Servismani vstoupili do nového roku těsnou porážkou od Žďáru, Písek vzal bod H. Brodu

03.01.2019

Třetí nejvyšší celostátní soutěž vstoupila do nového kalendářního roku 29. kolem, ve kterém se poměřily týmy ze skupiny Jih. Českobudějovický David Servis byl důstojným soupeřem druhému celku tabulky Žďáru nad Sázavou a po bitvě padl rozdílem jediného gólu. Mužstvo Písku po čtyřech ligových porážkách konečně nabralo dech a solidním výkonem proti favorizovanému Havlíčkovu Brodu vydřelo bod v prodloužení. Tábor si vybíral volno.

Č. BUDĚJOVICE / PÍSEK – Duel servismanů se Žďárem od počátku zdobilo vysoké tempo, ve kterém mladý tým domácích držel krok se zkušenými a sebevědomými hosty a zaslouženě si vypracoval dvougólový náskok. Skóre otevřel v oslabení kapitán Roman Šulčík, druhou trefu přidal z přesilovky Jiří Bárta. Dvě útočné laviny v rozpětí devětadvaceti vteřin však znamenaly vyrovnání a na začátku druhé části se skóre otočilo na stranu Žďáru. Ten už vedl 2:5, ale domácí zdramatizovali závěr, byť ani v power play nedosáhli na kýženou remízu. „Rozhodly tři inkasované góly mezi 18. a 21. minutou. Potom to byla přetahovaná,“ líčil asistent Jiří Fedur.

Písečtí si nesli do boje s Havlíčkovým Brodem závaží v podobě série čtyř proher ve 2. lize a páté porážky navrch v přípravě s univerzitním výběrem České republiky. Přesto ukázali fanouškům svoji lepší tvář. Dvakrát smazali soupeřův těsný náskok a dokonce získali vedení 3:2, jenže to udrželi pouhé dvě minuty. Po bezgólové třetí periodě pokračoval souboj nastaveným časem a vteřinu před sirénou rozhodl o zisku bodové prémie kapitán hostí Miroslav Třetina. „Kluci bojovali a hráli obětavě. Z naší strany to byl dobrý zápas, i když trochu smolný. Nevyužili jsme pár vyložených šancí, ale získali jsme bod se silným soupeřem, který dával šťastné góly,“ řekl asistent Václav Šrámek.

2. liga, skupina Jih, 29. kolo:

HC David Servis – SKLH Žďár nad Sázavou 5:6 (2:2, 1:3, 2:1)
12. R. Šulčík (Jan Bárta), 18. Jiří Bárta (Škopek), 40. R. Šulčík, 44. Ferebauer (Jan Bárta), 52. Škopek (J. Doktor) – 19. Jícha (Kadlec), 19. Wasserbauer (Hort, Kovářů), 21. Kadlec (Peslar), 36. Koželuh (Kuřítko), 37. Kovářů (Wasserbauer, Bureš), 52. Stehlík (Kunstmüller, Hasoň).
Rozhodčí: Šindel – Horažďovský, Sedláček.
Vyloučení: 8:5.
V oslabení: 1:0.
Diváků: 135.
D. Servis: D. Svoboda – L. Kříž, D. Dudáček, Petr Procházka, Škopek, V. Prospal jun., Radoš – R. Šulčík, Jan Bárta, Ferebauer, Jiří Bárta, J. Doktor, Sumerauer, Tejko, V. Krcho, Silný, J. Kříž, Kronus, Rolínek. Trenéři Milan Kupka, Jiří Fedur a Tomáš Vak.
Hrálo se 3. ledna 2019.

IHC Písek – BK Havlíčkův Brod 3:4 v prodl. (1:2, 2:1, 0:0 – 0:1)
14. Marcilis (D. Matějka), 21. Hučko (Sýbek, D. Matějka), 36. Polata (Sýbek) – 7. Milfait (Voříšek, J. Matušík), 18. Ludvík (Vala, Kopic), 38. Přidal (Milfait, Beneš), 65. Třetina (Milfait).
Rozhodčí: Hucl – Vavruška, Rubáš.
Vyloučení: 5:2, navíc Kuchta (H. Brod) 5 minut + do konce.
Střely na branku: 35:37.
Diváků: 320.
IHC Písek: Hauser – Parýzek, Turek, Dom. Bílek, Suda, Tintěra, Houdek, Pelant – Polata, Hučko, Sýbek, D. Matějka, Koupal, Marcilis, A. Novák, Ciboch, V. Šuhaj, J. Volf. Trenéři Karel Herr a Václav Šrámek.

03. 05. 2024 Druholigový A-tým IHC Králové Písek v následující sezoně povede z pozice hlavního trenéra Tomáš Matušík, jenž působil na zdejší střídačce již v ročníku 2022-23. Letní přípravu pod jeho taktovkou odstartují Králové v pondělí 6. května.
03. 05. 2024 Krajský výkonný výbor ledního hokeje před blížící se jihočeskou konferencí navrhl změnu systému Krajské ligy mužů. Podle jedné varianty se stávajících deset účastníků střetne s týmy jiného kraje (Vysočina) ve vložených zápasech, které se započtou do tabulky a základní část se tím rozšíří o jedenáct kol. Zvýšenou atraktivitu soutěže by však provázel i nárůst nákladů na dopravu. Druhá varianta nabízí rozšíření základní části o třetí rundu vzájemných soubojů, z nichž polovinu odehrají kluby doma a polovinu venku. Následující rok se obrátí pořadatelství, rozlosování je možné provést na dvě sezony dopředu. Všechna kola play off v obou variantách se budou hrát na tři vítězství. Základní část u obou variant by trvala od 14. září do 18. února, play off by skončilo 23. března.