Strakonice povalily Vimperk v prodloužení, Hluboká pokořila Milevsko. Vítězové postoupili

07.03.2019

Poslední dvě čtvrtfinálové série Krajské ligy našly rozuzlení ve třetích zápasech. Středeční večer byl šťastnější pro tým Strakonic, který v domácím prostředí před tisícovkou diváků povalil tradičního soka z Vimperka až ve 4. minutě nastaveného času, a hlubocké Rytíře, jimž se podařilo udolat celek Milevska rozdílem třech gólů. Vítězové doplnili semifinálovou čtyřku, v níž se střetnou dvojice Veselí nad Lužnicí - Hluboká nad Vltavou a Strakonice - Vajgar Jindřichův Hradec.

STRAKONICE / HLUBOKÁ – Značnou vyrovnanost série mezi Strakonicemi a Vimperkem potvrdil třetí zápas, který stejně jako předchozí dva nenašel rozuzlení po základních šedesáti minutách. Domácí bez ofenzivní opory Ondřeje Dlouhého (operace kolena) zpečetili postup do semifinále v 64. minutě, kdy si vzal kotouč obránce David Kovář a z kruhu prostřelil Radka Podskalského. „Byl to nesmírně bojovný, ale slušně odehraný zápas s parádní atmosférou a výbornými rozhodčími. V závěru jsme získali převahu a ta se přenesla i do prodloužení,“ mnul si ruce strakonický manažer Roman Heimlich. „Za stavu 3:4 jsme nedali dvě vyložené šance,“ litoval vimperský asistent Pavel Předota.

V nezakryté Kuki aréně přichystali ledaři dobré podmínky pro třetí souboj Rytířů s Milevskem, byť porucha časomíry v 50. minutě za stavu 3:2 trochu narušila plynulost hry. Domácí v tom okamžiku víc chvátali do cíle. Inkasovali sice z hole nejlepšího hráče hostí Petra Gřegořka, ale zvládli poslední úsek čtvrtfinálové trati a pečetili skóre při power play soupeře. „Milevsko potvrdilo kvalitu. Podle mě bylo favoritem na krajský titul. Nás podržel famózní Dašek v bráně. Zářil hlavně ve druhé třetině, kdy nás hosté přehrávali. Postup si užíváme, je to nádhera,“ jásal kouč Miroslav Šulista. „Chvílemi jsme byli lepší, ale neproměňovali jsme šance,“ krčil rameny milevský lodivod Emil Švec st.

Krajská liga, čtvrtfinále play off, 3. zápasy:

HC Strakonice – HC Vimperk 5:4 v prodl. (1:1, 2:2, 1:1 – 1:0)
7. Pašek (M. Všetečka), 29. P. Šebesta (Kopenec, J. Švec), 36. P. Šebesta (L. Hrubý), 52. L. Bednařík (M. Všetečka), 64. D. Kovář – 7. Paule (J. Hanzal, Bojer), 32. Paule (J. Hanzal, Chaloupka), 36. Bojer, 41. Švarc (J. Hanzal).
Rozhodčí: Horáček, Kraval – P. Šimánek, Jan Lang.
Vyloučení: 6:5, navíc Mikeš (Strakonice) 10 minut.
Využití: 0:2.
V oslabení: 1:0.
Diváků: 963.
HC Strakonice: Myslivec – Kopenec, D. Papež, L. Hrubý, D. Kovář, M. Hrubý, M. Všetečka – P. Šebesta, T. Růžička, Ruda, Pašek, P. Řehoř, L. Bednařík, J. Švec, Křenek, Mikeš (44. – 54. Jiřinec). Trenéři Milan Řehoř a Stanislav Kašpar.
HC Vimperk: Podskalský – Janásek, Chaloupka, Chval, J. Předota, O. Předota, Horejš – Bojer, R. Suchánek ml., J. Sitter, Švarc, J. Hanzal, Paule, M. Novotný, M. Přibyl, Binder. Trenéři Milan Stárek a Pavel Předota.
Hrálo se 6. března 2019.
Konečný stav série: 2:1.

TJ Hluboká nad Vltavou Knights – HC Milevsko 6:3 (2:1, 1:1, 3:1)
1. J. Šimek (Miler, Moudrý), 13. K. Vácha nejml. (Matys), 36. Robin Rákosník (Dašek). 52. Miler (Moudrý), 57. Matys (E. Bahula), 60. Moudrý (E. Bahula) – 19. Radosta (J. Müller), 28. Radosta (T. Hájek), 54. Gřegořek (Radosta, Hamerle).
Rozhodčí: Jílek, Hamr – Jan Kubeš, Zelenka.
Vyloučení: 2:5, navíc Seidl (Milevsko) 10 minut, Panec (Milevsko) do konce.
Diváků: 481.
TJ Hluboká: Dašek – Hejda, J. Kříž, Žlúva, R. Heřmánek, Formánek, Robin Rákosník – Moudrý, Miler, J. Šimek, Matys, K. Vácha nejml., E. Bahula, Holub, Oulík, Maurenz. Trenér Miroslav Šulista.
HC Milevsko: Panec (60. Čunát) – Štych, Pletka, J. Havran, Gřegořek, Votruba, Hamerle – Radosta, J. Müller, T. Hájek, Seidl, J. Šimek, Kořánek, T. Bílek, Pouch, Fořt. Trenér Emil Švec st.
Konečný stav série:
2:1.

První zápasy semifinále se hrají v pátek 8. března.

05. 05. 2024 Nemilá zvěst týkající se extraligového Banes Motoru probleskuje z Pardubic. Vedení movitého Dynama se údajně chystá vyplatit reprezentačního centra Jáchyma Kondelíka ze smlouvy v Českých Budějovicích. Uvedl to server Hokej.cz.
04. 05. 2024 Soupisku druholigového HC Tábor rozšířil Jakub Matai (9. května oslaví 31. narozeniny), rodák z Kadaně a tamní odchovanec. Univerzál, který může nastupovat v obraně i na křídle, má na kontě účast na MS U18 (2011) a před léty si zahrál KHL v barvách Lva Poprad resp. Lva Praha. Domácí extraligu zakusil v Olomouci, 1. ligu v Ústí, Jihlavě, Přerově a Havířově, 2. ligu v Chomutově. Vyzkoušel francouzskou ligu, loni hrál v Rumunsku.
04. 05. 2024 Druholigový HC Tábor představil další nové tváře přicházející do A-týmu. Z prvoligových Litoměřic se vrátil útočník Jan Cikhart (22), který loni odehrál dva zápasy u Jordánu. Odchovanec pražské Hvězdy a bývalý mládežnický reprezentant nasbíral zkušenosti také v zámořské juniorské WHL. Jen o pár měsíců mladší je křídelník Václav Adamec, jenž hokejově vyrůstal v Letňanech. Prošel dorosteneckými reprezentacemi a okusil extraligu v barvách Plzně. Naposledy hrál 1. ligu za Baník Sokolov. Jeho stejnojmenný otec nosil dres Tábora v sezoně 2005-06.