Straka, Kuchejda a Nouza vystřelili úspěch v Edenu. Baráž o extraligu je v polovině

05.04.2015

Díky vítězství 3:1 na ledě vršovického stadionu patřícího Slavii se budějovický Motor konečně vymanil z pozice outsidera a zaplul mezi reálné kandidáty na postup do extraligy. První vítězství zvenku je pro Jihočechy povzbuzující, ale k vytváření závěrů zbývá ještě dost času. Dvanáctikolová baráž se nachází teprve v polovině svého programu. Příští kolo se hraje v úterý 7. dubna, Motor zajíždí do Olomouce.

PRAHA – Hosté začali v Edenu aktivně. Po čtyřech odehraných minutách vedli, když Dominik Furch v kleci Slavie nestačil zareagovat na bombu Josef Straky vypálenou před pravým kruhem. Pražané vyrovnali na začátku 29. minuty při vyloučení Jakuba Suchánka. Z levé strany napřáhl Ronald Knot a gólmanem Bláhou vyražený puk sklepl do klece Jakub Sklenář. „Od první minuty jsme ovládali zápas a mrzelo nás, že jsme v úvodní třetině nedali dva až tři góly. Byly na to šance,“ komentoval budějovický asistent Radek Bělohlav.

K rozhodnutí o výsledku došlo až v posledních sedmi minutách. Nejprve na vlastní modré čáře ztratil kotouč Ronald Knot v souboji s Tomášem Nouzou, ten popojel po pravé straně a úhlopříčně poslal zpátky nabídku Davidu Kuchejdovi, který v jízdě střílel švihem a podruhé překonal Furcha. Při hře čtyři na čtyři necelé čtyři minuty před sirénou potvrdil výsledek Tomáš Nouza, jehož sólová jízda od modré čáry skončila neomylným zásahem z bezprostřední blízkosti před slávistickou brankou.

V nervózním závěru si někteří hráči vyměňovali názory jako neslyšící, tedy ručně, a rozhodčí je po zásluze roztřídili do lavic pro hříšníky. Na skóre to však nemělo vliv. „Motor nás ničím nezaskočil, jeho hru jsme očekávali. Kdybychom využili šance, mohl zápas dopadnout obráceně,“ nechal se slyšet domácí kouč Josef Beránek. „Soupeře jsme přestříleli (poměr střel byl 43:25 pro Motor – pozn.) a chtěli jsme zamotat baráž. Stále jsme však na nepostupové pozici,“ připomněl Radek Bělohlav.

Baráž o účast v extralize, 6. kolo

HC Slavia Praha – ČEZ Motor Č. Budějovice 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
29. Sklenář (Knot, Pletka) – 4. J. Straka (Kuchejda, Nouza), 54. Kuchejda (Nouza, R. Vráblík), 57. Nouza (J. Straka).
Rozhodčí: Hradil, Lacina – Hlavatý, Tošenovjan.
Vyloučení: 13:11.
Diváků: 4 300.
HC Slavia: Furch – A. Růžička, Štich, Jan Novák, Šulc, Kolařík, Knot, Drahorád, Valach – Čermák, Vlasák, J. Doležal ml., Pletka, Divíšek, Sklenář, Holec, Vas, Kolář, Babka, Andrés, Poletín. Trenéři Josef Beránek a Jan Srdínko.
ČEZ Motor: O. Bláha – Punčochář, Žovinec, J. Suchánek, R. Vráblík, Mucha, M. Semrád, Dan Růžička – L. Marek, Pajić, M. Švihálek, Nouza, J. Straka, Kuchejda, Vaniš, L. Rob ml., A. Přibyl, Pašek, Trummer, Dan Boháč. Trenéři Petr Rosol a Radek Bělohlav.
Hráno 5. dubna.

02. 05. 2024 Vimperský odchovanec Šimon Hrubec v barvách curyšského SC Lions vychytal nulu v rozhodujícím finálovém utkání nejvyšší švýcarské soutěže proti HC Lausanne (výsledek 2:0) a zvedl nad hlavu vítězný pohár.
02. 05. 2024 Krajská konference Českého hokeje se uskuteční v Českých Budějovicích (budova KÚ, ulice B. Němcové) v pondělí 6. května. Program obsahuje vedle jiných bodů také volbu předsedy KVV ČSLH, předsedy dozorčí rady KVV ČSLH a delegáta s hlasem rozhodujícím na svazovou konferenci Českého hokeje.