27. Pacanda (Kepka), 28. Přikryl (Michel, Marcel), 39. Beran (Kristl, Tulačka), 45. Slavík (Marcel), 50. Kristl, 51. Kristl, 57. Kristl.
Rozhodčí: St. Mertl – J. Mertl, Samuel.
Vyloučení: 2:6.
Využití: 1:2.
Diváků: 510.
IHC Písek: Pipek – P. Procházka, Jirků, Hanus, Koutenský, M. Hřebíček, M. Hrubý – Urbanec, Vlček, Sýbek, J. Bernad, Ciboch, Mošovský, L. Marek, T. Růžička, Ferebauer. Trenéři Karel Slabý, Pavel Hejl a David Míka.

KLH Vajgar J. Hradec – BK Havlíčkův Brod 1:2 pp (0:0, 1:1, 0:0 – 0:1)
29. Heřmánek (Šafář) – 22. Přidal (Endál, Vala), 63. Kondratěv (Třetina, Endál).
Rozhodčí: Battěk – Beránek, Oudes.
Vyloučení: 8:5.
Diváků: 385.
KLH Vajgar: Kubeš – Port, Pípal, Popelka, Kohút, Stehlík, Jon, Babčuk – Hložek, M. Brabec, M. Záhora, D. Bílek, Lazorišák, Košťál, Heřmánek, Drda, Šafář, Kundrát, Lejčko. Trenér Aleš Dvořák.

06. 05. 2024 Vedení extraligového Banes Motoru hodlá udržet v týmu reprezentačního centra Jáchyma Kondelíka a nabídlo mu vylepšený kontrakt s platností na čtyři roky, který splňuje všechny podmínky navržené hráčovými agenty. Jedná se o nejvyšší a nejdelší smlouvu v novodobé historii budějovického klubu. Dvoumetrový hokejista ale zatím odložil připojení svého podpisu až na konec letošní sezony, v jeho případě tedy zřejmě po MS v Praze.
06. 05. 2024 Bývalý českobudějovický a také reprezentační trenér Josef Jandač (55) se stal hlavním koučem extraligové Plzně. K ruce bude mít někdejšího budějovického útočníka Václava Pletku a mistra světa z roku 1996 Jiřího Vebera.
05. 05. 2024 Do finální sestavy pro MS v Praze se probojovali odchovanci jihočeských klubů Jan Rutta (Písek), Jáchym Kondelík a Lukáš Sedlák (oba Č. Budějovice). Zůstává otázkou, zda budou všichni dopsaní na soupisku, neboť trenéři stále čekají na další hráče vyřazené ze zámořského Stanley Cupu.