Tábor si podruhé poradil s Příbramí. Pokračovala Žajdlíkova neprůstřelnost

27.03.2024

Čtvrtfinálová série play off 2. ligy se vrátila k Jordánu. Třetí souboj mezi „kohouty“ a Příbramí skončil druhým vítězstvím v řadě pro Tábor, tudíž i obratem v celkovém poměru zápasů. Vpodvečer Škaredé středy (den Jidášovy zrady) vycházeli Jihočeši ze zajištěné obrany a těžili z efektivní koncovky. Brankář Matěj Žajdlík vychytal druhou nulu po sobě, herní příležitost dostali junioři Marek Bouška a Miroslav Šimák. Příště se hraje na Velký pátek 29. března.

TÁBOR – Skóre otevřel již ve 3. minutě obránce Karel Plášil švihem z pravého kruhu. Krátce nato se ocitl v sólu příbramský Josef Hasman, ale kotouč zastavila Žajdlíkova vyrážečka. Netrvalo dlouho a domácí využili přesilovku. Bekhendovou nabídku od Jana Milfaita přetavil Václav Krliš ve druhý gól. V úvodu druhé části vyhráli „kohouti“ buly po levici Petra Jirouška a Severovu akci zblízka zakončil Jan Milfait. Spolupráce Ondřeje Šulka a Jiřího Severy přinesla čtvrtou trefu. Výsledek zpečetil slepený gól z hole Jana Nevšímala, jenž pálil bez přípravy z mezikruží. „Dvě třetiny to byl urpurný boj, ale pomohly nám využité šance. V závěru se jenom dohrávalo,“ shrnul kouč Jakub Grof.

2. liga, čtvrtfinále play off, 3. zápas:

HC Tábor – HC Příbram 5:0 (2:0, 3:0, 0:0)
3. Plášil (Jan Bárta, Duda), 7. Krliš (Milfait, Šulek), 21. Milfait (Severa), 33. Severa (Šulek, J. Matušík), 34. J. Nevšímal (Zadražil, Prášek).
Rozhodčí: Šperl, Kosnar – Rubáš, Tvrdík.
Vyloučení: 1:2.
Diváků: 2 892.
HC Tábor: Žajdlík – Hubata, Plášil, M. Jáchym, J. Suchánek, K. Černý, Hajič, M. Bouška – A. Zeman, J. Matušík, Šulek, Severa, Milfait, Krliš, Prášek, Zadražil, J. Nevšímal, Jan Bárta, P. Zíb, Duda, M. Šimák. Trenéři Jakub Grof, Richard Lobo a Milan Dančišin st.
Hrálo se 27. března 2024.
Stav série:
2:1.

02. 05. 2024 Vimperský odchovanec Šimon Hrubec v barvách curyšského SC Lions vychytal nulu v rozhodujícím finálovém utkání nejvyšší švýcarské soutěže proti HC Lausanne (výsledek 2:0) a zvedl nad hlavu vítězný pohár.
02. 05. 2024 Krajská konference Českého hokeje se uskuteční v Českých Budějovicích (budova KÚ, ulice B. Němcové) v pondělí 6. května. Program obsahuje vedle jiných bodů také volbu předsedy KVV ČSLH, předsedy dozorčí rady KVV ČSLH a delegáta s hlasem rozhodujícím na svazovou konferenci Českého hokeje.