Tábor zlomil hosty z Kolína až v prodloužení. D. Servis, Písek i Vajgar ztroskotaly venku

26.01.2017

Doprostřed pracovního týdne vložené 29. kolo druholigové skupiny Střed vůbec nepřálo jihočeským týmům. Pouhé dva body z domácího ledu vydřeli táborští „kohouti“ po prodloužení s Kolínem. Zbylá trojice se vracela zvenku kompletně s nepořízenou. David Servis dostal desítku v Moravských Budějovicích, Písek i s brankářem Gábou inkasoval sedm gólů ve Žďáru nad Sázavou, hradecký Vajgar kapituloval osmkrát v havlíčkobrodské Kotlině.

TÁBOR / M. BUDĚJOVICE / ŽĎÁR / H. BROD (Aktualizováno) – Mužstvo Tábora se poprvé malinko zadrhlo po sérii pěti tříbodových výher a připsalo si šesté vítězství až v prodloužení. Střelou zápěstím rozhodl kapitán Jakub Matušík. Kolín se u Jordánu předvedl jako velmi zdatný soupeř a zasloužil si bod, který mu vystřelil nejstarší hráč Jiří Kadlec (1971), jenž nastupuje se svým synem Jiřím (1993). „V úvodu jsme měli šance, ale hosty podržel gólman. Také naší oporou byl Tomáš Klestil v brance. Do závěru jsme stáhli sestavu na tři lajny a byli aktivnější, ale inkasovali jsme po individuální chybě,“ konstatoval trenérský asistent Zdeněk Šťastný.

Českobudějovický David Servis naposledy zvítězil (i bodoval) 10. prosince doma s Moravskými Budějovicemi. Na led stejného soupeře vyrazili servismani ve 29. kole a utrpěli devátou porážku v řadě. Podruhé z posledních třech utkání dostali desítku. Trenéři museli akceptovat řadu omluvenek, poprvé v sezoně se neobjevil ani kapitán týmu Rudolf Suchánek ml. Aby dali dohromady tři útoky, museli poslat dopředu beky Ondřeje Cikána a Josefa Žáčka. „Za stavu 3:5 po dvou třetinách by člověk nečekal takový výprask. Neudrželi jsme morálku, rozhodly chyby a zbytečné fauly,“ smutnil Jiří Fedur.

Písek ani Vajgar neudržely vedení

Rovněž Písečtí dlouhodobě řeší problémy se sestavou, přesto ve Žďáru nad Sázavou vedli do poloviny zápasu 2:0. Během minuty ale dvakrát inkasovali a potom jim soupeř nasázel ještě pět gólů, aniž by jim dovolil kontrovat. „Zhroutilo se nám to po hrubých chybách. Výsledek byl příznivý do značné míry díky brankáři Davidu Gábovi, ale domácí hráli fakt výborně a my jsme chybovali pod jejich tlakem. Myslím, že Žďár má jeden z nejlepších mančaftů, proti nimž jsme nastoupili v poslední době,“ uvedl Karel Slabý ze střídačky poražených.

Poslední celek ve skupině Jindřichúv Hradec mířil na kluziště lídra do Havlíčkova Brodu s vědomím, že nemá co ztratit. Jihočeši poprvé vyzkoušeli na křídle brzy dvacetiletého Jana Jambora, jenž má vyřízené střídavé starty ze Znojma, a ujali se vedení. Brodští otočili stav, ale Vajgar ve 37. minutě srovnal na 2:2. Teprve poté začal vládnout tým z Vysočiny, v jehož dresu se blýskl hattrickem kapitán Miroslav Třetina, před časem hráč budějovického Motoru. „Soupeř byl mnohem lepší, přehrával nás dovedností, ale úspěch ho stál hodně sil. My jsme bojovali a vytěžili z minima maximum,“ hlásil kouč Milan Mazanec.

2. liga, skupina Střed, 29. kolo:

HC Tábor – SC Kolín 2:1 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 – 1:0)
17. Kellner (L. Heršálek, Krátoška), 62. J. Matušík (L. Hlaveš) – 54. Jiří Kadlec st. (Zumr).
Rozhodčí: St. Mertl – Samuel, J. Mertl.
Vyloučení: 5:6.
Diváků: 1 022.
HC Tábor: Klestil – O. Liška, M. Havran, T. Černý, L. Hlaveš, Marcel Dvořák, L. Heršálek, Tesař – Točík, Mrkvička, Vaniš, Seidl, J. Matušík, Severa, J. Březina, Krátoška, Kellner, Kýhos, Krätzer, Blažek. Trenéři Tomáš Matušík, Arpád Györi a Zdeněk Šťastný.
Hráno 25. ledna.

HC Mor. Budějovice 2005 – HC David Servis 10:3 (3:1, 2:2, 5:0)
8. L. Havel (Mikeš, Nováček), 19. Lupač (Kruriš, Matějka), 20. Rytnauer (L. Havel, Horký), 29. Rytnauer (Kliment), 36. Peroutka (Matějka, Rytnauer), 42. Mikeš (Horký, Šťáva), 45. Polívka (Šťáva, L. Havel), 50. Polívka (Mikeš, Matějka), 51. Mikeš (Šťáva, L. Havel), 52. Krutiš (Matějka) – 4. J. Volf (Škopek, Zayml), 25. Jiří Bárta (Chaloupka, Ferebauer), 40. Jiří Bárta (L. Marek, Chaloupka).
Rozhodčí: Skopal – Kleprlík, Čelechovský.
Využití: 4:1.
Diváků: 287.
D. Servis: Spáčil – Škopek, Břečka, Chaloupka, Babčuk, Pessr – Fleischman, Cikán, Žáček, L. Marek, Zayml, J. Volf, Sumerauer, Jiří Bárta, Ferebauer. Trenéři Jiří Fedur a Rudolf Suchánek st.

SKLH Žďár nad Sázavou – IHC Písek 7:2 (0:2, 3:0, 4:0)
30. Kovářů (Pleva, D. Vítek), 30. Červenka (Kuřítko, Hort), 36. L. Bureš (Červenka), 46. Paták (Čech, Juráň), 48. Kuřítko (Kolda, Červenka), 53. T. Střecha (Hort), 55. Paták (Juráň) – 10. L. Drda (T. Rod, Suchan), 16. Urbanec (Suchan).
Rozhodčí: Barek – R. Špringl, Tasch.
Vyloučení: 4:4.
V oslabení: 1:0.
Diváků: 645.
IHC Písek: D. Gába – P. Procházka, M. Hřebíček (41. Suda), Hanus, Pavlíček, Koutenský, Červinský – Kepka, Pašek, Šuhaj, Urbanec, Koupal, Suchan, Strnad (41. Klas), L. Drda, T. Rod. Trenéři Karel Slabý a Roman Vlček.

BK Havlíčkův Brod – KLH Vajgar J. Hradec 8:3 (0:1, 4:1, 4:1)
21. Přidal TS, 27. Třetina (Kuchta, T. Semrád), 38. Duben (Voříšek), 40. Kulhánek (Kuchta, Třetina), 50. Přidal (Třetina, Vala), 52. Třetina, 59. Třetina (Voříšek), 60. Chlubna (Navrátil) – 10. Furch (D. Kohút), 37. D. Kohút (Heldák, Furch), 51. Lazorišák (Šalamoun).
Rozhodčí: Rud. Volf – Vavruška, Oudes.
Vyloučení: 2:2, navíc D. Kohút (Vajgar) 10 minut.
Diváků: 406.
KLH Vajgar: M. Formánek – A. Straka, T. Kohút, Zderadička, J. Bureš, Pípal, Růžek – Heldák, D. Kohút, Furch, Jaša, Lazorišák, Šalamoun, Jambor, Svatuška, P. Červený, od 25. navíc Vantuch, Beran. Trenéři Milan Mazanec a Petr Kovaříček.

03. 05. 2024 Druholigový A-tým IHC Králové Písek v následující sezoně povede z pozice hlavního trenéra Tomáš Matušík, jenž působil na zdejší střídačce již v ročníku 2022-23. Letní přípravu pod jeho taktovkou odstartují Králové v pondělí 6. května.
03. 05. 2024 Krajský výkonný výbor ledního hokeje před blížící se jihočeskou konferencí navrhl změnu systému Krajské ligy mužů. Podle jedné varianty se stávajících deset účastníků střetne s týmy jiného kraje (Vysočina) ve vložených zápasech, které se započtou do tabulky a základní část se tím rozšíří o jedenáct kol. Zvýšenou atraktivitu soutěže by však provázel i nárůst nákladů na dopravu. Druhá varianta nabízí rozšíření základní části o třetí rundu vzájemných soubojů, z nichž polovinu odehrají kluby doma a polovinu venku. Následující rok se obrátí pořadatelství, rozlosování je možné provést na dvě sezony dopředu. Všechna kola play off v obou variantách se budou hrát na tři vítězství. Základní část u obou variant by trvala od 14. září do 18. února, play off by skončilo 23. března.