Servismani ve 2. lize povalili Havlíčkův Brod. Týmy Písku a Tábora se vrátily zvenku s prázdnou

26.10.2017

Desítka týmů v druholigové skupině Střed zakulatila počet odehraných zápasů o body na deset. Z jihočeského trojlístku se prosadil pouze českobudějovický David Servis, který se třemi navrátilci v sestavě na domácím ledě zaskočil závěrečným obratem lídra soutěže Havlíčkův Brod. Mužstvo Písku si odvezlo půltuctový nášup z Moravských Budějovic, padl i oslabený a nevýrazný Tábor na stadionu v Pelhřimově.

Č. BUDĚJOVICE / M. BUDĚJOVICE / PELHŘIMOV – Mužstvo David Servisu proti Havlíčkovu Brodu šlo rychle do vedení, ale soupeř brzy otočil gólem z přesilovky a dalším ve vlastním oslabení. Po přestřelce ve druhé části se domácí nadechli k velkému závěru a přestříleli favorita třemi góly. Hodně byla znát přítomnost navrátilců Jakuba Marka (z Motoru), Štěpána Hřebejka (po zranění žeber) a Jiřího Bárty (klíční kost). „Kluci podali výborný kolektivní výkon. Brod se představil jako vynikající tým, ale tentokrát narazil, nebojím se říct, na ještě lepšího soupeře,“ hlásil kouč servismanů Jiří Fedur.

Písečtí mladíci, doplnění o motoráckého pendla Jakuba Doktora a milevského Václava Poucha, se neprosadili na ledě Moravských Budějovic, jimž velel veterán Peter Pucher (v obraně hrál jeho syn Peter ml.). Po třetím inkasovaném gólu vystřídal Jonáše Štekra v brance Richard Kříž, také on však třikrát kapituloval, zatímco jejich spoluhráči se neuplatnili střelecky ani jednou. „V úvodu jsme dostali gól po velké individuální chybě, brzy padl druhý v našem oslabení. Když jsme se v dalším průběhu k něčemu nadechli, přišlo vyloučení. Podali jsme špatný výkon,“ nezastíral trenér poražených Radek Volf st.

Celek Tábora se vypravil na pelhřimovský led bez Radka Prokeše, který se vrátil do Motoru, a Tomáše Andrese, jenž zamířil do Francie. Soupisku doplnili mladíci Štěpán Kadilák, Radim Škrdleta a také Pavel Pospíchal z B-týmu. Ve druhé třetině „kohouti“ snížili na 1:2, ale při trestu Jana Březiny v 58. minutě pečetil výsledek pelhřimovský bek Ladislav Pospíchal. „Pelhřimov byl po celý zápas lepší a uspěl zaslouženě. Naši hráči si těžko vytvářeli šance. Pokud něco výrazně nezměníme, čeká nás asi velký problém. My trenéři zase budeme mít bezesnou noc,“ poznamenal smutný táborský lodivod Tomáš Matušík.

2. liga, skupina Střed, 10. kolo:

HC David Servis – BK Havlíčkův Brod 7:6 (1:2, 3:4, 3:0)
2. Babčuk (Sumerauer), 23. R. Šulčík (Radoš), 25. L. Kříž (R. Šulčík, J. Marek), 27. Ferebauer (Hřebejk), 41. Trummer (R. Šulčík), 45. Zayml (Ferebauer), 52. Zayml (Hřebejk) – 7. Šuhaj (Kulhánek), 14. Beneš, 24. Milfait (Endál), 26. Endál (Vala, Třetina), 28. Třetina (Endál, Přidal), 37. Třetina (Endál, Přidal).
Rozhodčí: Rud. Volf – Samuel, J. Mertl.
Vyloučení: 4:2.
Využití: 1:2.
V oslabení: 0:1.
Diváků: 200.
D. Servis: M. Dudáček – Michal, Macháček, Babčuk, Škopek, L. Kříž, Radoš – R. Šulčík, Trummer, J. Marek, Hřebejk, Zayml, Ferebauer, Vylíčil, Jiří Bárta, Sumerauer. Trenéři Jiří Fedur a Milan Kupka.
Hráno 25. října.

HC Moravské Budějovice – IHC Písek 6:0 (3:0, 1:0, 2:0)
1. Pucher (Horký), 4. Krutiš (Matějka, Peroutka), 13. Pucher (Čermák), 40. Krutiš (Juráň, Matějka), 47. Bulín (Čermák, Juráň), 55. Bulín (Lupač, Juráň).
Rozhodčí: Čuňočka – Otáhal, Horažďovský.
Vyloučení: 3:9, navíc Ciboch (Písek) 10 minut.
Využití: 2:0.
Diváků: 515.
IHC Písek: Štekr (13. R. Kříž) – Parýzek, Polata, Vl. Hanus, M. Hřebíček, Herr, Červinský, Turek – Pašek, J. Doktor, Sýbek (21. Rod), Ciboch (43. Jiřinec), A. Novák, L. Drda, Pouch. Trenéři Radek Volf st. a David Míka.

HC Lední Medvědi Pelhřimov – HC Tábor 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
6. Kopic (Plachý, Vysloužil), 18. Plachý (Kopic, Vysloužil), 58. L. Pospíchal (Kubát, Kopic) – 24. Seidl (J. Matušík).
Rozhodčí: Vrba – Musil, Kleprlík.
Vyloučení: 5:8, navíc J. Matušík (Tábor) 10 minut.
Diváků: 360.
HC Tábor: D. Novák – Košař, M. Havran, Duben, K. Černý, Marcel Dvořák, T. Černý, Pípal – Urbanec, R. Pechánek, R. Heřman, Seidl, J. Matušík, J. Březina, Škrdleta, Š. Kadilák ml., Blažek, od 21. navíc P. Pospíchal. Trenéři Tomáš Matušík a Arpád Györi.

03. 05. 2024 Druholigový A-tým IHC Králové Písek v následující sezoně povede z pozice hlavního trenéra Tomáš Matušík, jenž působil na zdejší střídačce již v ročníku 2022-23. Letní přípravu pod jeho taktovkou odstartují Králové v pondělí 6. května.
03. 05. 2024 Krajský výkonný výbor ledního hokeje před blížící se jihočeskou konferencí navrhl změnu systému Krajské ligy mužů. Podle jedné varianty se stávajících deset účastníků střetne s týmy jiného kraje (Vysočina) ve vložených zápasech, které se započtou do tabulky a základní část se tím rozšíří o jedenáct kol. Zvýšenou atraktivitu soutěže by však provázel i nárůst nákladů na dopravu. Druhá varianta nabízí rozšíření základní části o třetí rundu vzájemných soubojů, z nichž polovinu odehrají kluby doma a polovinu venku. Následující rok se obrátí pořadatelství, rozlosování je možné provést na dvě sezony dopředu. Všechna kola play off v obou variantách se budou hrát na tři vítězství. Základní část u obou variant by trvala od 14. září do 18. února, play off by skončilo 23. března.