Tábor doma otočil skóre s Pelhřimovem, písecký tým se sklonil ve Žďáru až při power play

31.01.2019

Ve 35. kole druholigové skupiny Jih se představily dva jihočeské týmy. Mužstvo Tábora nutně potřebovalo rehabilitaci po sérii třech porážek a také nepustit si v tabulce k sobě na dostřel poslední Pelhřimov, svého aktuálního soupeře. Prohrávalo sice 0:2, přesto se okleštěná sestava dokázala vzchopit a vybojovat plný počet bodů. Písek na ledě favorizovaného Žďáru vzdoroval do 60. minuty, kdy za stavu 1:2 dostal třetí gól v power play a potom ještě čtvrtý.

TÁBOR / ŽĎÄR NAD SÁZAVOU – Táborští doma proti Pelhřimovu nemohli počítat s pendly Ondřejem Kachyňou a Milanem Dančišinem, kteří byli k dispozici prvoligovému Motoru. Při početné marodce znovu do obrany naskočil útočník Radek Pechánek, v ofenzivě pomohli Michal Jelínek a Tomáš Syrovátka z klubového béčka. Hned v úvodu trenéři posadili chybujícího beka Petra Boušku. První gól dostali „kohouti“ z přečíslení po špatném střídání, druhý po odrazu od vlastního hráče. Potom ale Kristián Kolář chytil hostům sólo a Jihočeši otočili vývoj na konečných 5:3. „Bylo to hodně do kopce, ale musím klukům poděkovat, že se vrátili do hry,“ oddychl si kouč Arpád Györi.

Ve Ždáru nad Sázavou vedli domácí nad Pískem od 16. minuty díky dorážce Lukáše Bureše, ale hosté srovnali z přesilovky ve 38. minutě, kdy ve skrumáži uspěl kapitán týmu Martin Parýzek. Za dalších sedm minut tečoval Martin Kuřítko střelu Martina Plevy od modré čáry a byl to vítězný gól. Při power play píseckého týmu pečetil výsledek Lukáš Bureš a pět vteřin před sirénou se ještě trefil Martin Kuřítko. „Výsledek je zkreslující, zápas byl vyrovnaný,“ hlásil asistent Václav Šrámek. „Hráli jsme velice dobře a měli solidní šance, jenže jsme je neproměnili. Domácí hráli silově s dobrou obranou, trochu nám vadil jejich důraz,“ přiznal.

2. liga, skupina Jih, 35. kolo:

HC Tábor – HC Lední Medvědi Pelhřimov 5:3 (0:1, 2:1, 3:1)
35. Skočovský (Sladkovský, Prášek), 37. Pípal (Škrdleta, Mich. Jelínek), 42. J. Březina (Skočovský, Prášek), 48. Drda (Blažek), 54. Prášek (Skočovský, Sladkovský) – 1. Kopic (F. Kasalý, R. Adam), 22. D. Adam (Kopic), 59. D. Adam (F. Kasalý, Hladoník).
Rozhodčí: Hucl – Kreuzer, Rubáš.
Vyloučení: 6:8.
Střely na branku: 37:25.
Diváků: 756.
HC Tábor: K. Kolář – K. Černý, L. Adam, Skočovský, Duben, Marcel Dvořák, R. Pechánek, Bouška – Drda, Š. Kadilák ml., Blažek, J. Březina, Sladkovský, Prášek, Pípal, Mich. Jelínek (41. Syrovátka), Škrdleta. Trenéři Arpád Györi a Miloslav Čech.
Hrálo se 30. ledna.

SKLH Žďár nad Sázavou – IHC Písek 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)
16. Bureš (Wasserbauer), 45. Kuřítko (Pleva), 60. Bureš (Wasserbauer), 60. Kuřítko (Prokeš) – 38. Parýzek (Hučko, D. Matějka).
Rozhodčí: Reich – Musil, Komínek.
Vyloučení: 7:5.
Střely na branku: 33:30.
Diváků: 532.
IHC Písek: Hauser – Parýzek, Hanus, Dom. Bílek, Suda, Hora, Červinský, Pelant – D. Matějka, Hučko, Sýbek, A. Novák, Koupal, Marcilis, J. Volf, V. Šuhaj, Strnad, Rod. Trenéři Karel Herr a Václav Šrámek.

02. 05. 2024 Vimperský odchovanec Šimon Hrubec v barvách curyšského SC Lions vychytal nulu v rozhodujícím finálovém utkání nejvyšší švýcarské soutěže proti HC Lausanne (výsledek 2:0) a zvedl nad hlavu vítězný pohár.
02. 05. 2024 Krajská konference Českého hokeje se uskuteční v Českých Budějovicích (budova KÚ, ulice B. Němcové) v pondělí 6. května. Program obsahuje vedle jiných bodů také volbu předsedy KVV ČSLH, předsedy dozorčí rady KVV ČSLH a delegáta s hlasem rozhodujícím na svazovou konferenci Českého hokeje.