Tábor si poradil s Ústím, ale měl namále. Písek utrpěl od Benátek třetí porážku v řadě

03.02.2024

Favorizovaný Tábor v druholigové nadstavbě o 1. až 8. místo dal zapomenout na předchozí dvě porážky a poradil si na domácím ledě s Ústeckým Slovanem. Ztratil však pohodlný náskok 3:0 a teprve zredukovaná sestava vybojovala v závěru nejtěsnější vítězství. Písečtí Králové ve skupině o 9. – 15. místo nedosáhli na body potřetí za sebou, tentokrát doma s Benátkami. Svěřenci Milana Mazance nepodali špatný výkon, ale znovu doplatili na bídnou koncovku.

TÁBOR / PÍSEK – Táborští „kohouti“ skórovali nejprve z početní výhody pět na tři, potom z klasické přesilovky a do třetice ve vlastním oslabení. Nezvládli však prostřední dvacetiminutovku, v níž dostali tři góly. Děsivá pro ně byla sprcha krátce před druhým klaksonem, kdy inkasovali dvakrát v rozmezí pětatřiceti vteřin (první gól padl v jejich oslabení). Díky důrazu před brankovištěm rozhodl o výsledku Jan Milfait v 53. minutě. Hostům už nepomohla power play. „První třetina byla výborná, ale již po několikáté v sezoně jsme ztratili koncentraci. Nevíme, co se stalo, ale je to varování. Teprve po změnách v sestavě jsme vybojovali body,“ řekl kouč Jakub Grof.

Dvacetiletý písecký brankář Jakub Korytar (Tomáši Dvořákovi skončilo hostování) kapituloval devět vteřin před první sirénou při hře čtyři na čtyři. Od druhé třetiny jej nahradil o tři roky starší Ivo Svoboda, který ve 38. minutě zneškodnil trestné střílení Davida Šafránka a udržel neprůstřelnost do 52. minuty, kdy jej v přesilovce překonal Dominik Řepík. Za dalších padesát devět vteřin se trefil ještě Milan Antoš ml. Králové neskórovali a jenom prohloubili střelecké trápení. Za poslední tři zápasy dali jediný gól. „Mančaft odehrál zápas nad svoje možnosti pokud jde o přístup, disciplínu, obětavost, plnění úkolů. Ale vázne nám koncovka. Nedáme to do brány,“ smutnil Milan Mazanec.

2. liga Západ, skupina o 1. – 8. místo, 36. kolo:

HC Tábor – Ústecký Slovan 4:3 (3:0, 0:3, 1:0)
3. Plášil (Krliš, A. Zeman), 4. R. Huna (Severa, J. Matušík), 20. Mil. Dančišin (Zadražil, Plášil), 53. Milfait (R. Huna, Severa) – 29. Trefný (Gottfried), 40. M. Simon (M. Dubský, Trefný), 40. Huovinen (Anosov, Rudovský).
Rozhodčí: Trnka – Hradil, Jurak.
Vyloučení: 7:5.
Využití: 2:1.
V oslabení: 1:0.
Střely na branku: 36:25.
Diváků: 1 683.
HC Tábor: Žajdlík – Plášil, Hubata, M. Jáchym, J. Suchánek, Hajič, A. Čížek, J. Ondřej – A. Zeman, Milfait, Krliš, Seidl, J. Matušík, Šulek, R. Huna, Zadražil, Severa, Mil. Dančišin, P. Zíb, Zayml. Trenéři Jakub Grof a Richard Lobo.
Hrálo se 3. února 2024.

2. liga Západ, skupina o 9. – 15. místo, 36. kolo:

IHC Králové Písek – HC Benátky nad Jizerou 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
20. Jankovský (Kliment, Klodner), 46. D. Řepík (Hozák, L. Kučera), 48. M. Antoš ml. (Vágner, L. Kučera).
Rozhodčí: Šperl – Gabriel, Žídek.
Vyloučení: 5:6.
Diváků: 300.
IHC Písek: Jak. Korytar (21. I. Svoboda) – Radoš, Čunát, J. Turek, L. Pavlát, Tolar, Vajner – Marcilis, L. Volf, Matiášek (30. A. Dubský), Petrásek, J. Pouzar ml., Gracholskij, Pechlát, Koupal, Hollar. Trenéři Milan Mazanec a Radek Volf st.

07. 05. 2024 Desítka účastníků Krajské ligy mužů si odsouhlasila zvýšení počtu zápasů v základní části, kterou umožní systém každý s každým doma - venku rozšířený o jednu rundu vzájemných duelů, z nichž každý tým sehraje polovinu doma a polovinu venku. Tabulka se uzavře po 27 kolech. Jednotlivé série play off se budou hrát na tři vítězství, stejně jako v uplynulém ročníku.
07. 05. 2024 Volební konference Jihočeského hokeje schválila na post předsedy jediného kandidáta Evžena Kostku z Tábora, jenž obhájil svůj dosavadní mandát na další čtyři roky. Předsedou dozorčí rady se znovu stal českokrumlovský Tomáš Ulman, rovněž jediný kandidát na tento post. Beze změny zůstalo i obsazení křesel v krajském výkonném výboru. Na blížící se celostátní konferenci v Praze bude Jihočechy zastupovat Evžen Kostka.
06. 05. 2024 Do suché letní přípravy druholigového áčka HC Tábor, která odstartovala v pondělí 6. května, se zapojil brankář Oliver Šatný (v srpnu mu bude jednadvacet). Nedávný juniorský reprezentant (chytal na MS U18 2021) začínal s hokejem v Soběslavi. Od žáků hrál za Tábor a jako dorostenec zamířil do Chomutova. Posléze vyzkoušel quebeckou juniorskou ligu v Kanadě. Dospělý hokej okusil v několika málo prvoligových duelech za Ústí nad Labem a naposledy Stadion Litoměřice. U Jordánu vytvoří tandem s Matějem Žajdlíkem.