Tábor doma nestačil suverénnímu Kolínu. Hradecký Vajgar, ani Písek neuspěly venku

10.10.2015

Velkou pozornost na sebe poutal souboj druhého Tábora s vedoucím Kolínem, který u Jordánu nakonec o jeden gól lépe zvládli hosté. Táborští „kohouti“ spadli na třetí příčku, zatímco druhé místo obsadily Klatovy díky vysokému vítězství na svém ledě nad Jindřichovým Hradcem, v jehož dresu se poprvé představil patnáctiletý brankář Vlastimil Marek. Písečtí vedli v Trutnově po dvou třetinách 3:2, ale v závěru dvakrát inkasovali a vraceli se s prázdnou.

KLATOVY / TRUTNOV / TÁBOR – Po zisku cenného bodu v domácím souboji s Havlíčkovým Brodem a hlavně zlepšené obranné hře se mužstvo hradeckého Vajgaru vypravilo do Klatov, ale tváří v tvář plzeňské farmě se potázalo se zlou. Při neúčasti brankářské jedničky Tomáše Kubeše měl chytat kladenský pendl Jiří Švihálek, jenže při odjezdu z města oceli si nepřibalil registračku. Před klec se postavil teprve patnáctiletý Vlastimil Marek a při svém debutu inkasoval půltucet gólů za dvacet sedm minut.

Trenér mu však nedával vinu. „Nabádal jsem hráče, že musejí gólmanovi pomoct, což se nestalo. Zarazil mě odevzdaný přístup mančaftu a zvlášť některých hráčů, u nichž nebyl hodný ani okresního přeboru,“ stěžoval si Aleš Dvořák. Od poloviny základní hrací doby už nastoupil Jiří Švihálek, jehož rodiče obětavě přivezli z Kladna zapomenutý průkaz a zbývající část zápasu skončila výsledkem 1:1. Konečné skóre 9:2 posunulo Klatovy na druhou příčku v tabulce, zatímco Vajgar klesl úplně na dno.

Sahali nejméně po bodu

Špatnou zkušenost se soupeřem z Klatov udělali v předchozím kole také písečtí hokejisté, kteří doma prohráli 6:7, a výsledek na nich zřejmě zanechal stopy. V Trutnově dostali první gól, ale potom dvakrát vyrovnali a ve 26. minutě zásluhou kapitána Pavla Procházky šli dokonce do vedení, které drželi ještě pět minut po začátku třetího dějství. „Zpočátku jsme byli horší v pohybu, ale zvedli jsme se, měli víc ze hry a otočili skóre. Jenže jsme neproměnili řadu šancí,“ litoval vládce střídačky Karel Slabý.

V závěrečné třetině skórovali jenom domácí. Ve 45. minutě z přesilovky vyrovnal Pavel Malý a vítězný zásah o dalších osm minut později si připsal střelou od modré čáry Jiří Cetkovský. „Soupeř využil dvě přesilovky. My jenom jednu, což je málo. Zbytečně jsme se nechávali vylučovat a mužstvo Trutnova využilo možnosti, které jsme mu nabídli. Výsledek je pro nás zklamáním. Měli jsme na to, abychom odvezli alesoň bod nebo dva,“ doplnil kouč.

Soupeř byl dvě třetiny lepší

Bezesporu magnetem kola v západní skupině 2. ligy byl souboj druhého Tábora s dosud suverénním lídrem z Kolína, který od začátku soutěže neztratil ani bod. Jihočeši se v úvodu několikrát bránili v oslabení a nebylo divu, že skóre otevřeli hosté. Po první přestávce sice srovnal Stanislav Polodna, ale mužstvo ze středočeského okresního města na řece Labi velmi rychle dvěma slepenými góly zase odskočilo na 1:3.

Domácí trenérský triumvirát během druhé pauzy přeházel sestavu a „kohouti“ se ve třetím dějství nastěhovali do obranné zóny Kolína. Podařilo se jim snížit a měli další příležitosti, ale chybělo jim štěstí. „Snad bychom si zasloužili bodík. Musíme však přiznat, že soupeř byl dvě třetiny lepší. Naši hráči nevložili do zápasu takové úsilí, jak bychom si představovali. Problémem bylo řešení některých situací v obranném pásmu,“ pustil se tentokrát do rozboru jeden z asistentů Arpád Györi.

2. liga, skupina Západ, 8. kolo:

SHC Klatovy – KLH Vajgar Jindřichův Hradec 9:2 (6:1, 2:0, 1:1)
3. Beran (Tulačka), 4. Němec (Přikryl, Pacanda), 9. Topinka (Kepka, Houfek), 13. Váchal (Slavík), 15. Beran (Slavík, Kristl), 17. Marcel (Němec), 27. Němec, 27. Tulačka (Kristl), 51. Tulačka (Beran, Kristl) – 14. Bílek (Lazorišák), 58. Lazorišák (Bílek).
Rozhodčí: Sýkora – Horažďovský, Žídek.
Vyloučení: 3:4, navíc Drda (Vajgar) 5 minut + do konce.
Využití: 1:0.
Diváků: 400.
KLH Vajgar:
Vl. Marek (30. J. Švihálek) – Port, Pípal, Popelka, Kohút, Stehlík, Jon, Babčuk – Hložek, M. Brabec, M. Záhora, Bílek, Lazorišák, Košťál, Heřmánek, Voříšek, Šafář, Sviták, Drda, Kundrát. Trenéři Aleš Dvořák a Luboš Voříšek.
Hráno 10. října.

HC Trutnov – IHC Písek 4:3 (1:1, 1:2, 2:0)
7. Luštinec (Půlpán), 23. Malý (Kastner, Karlík), 45. Malý (Poul), 53. Cetkovský (Malý, Karlík) – 13. Vlček, 26. P. Procházka (Sýbek), 33. Sýbek (Urbanec).
Rozhodčí: Veselý – Huryta, Urubčík.
Vyloučení: 5:9.
Využití: 2:1.
Diváků: 437.
IHC Písek: Panec – P. Procházka, Jirků, Hanus, Koutenský, M. Hrubý, M. Hřebíček – Urbanec, Vlček, Sýbek, L. Marek, Ciboch, Slavík, Suchan (41. V. Novák), T. Růžička, Ferebauer. Trenéři Karel Slabý a David Míka.

HC Tábor – SC Kolín 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)
26. St. Polodna (Mrkvička), 53. J. Matušík (St. Polodna) – 5. J. Kadlec st. (J. Kadlec ml., Ježek), 28. Jankovský (Morkes, Pácal), 30. M. Březina (Barták, Ježek).
Rozhodčí: Hornáček – Vavruška, Oudes.
Vyloučení: 8:7, navíc Kanov (Tábor) 10 minut.
Diváků: 1 592.
HC Tábor: D. Novák – M. Havran, M. Semrád, Kanov, T. Černý, L. Heršálek, Marcel Dvořák, Klíma – St. Polodna, Mrkvička, Kellner, J. Březina, J. Matušík, Krätzer (41. Blažek), Vaniš, J. Boháč, Severa. Trenéři Tomáš Matušík, Arpád Györi a Zdeněk Šťastný.

06. 05. 2024 Bývalý českobudějovický a také reprezentační trenér Josef Jandač (55) se stal hlavním koučem extraligové Plzně. K ruce bude mít někdejšího budějovického útočníka Václava Pletku a mistra světa z roku 1996 Jiřího Vebera.
05. 05. 2024 Do finální sestavy pro MS v Praze se probojovali odchovanci jihočeských klubů Jan Rutta (Písek), Jáchym Kondelík a Lukáš Sedlák (oba Č. Budějovice). Zůstává otázkou, zda budou všichni dopsaní na soupisku, neboť trenéři stále čekají na další hráče vyřazené ze zámořského Stanley Cupu.
05. 05. 2024 Více než pětistovku extraligových startů na osobním kontě si přináší další posila druholigového Tábora, řízný obránce David Štich (35). Plzeňský rodák a odchovanec a někdejší juniorský reprezentant (čtyřikrát oblékl také dres reprezentačního áčka) působil naposledy v budějovickém Motoru, odkud střídavě naskakoval za Znojmo.