Táborští střelci si dovezli slepé náboje. Příbram na domácím ledě srovnala sérii

30.03.2024


Velkopáteční hokej pod Svatou Horou nepřinesl rozuzlení čtvrtfinálové série 2. ligy, ve které doufali táborští „kohouti“ a jejich příznivci. Střelci si dovezli od Jordánu slepé náboje, tudíž ani jednou nezatížili konto příbramského brankáře Petra Jirouška. Na protější straně Matěj Žajdlík kapituloval dvakrát, což postačilo Středočechům ke srovnání poměru zápasů na 2:2. Rozhodnutí o postupujícím již musí padnout v Táboře na Boží hod velikonoční.


PŘÍBRAM – Domácí útočník Josef Hasman v úvodní části ze sóla trefil tyčku. Do brankové konstrukce mířil na protější straně také Jan Duda. Na začátku druhého dějství nevyužila Příbram přesilovku, ale sedm vteřin po jejím skončení otevřel skóre bekhendem Petr Kafka. Krátce před polovinou základní hrací doby se pobili Tomáš Rajgl s Janem Dudou a rozhodčí jim dopřáli pětiminutové vychladnutí. Pečeť na výsledek přidal ve třetí třetině dorážkou Samuel Duchan pět vteřin po vypršení trestu Kamila Černého. Hosté marně zkoušeli power play. „Po dobrých zápasech jsme asi čekali, že to půjde trochu samo. Jenže domácí jasně dali najevo, že nechtějí ukončit sezonu,“ řekl asistent Richard Lobo.

2. liga, čtvrtfinále play off, 4. zápas:

HC Příbram – HC Tábor 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Góly a nahrávky:
22. Kafka (Josefus, Hasman), 48. Duchan (Pinkas, Josefus).
Rozhodčí: K. Hlinka, D. Čáp – Hradil, Teršíp.
Vyloučení: 2:3, navíc Rajgl (Příbram), Duda (Tábor) oba 5 minut.
Využití: 0:0.
Diváků: 1 371.
HC Tábor: Žajdlík – Hubata, Plášil, M. Bouška, J. Suchánek, Hajič, K. Černý – A. Zeman, J. Matušík, Šulek, Severa, Milfait, Krliš, Prášek, Zadražil, J. Nevšímal, Duda, P. Zíb, Jan Bárta. Trenéři Jakub Grof, Richard Lobo a Milan Dančišin st.
Hrálo se 29. března 2024.
Stav série:
2:2.

(lho)

Krátké zprávy
25. 04. 2024 Písecký odchovanec Jan Skok, jenž aktuálně působí v barvách Plzně, po absolvované přípravě zůstane s reprezentačním týmem U18 na MS ve Finsku pouze jako osmý obránce v roli čekatele pro případ zranění některého z kolegů. Pozici v sestavě si naopak udržel gólman Matyáš Mařík z Motoru a exbudějovický útočník Samuel Drančák. Češi vstoupí do šampionátu 25. dubna zápasem proti Švýcarsku.
25. 04. 2024 Vedení extraligového Banes Motoru oficiálně potvrdilo příchod brankáře Milana Kloučka (25), jenž působil v klubu již v postupové sezoně 2019-20 a naposledy chytal za Plzeň. Pod Černou věží podepsal smlouvu na jeden rok s dvouletou opcí. O jeho chystaném příchodu jsme poprvé informovali v článku o sedmém semifinále extraligy 28. března.
24. 04. 2024 Dvojnásobný mistr světa a později také budějovický trenér Antonín Stavjaňa přivedl jako šéf střídačky aktuálně mužstvo Nitry k mistrovskému titulu ve slovenské extralize, přestože jeho svěřenci postoupili do play off až z 8. místa.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie