Tábor dvakrát otočil skóre s Pelhřimovem a sáhl po vítězství. Písek prohrál ve Žďáru

18.10.2018

Druholigový Tábor prokázal rostoucí formu, když na domácím ledě dvakrát otočil skóre s Pelhřimovem a díky velké bojovnosti bral plný počet bodů. Zároveň se posunul do čela minitabulky jihočeských účastníků. Mladý tým Písku měl těžkou úlohu na stadionu suverénního lídra Žďáru nad Sázavou, kde však byl důstojným soupeřem. Výsledek ve prospěch domácích se zlomil ve druhé části díky třem trefám v rozpětí dvou minut. David Servis měl volno.

TÁBOR / ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – Táborští trenéři při utkání uprostřed týdne postrádali několik vysokoškoláků a také matadora Lukáše Květoně. K dispozici měli pouze pětici beků, kterou doplnil na půltucet forvard Radek Pechánek. V ofenzivě se točilo deset borců. Po dvou třetinách vedli hosté o dva góly, ale Jihočeši se kousli a nakonec rozhodli ve svůj prospěch povedenou tečí Dominika Točíka necelé dvě minuty před třetí sirénou. „Byl to infarktový zápas,“ ulevil si hlavní kouč Arpád Györi. „Celou dobu jsme byli aktivnější, ale po chybách jsme dostali dva slepené góly na 2:3 a ztratili pohodu. V závěru nám pomohlo štěstí, ale kluci mu šli naproti. Musím jim poděkovat,“ dodal.

Aktivitou nešetřili ani písečtí hokejisté ve Žďáru, který se opíral o výkon brankáře Jiřího Slámy. Platilo nedáš – dostaneš, vedení zařídil šťastnou trefou domácí Tomáš Lojek. Za hosty srovnal mladík Jan Marcilis, ale potom lídr tabulky odskočil na 4:1 a v následující přestřelce si udržel náskok až do konce. Jednu gólovou asistenci v barvách vítězů si připsal také Jihočech Jan Tlačil ml. „Řekl bych, že jsme většinu zápasu hráli líp, než soupeř. Bohužel, rozhodla dvouminutovka ve druhé třetině, kdy jsme třikrát inkasovali po našich chybách. Nezasloužili jsme si prohrát tak vysoko. Padesát minut jsme byli lepší,“ ohlížel se písecký asistent Václav Šrámek.

2. liga, skupina Jih, 10. kolo:

HC Tábor – HC Lední Medvědi Pelhřimov 6:5 (2:3, 0:1, 4:1)
4. Blažek (R. Heřman, M. Havran), 12. J. Březina (Hrala), 44. Točík (Hajič, J. Březina), 45. Prášek, 52. J. Matušík (K. Černý), 59. Točík (Zayml, J. Březina) – 7. Marek Hadrava (Heinrich), 18. Heinrich (F. Kasalý, Pospíchal), 18. Mejzlík (Martin Hadrava), 24. Kadlec (Vysloužil), 47. D. Kasalý (Kohút, Kadlec).
Rozhodčí: Šperl – Žídek, P. Šimánek.
Vyloučení: 2:3.
Střely na branku: 31:25.
Diváků: 1 437.
HC Tábor: M. Dudáček (21. Mich. Novák) – M. Havran, Duben, K. Černý, Hajič, Marcel Dvořák, R. Pechánek – R. Heřman, J. Matušík, Blažek, Hrala, Zayml, J. Březina, Točík, Š. Kadilák ml., Prášek, Škrdleta. Trenéři Arpád Györi, Zdeněk Šťastný a Miloslav Čech.
Hrálo se 17. října.

SKLH Žďár nad Sázavou – IHC Písek 7:4 (1:0, 5:2, 1:2)
18. Lojek (Wasserbauer), 32. Prokš (Stehlík, Lojek), 34. Pleva (Bureš, Jícha), 34. Franek (Wasserbauer, Kunstmüller), 36. Havlín (Tlačil, Kunstmüller), 39. Peslar (Prokš), 44. Kuřítko (Bureš, Peslar) – 28. Marcilis (J. Šuhaj, Dom. Bílek), 35. Sýbek (Hučko, Polata), 41. Sýbek (Hanus), 53. Parýzek (Polata, Marcilis).
Rozhodčí: Pokorný – Křivohlavý, Klouda.
Vyloučení: 6:6.
V oslabení: 1:1.
Střely na branku: 40:40.
Diváků: 644.
IHC Písek: Hauser – Parýzek, Hanus, Červinský, Dom. Bílek, Houdek (Hora, Pelant), Turek – Polata, Huško, Sýbek, J. Šuhaj, Koupal, Marcilis, Rod, Jabůrek, Strnad, V. Šuhaj. Trenéři Karel Herr a Václav Šrámek.

02. 05. 2024 Krajská konference Českého hokeje se uskuteční v Českých Budějovicích (budova KÚ, ulice B. Němcové) v pondělí 6. května. Program obsahuje vedle jiných bodů také volbu předsedy KVV ČSLH, předsedy dozorčí rady KVV ČSLH a delegáta s hlasem rozhodujícím na svazovou konferenci Českého hokeje.
01. 05. 2024 Ofenzivu extraligového Banes Motoru nyní již oficiálně posílil reprezentační forvard Ondřej Kovařčík (28), jenž spolu s bratrem Michalem dosud nastupoval v barvách finského Jukuritu. Pod Černou věží se upsal na tři roky. Nový roční kontrakt s roční opcí uzavřel v budějovickém klubu již osvědčený útočník Jakub Valský (35).
01. 05. 2024 Novou akvizicí obranných řad extraligového Banes Motoru se stal čerstvě pětadvacetiletý obránce Daniel Bukač. Rodák z Mostu a odchovanec Chomutova figuroval v mládežnických reprezentacích a roku 2017 jej draftoval klub NHL Boston Bruins. V sezoně 2023-24 nastupoval za béčko Pardubic a především za Znojmo.