Tábor nečekaně padl doma s Pelhřimovem. Vajgar dostal sprchu v Praze od Kobry

21.02.2015

Ve 33. kole druholigové skupiny Západ padli oba jihočeští zástupci. Mužstvo Tábora vedlo po dvou třetinách doma nad Pelhřimovem o dva góly, ale ve třetím dějství během devíti minut třikrát inkasovalo. Nečekanou porážkou 2:3 Táborští vůbec nepomohli Jindřichovu Hradci, který prohrál na ledě korunního prince Kobry Praha 3:7 poté, co dostal již v úvodní třetině pětigólovou sprchu, a klesl na předposlední, šestnácté místo. Předběhl ho Klášterec a zmíněný Pelhřimov.

TÁBOR / PRAHA (Aktualizováno) – Úvodní dějství na táborském ledě skončilo bez gólů, neboť domácí Vojtěch Mrkvička trefil pouze břevno a následně minul odkrytou klec. Jeho spoluhráč Jakub Krätzer se domníval, že umístil puk za brankovou čáru, ale rozhodčí viděl tyčku. Ve druhé třetině zařídil vedení pro Jihočechy uzdravený bojovník Radek Seidl a z jeho přihrávky brzy zvýšil David Kellner. Na pelhřimovského brankáře Čekala se ještě řítil osamocený Filip Kolomý, trefil však vyrážečku.

Třetí část hry se z pohledu „kohoutů“ proměnila ve zlý sen. Hosté nejprve potrestali Heršálkovo vyloučení a během necelých dvou minut vyrovnali. Při trestu kapitána Jakuba Matušíka dal Jakub Kadlec vítězný gól. V závěru zkusili domácí power play, jenže ani Radek Seidl sám před Čekalem neuspěl. „Mrzelo by mě, kdyby chtěl někdo spekulovat nad výsledkem. Za svůj tým dám hlavu na špalek, přestože někteří hráči mě dnes trochu šokovali svým přístupem. Většina se rvala o body, ale Pelhřimov nás přemohl nadšením,“ uvedl kouč Tomáš Matušík.

Hradečtí byli jaloví v zakončení

Mužstvo Vajgaru s pěticí juniorů v sestavě zažilo na ledě pražské Kobry nemilý šok již po pětačtyřiceti vteřinách hry, kdy gólmana Tomáše Kubeše překonal domácí Michal Slanina. Brzy mohl srovnat Michal Milotinský, jenže trefil tyčku. Ve 12. minutě naopak zvyšoval na 2:0 Jiří Kalla a po další nevyužité příležitosti Milotinského spustili Pražané dělostřelecké manévry, které jim během necelých čtyř minut vynesly vedení 5:0. Teprve potom se dočkal přesného zásahu agilní Milotinský.

Za stavu 5:1 po první třetině prakticky nebylo o co hrát. Situaci ještě umocnil šestý zásah z hole Dominika Nováka. Hráči Kobry zvolnili tempo a Michal Milotinský se v závěru utkání prosadil podruhé. Následně domácí Jiří Jakeš proměnil přesilovku a poslední slovo si vzal budějovický pendl v hradeckém dresu Jiří Bárta. „Utekl nám začátek. Soupeř proměnil pět z prvních šesti šancí. My je měli také, ale byli jsme jaloví v zakončení. Alespoň jsme nepřestali bojovat,“ konstatoval trenér poražených Jaroslav Brabec.

2. liga, skupina Západ, 33. kolo

HC Tábor – HC Lední Medvědi Pelhřimov 2:3 (0:0, 2:0, 0:3)
26. Seidl (Kellner, M. Havran), 29. Kellner (Seidl) – 44. Votápek (Kadlec), 45. Marek Hadrava, 53. Kadlec.
Rozhodčí: D. Pražák – Dančišin, Matějček.
Vyloučení: 7:6.
Využití:
1:2.
Diváků:
1 482.
HC Tábor: Panec – M. Havran, T. Černý, Kanov, Hlaveš, F. Novotný, L. Heršálek – Seidl, Mrkvička, Kellner, M. Mařík, J. Matušík, Krätzer, Kolomý, J. Boháč, Zayml. Trenéři Tomáš Matušík, Arpád Györi a Zdeněk Šťastný.
Hráno 21. února.

HC Kobra Praha – KLH Vajgar Jindřichův Hradec 7:3 (5:1, 1:0, 1:2)
1. Slanina (D. Novák), 12. Kalla (Půlpán, Malý), 15. Kocman (Jakeš, Paris), 18. Švaříček (Antončík), 19. Borovanský (D. Novák), 30. D. Novák (Slanina, Evan), 53. Jakeš (Verbík, Šteiner) – 19. Milotinský (Jiří Bárta), 52. Milotinský (Jiří Bárta), 58. Jiří Bárta (Zich).
Rozhodčí: Sýkora – Černý, Doležal.
Vyloučení: 8:9, navíc Cafourek (Kobra) 10 minut.
Diváků: 113.
KLH Vajgar:
Kubeš – Tržil, Zich, Marek Dvořák, P. Novák, Šanda, Jon – Lazorišák, Šperger, J. Mazanec, Milotinský, Jiří Bárta, Jasanský, Kundrát, Košťál, Kohút, Voříšek, Šafář. Trenéři Jaroslav Brabec a Luboš Voříšek.

07. 05. 2024 Desítka účastníků Krajské ligy mužů si odsouhlasila zvýšení počtu zápasů v základní části, kterou umožní systém každý s každým doma - venku rozšířený o jednu rundu vzájemných duelů, z nichž každý tým sehraje polovinu doma a polovinu venku. Tabulka se uzavře po 27 kolech. Jednotlivé série play off se budou hrát na tři vítězství, stejně jako v uplynulém ročníku.
07. 05. 2024 Volební konference Jihočeského hokeje schválila na post předsedy jediného kandidáta Evžena Kostku z Tábora, jenž obhájil svůj dosavadní mandát na další čtyři roky. Předsedou dozorčí rady se znovu stal českokrumlovský Tomáš Ulman, rovněž jediný kandidát na tento post. Beze změny zůstalo i obsazení křesel v krajském výkonném výboru. Na blížící se celostátní konferenci v Praze bude Jihočechy zastupovat Evžen Kostka.
06. 05. 2024 Do suché letní přípravy druholigového áčka HC Tábor, která odstartovala v pondělí 6. května, se zapojil brankář Oliver Šatný (v srpnu mu bude jednadvacet). Nedávný juniorský reprezentant (chytal na MS U18 2021) začínal s hokejem v Soběslavi. Od žáků hrál za Tábor a jako dorostenec zamířil do Chomutova. Posléze vyzkoušel quebeckou juniorskou ligu v Kanadě. Dospělý hokej okusil v několika málo prvoligových duelech za Ústí nad Labem a naposledy Stadion Litoměřice. U Jordánu vytvoří tandem s Matějem Žajdlíkem.