Tábor ve 2. lize přebruslil i přestřílel své hostitele v Jablonci. Vajgar doma udolal Řisuty

18.10.2014

Oba jihočeské týmy v druholigové skupině Západ prožily úspěšný večer a naplno bodovaly. Mužstvo Tábora, které se dere na čelo tabulky, bylo od poloviny zápasu v Jablonci lepším týmem a zcela přebruslilo své hostitele. Pečetící gól dal kapitán Jakub Matušík z trestného střílení ve vlastním oslabení. Hradecký Vajgar musel doma bojovat s týmem Řisut do poslední vteřiny, aby uhájil jednogólový náskok.

JABLONEC NAD NISOU / JINDŘICHůV HRADEC (Aktualizováno) – Do sestavy Tábora se vrátili po jednozápasové pauze Martin Mařík s Jakubem Krätzerem a trenéři mohli využít i budějovické pendly Martina Semráda resp. Lukáše Kříže. Na severu Čech ale Jihočeši nezačali moc dobře a po sérii vyloučení, kdy se bránili víc než minutu dokonce ve třech, mohli děkovat jen brankáři Tomáši Klestilovi, že je podržel skvělými zákroky. Poprvé kapituloval až ve 28. minutě. Nestačil již napravit chyby spoluhráčů.

Táborští se však rychle probrali a za minutu srovnali pěkným gólem, který připravil David Kellner pro Radka Seidla. Skóre hosté otočili po dvouminutovém zámku v pásmu jabloneckých Vlků. Na konci úspěšné akce byli ostřílení borci Jan Boháč s Martinem Maříkem. V závěru druhého dějství šel za katr Dominik Barbora a po něm i Jakub Krätzer a hosté se znovu trápili ve třech. Poté, co v začátku třetí třetiny naskočil zpátky Barbora, ocitl se v sólovém nájezdu, který domácí znemožnili pouze za cenu faulu a zranění útočícího hráče.

Nařízené trestné střílení proměnil Jakub Matušík. V 53. minutě se hosté zlobili kvůli trestu na pět minut plus do konce utkání pro Martina Semráda, což se jim zdálo nespravedlivé. „První půlka zápasu byla od nás velmi špatná, ale báječně nás podržel brankář Klestil. Ve druhé polovině jsme přehrávali soupeře a to se promítlo do úspěšné střelby. V pětiminutovém oslabení v závěru měli Jablonečtí jedinou šanci, kterou zneškodnil náš gólman. Na víc se nezmohli, nestačili s námi bruslit,“ usmíval se spokojený kouč vítězů Tomáš Matušík.

Trenér měl nervy nadranc

Mužstvo Vajgaru bez zkušeného obránce Stano Jasečka a také bez nemocného veterána Jindřicha Kotrly na domácím ledě prohrávalo již od 2. minuty, ale dokázalo odpovědět rychlým vyrovnávacím gólem a dokonce získalo vedení. Jenže do první přestávky odcházeli soupeři znovu za nerozhodného stavu. Také prostřední dějství bylo vyrovnané, jak poměrem sil, tak i vstřelených gólů. Zásluhu na tom měl hradecký gólman David Gába, jenž zmařil šance Béma i Landy.

Slibnou příležitost si vypracoval i domácí Josef Mazanec, ale jeho bekhendovému pokusu stála v cestě branková konstrukce. Na začátku třetího dějství se jihočeský tým ubránil při dvouminutovém trestu Roberta Procházky a poté dostal početní výhodu, kterou využil ke stanovení konečného výsledku. Hostující brankář Vít Schwamberger vyrazil puk před sebe a nestačil zareagovat na dorážku hradeckého beka Josefa Jindry.

V závěru zahodil šanci Ivan Záleský z týmu Řisut, ale i domácí Zdeněk Šperger. Vajgar přežil další hru v oslabení i power play soupeře, při níž Josef Mazanec netrefil opuštěnou klec. „Mám nervy nadranc,“ svěřil se po utkání trenér vítězného celku Jaroslav Brabec a dodal: „Oběma týmům by slušela remíza, ale my byli trpělivější, trochu i šťastnější a urvali jsme to bojovností.“ Brabcův protějšek Jan Neliba doplnil: „Byl to pěkný hokej nahoru dolů. Domácí v závěru hráli na hranici obětavosti a výborně jim zachytal gólman.“

2. liga – Západ, 7. kolo

HC Vlci Jablonec – HC Tábor 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
27. Nevyhoštěný (Demel, Stehno) – 28. Seidl (Kellner), 36. M. Mařík (J. Boháč), 41. J. Matušík TS.
Rozhodčí: Veinfurter – Potůček, Tasch.
Vyloučení: 5:8, navíc Semrád (Tábor) 5 minut + do konce.
V oslabení: 0:1.
Diváků: 200.
HC Tábor: Klestil – M. Havran, T. Černý, Semrád, Kanov, T. Heršálek, L. Kříž – Kellner, Mrkvička, Seidl, J. Boháč, J. Matušík, M. Mařík, Krätzer, Zayml, Barbora. Trenéři Tomáš Matušík, Arpád Györi a Zdeněk Šťastný.
Hráno 18. října.

KLH Vajgar J. Hradec – HC Řisuty 4:3 (2:2, 1:1, 1:0)
5. Milotinský (Zich, Lazorišák), 16. Marek Dvořák (M. Brabec), 30. Šperger (Zich, Trummer), 45. J. Jindra (Lazorišák, Milotinský) – 2.  Kraus (Záleský), 17. Náprstek (Vlček), 28. Záleský (Bílek).
Rozhodčí: S. Mertl – Samuel, J. Mertl.
Vyloučení: 5:3.
Diváků: 496.
KLH Vajgar: D. Gába – Tržil (30. Kohút), J. Jindra, Zich, Kotaška, Kořínek, R. Procházka – Milotinský, J. Mazanec, Lazorišák, Marek Dvořák (21. Tomšík), M. Brabec, Šperger, F. Kasalý, Voříšek, Trummer. Trenéři Jaroslav Brabec a Luboš Voříšek.

05. 05. 2024 Po porážkách od Finů 1:4 a Švédů 0:2 prohrál český národní tým (na ledě byli jihočeští odchovanci Jan Rutta a Lukáš Sedlák) také záverečný duel na Betano Hockey Games v Brně se Švýcarskem 1:2. Doufejme, že zkoušení sedmi desítek reprezentantů v sezoně, čtyř různých týmů na čtyřech turnajích a výrazně přeskládané sestavy do každého zápasu na závěr přípravy před MS se nakonec neukáže jako špatná cesta.
05. 05. 2024 Nemilá zvěst týkající se extraligového Banes Motoru probleskuje z Pardubic. Vedení movitého Dynama se údajně chystá vyplatit reprezentačního centra Jáchyma Kondelíka ze smlouvy v Českých Budějovicích. Uvedl to server Hokej.cz.
04. 05. 2024 Soupisku druholigového HC Tábor rozšířil Jakub Matai (9. května oslaví 31. narozeniny), rodák z Kadaně a tamní odchovanec. Univerzál, který může nastupovat v obraně i na křídle, má na kontě účast na MS U18 (2011) a před léty si zahrál KHL v barvách Lva Poprad resp. Lva Praha. Domácí extraligu zakusil v Olomouci, 1. ligu v Ústí, Jihlavě, Přerově a Havířově, 2. ligu v Chomutově. Vyzkoušel francouzskou ligu, loni hrál v Rumunsku.