Táborský celek ve 2. lize získal dva body, písecký bral jeden. Hradecký Vajgar potřetí padl

19.09.2015

Hradecký Vajgar utrpěl v Klášterci třetí porážku za sebou, když nezvládal především hru v oslabení, a zůstal na chvostu druholigové skupiny Západ s nejhorším skóre ze čtveřice týmů, která dosud nebodovala. Písečtí na domácím ledě převyšovali herně i v počtu střel pelhřimovské Medvědy, ale padli v prodloužení. Nastavený čas naopak přinesl prémiový bod Táboru, který se poprvé představil domácím fanouškům a zdolal nebezpečné Řisuty. Podrobnosti připravujeme.

KLÁŠTEREC / PÍSEK / TÁBOR (Aktualizováno) – Mužstvo Jindřichova Hradce se u břehu řeky Ohře představilo bez útočníka Milana Šestáka, jenž tentokrát nastoupil na střídavý start za budějovický David Servis v Krajské lize. Do vedení šli rychle domácí, ale Jihočeši dokázali stejně pohotově strhnout vývoj na svoji stranu. První přestávku přečkali soupeři za nerozhodného stavu a ve druhém dějství padl jediný gól po střele Danko Deveriho, jenž v závěru ještě stihl zkompletovat hattrick.

Hosté se do značné míry sami připravili o naději na první letošní body. Zbytečně se nechávali vylučovat a nezvládali hru v oslabení. Celkem pětkrát na kláštereckém ledě inkasovali v početní nevýhodě. „Klukům došla šťáva a dělali fauly, kterým říkám lenivé. Nedobruslovali protihráče, pomáhali si nedovolenými zákroky a soupeř je v přesilovkách dostával pod tlak. Gólman Kubeš zachytal velmi dobře, ale beci byli nedůrazní před vlastní brankou,“ uvedl kouč Aleš Dvořák.

Kapitánovo vyloučení se vymstilo

Písecký nováček bojoval podruhé za sebou na svém domácím stadionu a znovu se mu podařilo získat jenom bod. Proti Klášterci ve 2. kole vydržel do nájezdů. Tentokrát podlehl Ledním Medvědům z Pelhřimova již v prodloužení. Hosté získali náskok brzy po úvodním buly, Jihočeši srovnali krátce před polovinou základní hrací doby zásluhou budějovického pendla Ladislava Marka. Stejný hráč brzy skóroval znovu, ale gól neplatil kvůli posunuté kleci.

V závěru utkání nevyužili Písečtí téměř dvouminutovou výhodu pět na tři, zato se jim stalo osudným vyloučení kapitána Pavla Procházky pouhou vteřinu před třetí sirénou. Medvědi rozhodli o svém vítězství z přesilovky v 62. minutě. „Měli jsme velkou převahu. Na střely to bylo 37:21 pro nás. Několikrát jeli kluci sami na bránu, jenže bez efektu. Odražené puky sbíral soupeř, což byla trochu i smůla. Ztratili jsme body a musíme udělat nějakou změnu,“ sliboval trenér Karel Slabý, jenž hodlá příště nasadit do hry Karla Mošovského a Jakuba Bernada.

Nabídli soupeři power play

Ambiciózní celek Tábora se premiérově ukázal vlastnímu publiku a prodloužil vítěznou sérii na tři zápasy, byť musel slevit při dělení bodů a místo třech bral jenom dva. V obraně se místo zraněného Jana Kanova objevil pendl z Motoru Lukáš Kříž. V útoku chyběl Radek Seidl, ale poprvé se zapojil dvacetiletý odchovanec Jiří Severa, jenž se vrátil z jihlavské Dukly. V úvodu si domácí vytvořili tlak, stříleli častěji, než soupeř, ale do vedení šly Řisuty díky využité přesilovce.

Po dvou třetinách bylo srovnáno a od 50. minuty vedli 3:2 táborští „kohouti“, kteří využili přesilovku pět na tři. V další přesile pět na čtyři ale chybně ztratili puk a po faulu se hrálo čtyři na čtyři. Hosté si v power play vynutili prodloužení, ve kterém rozhodla dělovka Luboše Heršálka od modré čáry. „Celý zápas nám nevycházely některé věci. Dělali jsme taktické chyby a nebyli úspěšní v koncovce. Nemělo by se nám stávat, že v závěru ztratíme tříbodové vítězství,“ projevil rozhořčení trenérský asistent Arpád Györi.

2. liga, skupina Západ, 3. kolo

HC Klášterec nad Ohří – KLH Vajgar J. Hradec 7:2 (2:2, 1:0, 4:0)
6. Deveri (Kozák, Žižka), 16. Andres (Jáchym), 28. Deveri (Kozák, Hrdlička), 49. Neuman (Vrtek), 52. Deveri (Vrtek, Neuman), 55. Huňady (Mála), 60. Andres (Vrtek, Deveri) – 10. Lejčko (Kohút), 13. Košťál.
Rozhodčí: Luczków – Hynčica, Mašek.
Vyloučení: 7:8, navíc Huňady (Klášterec) 10 minut.
Využití: 5:1.
Diváků: 130.
KLH Vajgar: Kubeš – Tržil, Pípal, Kohút, Kadlec, Šergl, Jon – Bílek, Voříšek, M. Brabec, Tomšík, Drda, Košťál, Bednařík, Šafář, Jasanský, Lejčko. Trenéři Aleš Dvořák a Luboš Voříšek.
Hráno 19. září.

IHC Písek – HC Lední Medvědi Pelhřimov 1:2 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 – 0:1)
29. L. Marek (Slavík) – 4. Kopic (Vylíčil), 62. Vylíčil (Votápek, Kopic).
Rozhodčí: Valenta – J. Mertl, Rubáš.
Vyloučení: 5:7.
Diváků: 420.
IHC Písek: Panec – P. Procházka, Jirků, M. Hřebíček, Koutenský, Hanus, M. Hrubý – Urbanec, Vlček, Sýbek, L. Marek, Ciboch, Slavík, V. Novák, J. Volf, Ferebauer. Trenéři Karel Slabý, Pavel Hejl a David Míka.

HC Tábor – HC Řisuty 4:3 v prodl. (0:1, 2:1, 1:1 – 1:0)
27. J. Březina (Vaniš, L. Kříž), 40. Kellner (St. Polodna, Mrkvička), 50. St. Polodna (Vaniš, J. Matušík), 64. L. Heršálek (M. Semrád) – 12. Arnošt (Čurda, Šilhavý), 37. Čurda (Arnošt, Muláček), 60. Šilhavý (Kos, Čurda).
Rozhodčí: St. Mertl – Vavruška, Oudes.
Vyloučení: 7:7.
Využití: 2:2.
Diváků:
HC Tábor:
Klestil – M. Havran, M. Semrád, L. Kříž, Klíma, Hlaveš, L. Heršálek, T. Černý – St. Polodna, Mrkvička, Kellner, Vaniš, J. Matušík, J. Březina, Blažek, Zayml, Krätzer, od 41. navíc Severa. Trenéři Tomáš Matušík, Arpád Györi a Zdeněk Šťastný.

06. 05. 2024 Bývalý českobudějovický a také reprezentační trenér Josef Jandač (55) se stal hlavním koučem extraligové Plzně. K ruce bude mít někdejšího budějovického útočníka Václava Pletku a mistra světa z roku 1996 Jiřího Vebera.
05. 05. 2024 Do finální sestavy pro MS v Praze se probojovali odchovanci jihočeských klubů Jan Rutta (Písek), Jáchym Kondelík a Lukáš Sedlák (oba Č. Budějovice). Zůstává otázkou, zda budou všichni dopsaní na soupisku, neboť trenéři stále čekají na další hráče vyřazené ze zámořského Stanley Cupu.
05. 05. 2024 Více než pětistovku extraligových startů na osobním kontě si přináší další posila druholigového Tábora, řízný obránce David Štich (35). Plzeňský rodák a odchovanec a někdejší juniorský reprezentant (čtyřikrát oblékl také dres reprezentačního áčka) působil naposledy v budějovickém Motoru, odkud střídavě naskakoval za Znojmo.