Tři a půl tisíce diváků u Jordánu vytleskalo srovnání semifinálové série 2. ligy

08.04.2024


V semifinálové sérii 2. ligy mezi Táborem a Havířovem se zatím stoprocentně daří domácím týmům. Na havířovském ledě dvakrát zvítězili Slezané, u Jordánu podruhé uspěli Jihočeši. Rekordních tři a půl tisíce diváků vytleskalo srovnání poměru zápasů na 2:2. „Kohouti“ přemohli severomoravského soupeře rozdílem jediného gólu a vynutili si pokus o obrat ve vzájemném soupeření, který je čeká v aréně někdejšího extraligisty ve středu 10. dubna.


TÁBOR – Hosté poslali tentokrát do brankoviště Davida Sachra a nechali odpočívat Daniela Šimonů. Po faulu Lukáše Práška v 16. minutě prováděl havířovský Daniel Spratek trestné střílení, ale vychytal ho Matěj Žajdlík. Skóre otevřel až na začátku třetí části Tomáš Hajič, který se vypravil na zteč v roli falešného křídla a zblízka zužitkoval přihrávku Lukáše Práška. Vyloučení Jakuba Matušíka potrestal vyrovnávací trefou do odkryté klece Šimon Kratochvíl. Výhru vykouzlil Lukáš Prášek bekhendem u pravé tyčky. Slezané marně zkoušeli power play, nakonec se strhla menší bitka. „Podali jsme výborný týmový výkon podpořený skvělým Žajdlíkem,“ vyzdvihl kouč Jakub Grof.     

2. liga, semifinále play off, 4. zápas:

HC Tábor – HC Havířov 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)
Góly a nahrávky:
43. Hajič (Prášek), 57. Prášek (Hubata, A. Zeman) – 48. Š. Kratochvíl (Karafiát, Pawliczek).
Rozhodčí: Jílek, Šperl – Rubáš, Tvrdík.
Vyloučení: 6:9.
Využití: 0:1.
Střely na branku: 32:25.
Diváků: 3 433.
HC Tábor: ŽajdlíkPlášil, Hubata, J. Suchánek, Gajdolín, K. Černý, Hajič, Říha – A. Zeman, J. Matušík, Šulek, R. Huna, Milfait, Severa, Duda, Zadražil, Krliš, Prášek, P. Zíb, J. Nevšímal. Trenéři Jakub Grof, Richard Lobo a Milan Dančišin st.
Hrálo se 8. dubna 2024.
Stav série:
2:2.

(lho)Krátké zprávy
29. 05. 2024 Do nové kapitoly vstupuje projekt mládežnických Akademií Českého hokeje. Licenci získá mnohem vyšší počet klubů. V uplynulé sezoně fungovalo patnáct akademií, od nového ročníku jich bude jednatřicet. K zařazení do projektu postačí, aby klub měl svůj tým alespoň v jedné z nejvyšších soutěží juniorů, dorostu nebo deváté třídy. V platnosti zůstal ranking akademií zohledňující největší talenty, kteří v klubu působí či nedávno působili, podle něhož se určuje pohyblivá část dotace. Akademie se dělí na tři úrovně: AAA, AA, A. Kritériem je počet nejvyšších mládežnických soutěží. V první skupině bude pro následující sezonu patnáct klubů (Motor Č. Budějovice), ve druhé čtyři (HC Tábor) a ve třetí dvanáct (IHC Králové Písek). Pevná část dotace činí 600 tisíc korun ročně za každou extraligu, pohyblivá část se určuje podle víceletého mládežnického rankingu. Z pohyblivé části dotace se klubům dopočítá odměna hlavních trenérů U20 a U17 do dotačního maxima 60 tisíc korun. Přebytek se použije pro trenéra brankářů a asistenta trenéra juniorů.
28. 05. 2024 Druholigový HC Tábor oznámil program letních přípravných zápasů. Svěřenci Jakuba Grofa a Richarda Loba se postupně střetnou s Horáckou Slavií Třebíč (doma 15. 8.), Duklou Jihlava (doma 20. 8), BK Havlíčkův Brod (doma 22. 8.), Duklou Jihlava (v Pelhřimově 27. 8.), EHC Linec (doma 29. 8.) a BK Havlíčkův Brod (venku 13. 9.).
28. 05. 2024 Každý hráč českého národního týmu obdrží za vybojované zlato na MS v Praze rovný milion korun. Pro srovnání, na blížící se letní olympiádě v Paříži dostane každý český sportovec za zlatou medaili 2.4 milionu, za stříbrnou 1.8 milionu a bronzovou 1.2 milionu.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie