Tábor zatočil s Trutnovem a vrátil se do čela 2. ligy. Vajgar přivezl dva body z Děčína

26.10.2014

Mužstvo Jindřichova Hradce inkasovalo na severočeském ledě již v 9. minutě, ale od té chvíle budějovický pendl Hynek Kůdela nepustil do branky Vajgaru ani myš. Nakonec hosté vybojovali dva body po necelé minutě prodloužení. Táborští si doma před velmi pěknou diváckou kulisou bez potíží poradili s trutnovským nováčkem a při klopýtnutí dosud vedoucího Kolína poskočili zpátky do čela západní skupiny, kde už jednou byli.

DĚČÍN / TÁBOR (Aktualizováno) – Duel v Děčíně začínal již v půl čtvrté odpoledne a mužstvo Vajgaru do něj vyrukovalo se změnou na brankářském postu. Osvědčeného Davida Gábu, jenž ve stejný den seděl na střídačce prvoligového Motoru, vystřídal další pendlující hráč Hynek Kůdela. Ten před polovinou úvodního dějství kapituloval po střele Štěpána Kuchynky, ale víc už domácí střelcům nedovolil. Dobře si však počínal i jeho protějšek Lukáš Lavinger, byť mu v závěru první třetiny pomohla tyčka po střele Oty Lazorišáka.

V polovině utkání trefil tyčku rovněž Zdeněk Šperger. Tento nestárnoucí špílmachr ve 49. minutě zbavil Lavingera neprůstřelnosti, ale Robert Procházka posléze nedokázal totéž při trestném střílení. Nastavený čas ukončil po dvaatřiceti vteřinách Josef Mazanec. Hosté bez Jasečka (trenérské povinnosti u mládeže) a dlouhodobě nemocného Kotrly (ledviny) získali první dva letošní body z kluziště soupeře. „Mohli jsme mít tři. Myslím, že jsme byli lepší. Naší bolestí však zůstává neproměňování šancí,“ zalitoval trenér Jaroslav Brabec.

Trutnov střídal gólmany

Táborský celek hostil před dvanácti stovkami přihlížejících nováčka soutěže z Trutnova, který v závěru minulé sezony vymazal z druholigové mapy Milevsko a zahradil kvalifikační cestu budějovickému David Servisu. Nyní se však s jediným vítězstvím potácí u dna tabulky. Současné formě obou soupeřů odpovídal i průběh vzájemného měření sil, v němž od začátku dominovali Jihočeši, kteří šli do vedení po sérii třech využitých přesilovek a před druhou přestávkou vytáhli skóre na 6:0.

Po čtvrtém gólu opustil trutnovskou klec Josef Čáp a nahradil ho Michal Veselý, ani on však neobstál před táborským střelci s čistým štítem. Do třetího dějství vypustili domácí trenéři mezi mantinely juniorské útočné trio, ale puk se ocitl už jenom v domácí brance po nenápadné akci Jindřicha Zítky. Jeho spoluhráč Libor Mašek předtím nezvládl trestné střílení. „Dvě třetiny jsme předváděli výborný výkon, ale třetí dějství se nám vůbec nelíbilo. Trutnov nebyl tak špatným soupeřem, jak naznačuje výsledek,“ uvedl kouč Tomáš Matušík.

2. liga, skupina Západ, 8. kolo

HC Děčín – KLH Vajgar Jindřichův Hradec 1:2 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 – 0:1)
9. Kuchynka (Kaltenböck) – 49. Šperger (Marek Dvořák), 61. J. Mazanec (Lazorišák).
Rozhodčí: Horinek – Laczko, Špála.
Vyloučení: 5:5.
Diváků: 308.
KLH Vajgar: Kůdela – Jindra, Tržil, Zich, Kořínek, R. Procházka, Popelka – Lazorišák, J. Mazanec, Milotinský, Šperger, Voříšek, Skokan, Tomšík, Košťál, Marek Dvořák. Trenéři Jaroslav Brabec a Luboš Voříšek.
Hráno 25. října.

HC Tábor – HC BAK Trutnov 6:1 (2:0, 4:0, 0:1)
6. T. Černý (Kellner), 13. J. Matušík (Kanov, M. Semrád), 24. Kellner (M. Havran, Seidl), 29. Hlaveš (M. Mařík, J. Matušík), 30. Zayml, 40. Krätzer (J. Matušík, M. Mařík) – 54. Zítka.
Rozhodčí: D. Pražák – Vavruška, Oudes.
Vyloučení:
4:8.
Využití: 3:0.
Diváků: 1 145.
HC Tábor:
Klestil – T. Černý, M. Havran, Kanov, M. Semrád, L. Heršálek, Hlaveš – Kellner, Mrkvička, Seidl, Krätzer, J. Matušík, M. Mařík, Kratochvíl (41. T. Bílek), R. Pechánek (41. Pejša), Zayml (41. Březina). Trenéři Tomáš Matušík, Arpád Györi a Zdeněk Šťastný.

05. 05. 2024 Nemilá zvěst týkající se extraligového Banes Motoru probleskuje z Pardubic. Vedení movitého Dynama se údajně chystá vyplatit reprezentačního centra Jáchyma Kondelíka ze smlouvy v Českých Budějovicích. Uvedl to server Hokej.cz.
04. 05. 2024 Soupisku druholigového HC Tábor rozšířil Jakub Matai (9. května oslaví 31. narozeniny), rodák z Kadaně a tamní odchovanec. Univerzál, který může nastupovat v obraně i na křídle, má na kontě účast na MS U18 (2011) a před léty si zahrál KHL v barvách Lva Poprad resp. Lva Praha. Domácí extraligu zakusil v Olomouci, 1. ligu v Ústí, Jihlavě, Přerově a Havířově, 2. ligu v Chomutově. Vyzkoušel francouzskou ligu, loni hrál v Rumunsku.
04. 05. 2024 Druholigový HC Tábor představil další nové tváře přicházející do A-týmu. Z prvoligových Litoměřic se vrátil útočník Jan Cikhart (22), který loni odehrál dva zápasy u Jordánu. Odchovanec pražské Hvězdy a bývalý mládežnický reprezentant nasbíral zkušenosti také v zámořské juniorské WHL. Jen o pár měsíců mladší je křídelník Václav Adamec, jenž hokejově vyrůstal v Letňanech. Prošel dorosteneckými reprezentacemi a okusil extraligu v barvách Plzně. Naposledy hrál 1. ligu za Baník Sokolov. Jeho stejnojmenný otec nosil dres Tábora v sezoně 2005-06.