Tábor v derby rozmetal servismany. Týmy Písku a J. Hradce nepochodily na vlastním ledě

28.01.2017

Tři jihočeské týmy se představily domácímu publiku, jediný David Servis cestoval k derby do Tábora. A pořídil zle nedobře. V prořídlé sestavě nedokázali servismani ani jednou skórovat, přičemž inkasovali devětkrát. Stínem byl úraz táborského Dominika Točíka. Mužstvo Písku se tahalo o výsledek s Moravskými Budějovicemi, nakonec mu chyběla síla ke srovnání dvougólové ztráty. Ani Vajgar neprodal kůži lacino, ale srazily ho čtyři góly od Nymburka ve druhém dějství.

JIŽNÍ ČECHY – Před regionálním soubojem Tábor versus David Servis se odborníci s řadovými fanoušky většinově shodli v tipu, že domácí si dojdou pro sedmé vítězství v řadě, zatímco hosty čeká zaokrouhlení série porážek na deset. Tak se i stalo. První gól sice padl až v 8. minutě z hole táborského hromotluka Jiřího Severy a dvě minuty nato se nešťastně zranil Dominik Točík po dohrání u mantinelu (zhmožděný hrudník), ale potom se odvíjelo předpokládané ofenzivní představení dobře vyladěného celku „kohoutů“, kterým ve čtyřech pěticích chyběl pouze kapitán Jakub Matušík (pracovní důvody).

Od poloviny utkání za rozhodnutého stavu Táborští zmírnili kanonádu, přesto konečný výsledek 9:0 výmluvně svědčil o poměru sil na ledě. „Šli jsme do toho poctivě, celý zápas jsme byli lepší. V závěru jsme lajdali v šancích, mohlo padnout víc gólů,“ usoudil hlavní kouč vítězů Tomáš Matušík. Hosté se třemi pětkami ztratili na konci první třetiny vyloučené hříšníky Patrika Zaymla (faul) a Lukáše Chaloupku (řeči) a v torzu hráli, na co stačili. „Bylo nás málo, dělali jsme neukázněné fauly. Proti týmu, jakým je Tábor, jsme byli bez nároku,“ přiznal Jiří Fedur za střídačku servismanů.

Vzdorovali zkušenějším protivníkům

Písečtí se připojili k akci Legenda pomáhá a nastoupili proti Moravským Budějovicím ve speciálních trikotech s podobiznou Ivana Hlinky, které půjdou do charitativní dražby. Měli k dispozici také jen tři pětky a bez potlučeného kapitána Pavla Procházky značně nevyzrálou obranu (pět hráčů ročníků 1995 nebo 1996). Přesto vedli gólem z přesilovky, potom ještě při hře pět na tři snížili na 2:3, ale po inkasování čtvrtého gólu už neměli energii na zvrat. „Zkušený soupeř trestal každou naši chybu. Dobře bránil a v závěru nás nepustil k ničemu. Pohlídal si výsledek,“ pravil smířeně trenér Karel Slabý.

Hradecký Vajgar si v úvodní třetině vyměnil po gólu s Nymburkem. Také neproměnil dva sólové nájezdy a na začátku prostřední periody nevyužil přesilovku pět na tři. „Naladili jsme se na útočnou vlnu, zapomněli na zadní vrátka a dostali čtyři góly,“ komentoval kouč Milan Mazanec čtvrtou desetiminutovku, která určila výsledek. „Ve třetí třetině jsme chtěli zatlačit, ale hráli jsme hodně v oslabení, což nás brzdilo. Vzhledem k vývoji jsme nakonec udrželi docela slušné skóre,“ dodal lodivod Vajgaru plného juniorů.

2. liga, skupina Střed, 30. kolo:

HC Tábor – HC David Servis 9:0 (4:0, 3:0, 2:0)
8. Severa (Seidl, L. Hlaveš), 14. Vaniš (Krätzer), 18. Krätzer (Severa, M. Havran), 20. Seidl (L. Hlaveš, Krätzer), 24. Vaniš (L. Hlaveš, Mrkvička), 27. Mrkvička (Vaniš), 40. Krätzer (Seidl), 45. Blažek (Mrkvička, M. Havran), 59. Mrkvička (Vaniš, L. Heršálek).
Rozhodčí: Hornáček – J. Štětina, Ovsík.
Vyloučení: 4:3, navíc Zayml (D. Servis) 5 minut + do konce, Chaloupka (D. Servis) do konce.
Využití: 3:0.
Diváků: 1 033.
HC Tábor: D. Novák – O. Liška, M. Havran, T. Černý, L. Hlaveš, Marcel Dvořák, L. Heršálek, Tesař – Točík, Mrkvička, Vaniš, Seidl, Krätzer, Severa, J. Březina, Krátoška, Kellner, Kýhos, R. Pechánek, Blažek. Trenéři Tomáš Matušík, Arpád Györi a Zdeněk Šťastný.
D. Servis: Spáčil – Pessr, Žáček, Břečka, Zíb, Chaloupka, Babčuk – Vylíčil, R. Suchánek ml., Fleischman, L. Marek, Jiří Bárta, J. Volf, Ferebauer, Zayml (21. Čanda), Sumerauer. Trenéři Jiří Fedur a Rudolf Suchánek st.
Hráno 28. ledna.

IHC Písek – HC Moravské Budějovice 2:4 (1:3, 1:0, 0:1)
4. Pašek, 37. Sýbek (Pašek) – 14. L. Havel (R. Mikeš), 17. Lupač (Horký, P. Kovář), 18. Horký (L. Havel, Polívka), 44. Krutiš (Matějka, Peroutka).
Rozhodčí: Battěk – M. Svoboda, Oudes.
Vyloučení: 4:5.
Využití: 2:0.
Diváků: 269.
IHC Písek: D. Gába – Hanus, M. Hřebíček, Koutenský, Pavlíček, Červinský, Suda – Urbanec, Koupal, Suchan, Pašek, Šuhaj, Sýbek, Kepka, L. Drda, T. Rod. Trenéři Karel Slabý a Roman Vlček.

KLH Vajgar J. Hradec – NED Hockey Nymburk 2:6 (1:1, 0:4, 1:1)
14. P. Červený (Jan Jindra, Jaša), 49. Lazorišák (Tejral) – 13. Kříž (Petr Pýcha), 31. Hes (Šimek), 37. Barbora (Šimek), 39. Smejkal (Kříž), 40. Eis (Šimek, Kříž), 50. Rittig (Loučka).
Rozhodčí: St. Mertl – Samuel, J. Mertl.
Vyloučení: 9:7, navíc Šimek (Nymburk) 10 minut + do konce.
Využití: 0:2.
Diváků: 205.
KLH Vajgar: Pirs (41. M. Formánek) – T. Kohút, J. Bureš, Pípal, Tržil, Růžek – Šalamoun, Lazorišák, Jaša, Svatuška, Košťál, Tejral, P. Červený, Jan Jindra, Beran. Trenéři Milan Mazanec a Petr Kovaříček.

03. 05. 2024 Druholigový A-tým IHC Králové Písek v následující sezoně povede z pozice hlavního trenéra Tomáš Matušík, jenž působil na zdejší střídačce již v ročníku 2022-23. Letní přípravu pod jeho taktovkou odstartují Králové v pondělí 6. května.
03. 05. 2024 Krajský výkonný výbor ledního hokeje před blížící se jihočeskou konferencí navrhl změnu systému Krajské ligy mužů. Podle jedné varianty se stávajících deset účastníků střetne s týmy jiného kraje (Vysočina) ve vložených zápasech, které se započtou do tabulky a základní část se tím rozšíří o jedenáct kol. Zvýšenou atraktivitu soutěže by však provázel i nárůst nákladů na dopravu. Druhá varianta nabízí rozšíření základní části o třetí rundu vzájemných soubojů, z nichž polovinu odehrají kluby doma a polovinu venku. Následující rok se obrátí pořadatelství, rozlosování je možné provést na dvě sezony dopředu. Všechna kola play off v obou variantách se budou hrát na tři vítězství. Základní část u obou variant by trvala od 14. září do 18. února, play off by skončilo 23. března.
02. 05. 2024 Českobudějovický centr Jáchym Kondelík skóroval v 57. minutě zahajovacího utkání Betano Hockey Games na brněnském ledě. Svým premiérovým gólem za národní mužstvo jenom zmírnil porážku od Finska v poměru 1:4. Do hry zasáhl také písecký odchovanec Jan Rutta a čerstvá akvizice útočných řad Motoru Ondřej Kovařčík.