Tábor ztratil vedení v Jablonci a ukončil sezonu. Vajgar se loučil s play out porážkou od Brna

18.03.2017

Mužstvo od Jordánu prožilo trpký závěr čtvrtfinálové série play off 2. ligy, když vedlo v Jablonci ještě třicet devět vteřin před třetí sirénou 5:4, ale podlehlo Vlkům 5:6 v prodloužení. Hosté byli aktivnějším týmem, srazil je však dvojnásobný počet vyloučených v porovnání s domácími. Poslední zápas v play out absolvoval Vajgar Jindřichův Hradec, který doma podlehl Technice Brno a skončil celkově druhý. Sestoupil třetí Baník Sokolov.

JABLONEC / J. HRADEC – Táborští „kohouti“ velmi toužili srovnat sérii s Jabloncem, zůstali však malinký kousíček před cílem. „Vedli jsme 3:0, potom 4:2 a ještě 5:4. Bohužel, podlehli jsme emocím kvůli tomu, co předvedl rozhodčí ve třetině (hosté pociťovali silnou hořkost především z verdiktů Michala Škrobáka – pozn.), udělali jsme fauly, šli jsme početně oslabení do nastaveného času a dostali rozhodující gól,“ krčil bezmocně rameny trenérský asistent Arpád Györi. Pro úplnost, Radek Seidl dostal pětiminutový trest v čase 59.59.

Na Zimním stadionu Jana Marka v Jindřichově Hradci se v rámci druholigového play out už jenom z povinnosti střetly zachráněné týmy Vajgaru a Techniky Brno. Domácí dali příležitost všem hráčům, kteří byli k dispozici. Po dvou třetinách vedli 3:2, ještě v 58. minutě drželi stav 5:5, ale nakonec padli o gól. Při power play šest na čtyři se jim nepodařilo vyrovnat. „Soupeř chtěl víc a zasloužil si vyhrát. My jsme měli fáze, v nichž jsme nedokázali udržet tempo a koncentraci. Zápas se nepovedl brankáři Pírsovi,“ konstatoval hlavní kouč Milan Mazanec.

2. liga, čtvrtfinále play off, 4. zápas:

HC Vlci Jablonec nad Nisou – HC Tábor 6:5 v prodl. (0:1, 1:2, 4:2 – 1:0)
38. Nevyhoštěný (Pavlů, Havlas), 41. Demel, 52. Nevyhoštěný (Pavlů, Bříška), 55. Havlas (Bříška, Pilař), 60. Pavlů (Bříška), 62. Pavlů (Bříška, Nevyhoštěný) – 5. Mrkvička (L. Hlaveš), 23. Kýhos (J. Březina, Blažek), 32. Kellner (Mrkvička, Vaniš), 47. J. Březina (Kýhos, Krätzer), 56. Vaniš (Kellner, Blažek).
Rozhodčí: Škrobák, Würtherle – O. Doležal, Klouček.
Vyloučení: 6:11, navíc Zeman (Jablonec) 10 minut, T. Černý (Tábor) do konce, Seidl (Tábor) 5 minut + do konce, Krätzer (Tábor) do konce, trenér T. Matušík (Tábor) do konce.
Využití: 3:0.
Diváků: 450.
HC Tábor:
D. Novák – L. Hlaveš, Tesař, Krätzer, R. Pechánek, T. Černý, Blažek, L. Heršálek – Vaniš, Mrkvička, Kellner, Seidl, J. Matušík, Severa, Kýhos, Krátoška, J. Březina. Trenéři Tomáš Matušík, Arpád Györi a Zdeněk Šťastný.
Hráno 18. března.
Konečný stav série:
3:1.

2. liga, baráž o záchranu, 6. zápas:

KLH Vajgar J. Hradec – HC Technika Brno 5:6 (3:1, 0:1, 2:4)
10. P. Červený (J. Bureš, Beran), 14. Heldák (J. Bureš, D. Kohút), 19. Jan Jindra (D. Kohút, Šalamoun), 50. D. Kohút (Heldák. Furch), 57. D. Kohút (Šalamoun, Heldák) – 9. Odehnal (Stehlík), 39. Šidák, (Medek, Benšek), 47. Stehlík (Švaňhal), 48. Florek (Vlček), 54. Odehnal (Augustin), 58. Boček (Medek).
Rozhodčí:
Hodač – D. Štětina, Žídek.
Vyloučení: 11:9, navíc Beran (Vajgar) 10 minut.
Využití: 1:3.
Střely na branku: 19:34.
Diváků: 225.
KLH Vajgar: M. Formánek (30. Pírs) – T. Kohút, A. Straka, J. Bureš, Tržil, Pípal, Zderadička, Růžek – Heldák, D. Kohút, Furch, Jan Jindra, Hrouda, Šalamoun, Vantuch, Beran, T. Bílek, P. Červený, Hotař. Trenéři Milan Mazanec a Petr Kovaříček.

05. 05. 2024 Do finální sestavy pro MS v Praze se probojovali odchovanci jihočeských klubů Jan Rutta (Písek), Jáchym Kondelík a Lukáš Sedlák (oba Č. Budějovice). Zůstává otázkou, zda budou všichni dopsaní na soupisku, neboť trenéři stále čekají na další hráče vyřazené ze zámořského Stanley Cupu.
05. 05. 2024 Více než pětistovku extraligových startů na osobním kontě si přináší další posila druholigového Tábora, řízný obránce David Štich (35). Plzeňský rodák a odchovanec a někdejší juniorský reprezentant (čtyřikrát oblékl také dres reprezentačního áčka) působil naposledy v budějovickém Motoru, odkud střídavě naskakoval za Znojmo.
05. 05. 2024 Po porážkách od Finů 1:4 a Švédů 0:2 prohrál český národní tým (na ledě byli jihočeští odchovanci Jan Rutta a Lukáš Sedlák) také záverečný duel na Betano Hockey Games v Brně se Švýcarskem 1:2. Doufejme, že zkoušení sedmi desítek reprezentantů v sezoně, čtyř různých týmů na čtyřech turnajích a výrazně přeskládané sestavy do každého zápasu na závěr přípravy před MS se nakonec neukáže jako špatná cesta.