Servismani demontovali Písek. Vajgar neuspěl ve Žďáru, nezabral ani Tábor v H. Brodě

02.02.2017

Neúplné 31. kolo druholigové skupiny Střed zastihlo v plné zbroji všechny čtyři jihočeské zástupce (kvůli kalamitě nenastoupily dvojice Nymburk – Kolín a M. Budějovice – Pelhřimov), z nichž bodoval jenom David Servis. Po deseti porážkách v řadě se Českobudějovičtí vytáhli na píseckém ledě, odkud si odvezli nečekaně hladké vítězství. Hradecký Vajgar padl ve Žďáru čestným výsledkem, mužstvo Tábora v přímém souboji o čelo tabulky podlehlo o jediný gól v Havl. Brodě.

PÍSEK / ŽĎÁR / H. BROD (Aktualizováno) – Mužstvo Písku naposledy zvítězilo za tři body ve 22. kole 17. prosince venku nad David Servisem. Od té doby čtyřikrát bodovalo v prodloužení či nájezdech. Proti servismanům si borci od Otavy chtěli spravit chuť, jenže se zlou se potázali. Nasadili uzdraveného gólmana Václava Pipka, ale při neúčasti kapitána Pavla Procházky byl nejstarším obráncem jednadvacetiletý Milan Hřebíček. V nezkušenosti se nacházel kámen úrazu. „Za stavu 1:1 jsme dostali gól ve třech, vzápětí jsme inkasovali ve čtyřech. To nás zlomilo, už nebyla síla,“ hlesl kouč Karel Slabý.

Budějovický rival a horší soused v tabulce si nemohl prozpěvovat pod tíhou deseti porážek v řadě, přesto se dostavil s odhodláním a novým mužem v útoku Davidem Matějkou, jenž přišel na střídavý start z juniorky pražské Slavie spolu se dvěma spoluhráči Alešem Marečkem a Davidem Novákem, kteří ještě nebyli připravení ke hře. V pohotovosti byl naopak čtvrtý útok J. Volf, Fleischman, Čanda, ale trenéři ho nevyužili. „S výjimkou potrestaného Zaymla jsme byli skoro kompletní a zápas měli pod kontrolou. Zvítězili jsme zaslouženě, ale zůstáváme skromní,“ prohlásil trenér Jiří Fedur.

Vzdorovali, leč nedosáhli na body

Také hradecký Vajgar naposledy zvítězil nad David Servisem ve 26. kole, které se hrálo 7. ledna, a od té doby si bodově nevrznul. Nedočkal se ani ve Žďáru nad Sázavou, jemuž patří třetí místo v tabulce. Utkání se však z pohledu Jihočechů nevyvíjelo úplně špatně a do závěru měli pořád šanci alespoň na bod. „Z naší strany to byl slušný zápas, soupeř nás nijak výrazně nepřestřílel. Na začátku druhé třetiny jsme měli pěkné příležitosti k tomu, abychom získali vedení. O výsledku nakonec rozhodly naše chyby,“ litoval vládce střídačky Milan Mazanec.

Mužstvo Tábora v roli nejúspěšnějšího jihočeského reprezentanta po sérii sedmi vítězství (šestkrát za tři body) cestovalo do havlíčkobrodské Kotliny k přímému souboji o čelo tabulky. S domácími bruslaři sehrálo vyrovnanou partii, leč poprvé od 21. prosince padlo bez jakéhokoliv zisku. Na ledě se také dost jiskřilo, což potvrdily tři tresty do konce utkání (dva pro táborské hráče za fauly) a jedna desítka. „Škoda toho výsledku. Výborně zachytal Klestil, ale dva góly jsme si nešťastně dali skoro vlastní. Klukům nelze nic vyčítat, podali statečný výkon. Ve třetí třetině jsme mačkali soupeře, ale nevyužili jsme šance,“ litoval hlavní kouč Tomáš Matušík.

2. liga, skupina Střed, 31. kolo:

IHC Písek – HC David Servis 2:6 (1:1, 0:2, 1:3)
7. Sýbek (Mich. Dvořák), 47. Šuhaj (Sýbek) – 20. J. Hanzal (L. Marek, Matějka), 38. Škopek (Chaloupka, L. Marek), 39. Zich (Ferebauer, Sumerauer), 41. L. Marek (J. Hanzal, Matějka), 43. Žáček (Vylíčil, R. Suchánek ml.), 59. Zich (Ferebauer, Sumerauer).
Rozhodčí: Hucl – Rubáš, Tvrdík.
Vyloučení: 2:4.
Využití: 0:2.
Diváků: 264.
IHC Písek: Pipek (41. Hauser) – M. Hřebíček, Hanus, Koutenský, Mich. Dvořák, Červinský, Kozák – Urbanec (21. Jiřinec), Suchan, Koupal, Šuhaj, Sýbek, Pašek, Kepka, T. Rod, L. Drda. Trenéři Karel Slabý a Roman Vlček.
D. Servis: Spáčil – Cikán, Škopek, Chaloupka, Babčuk, Pessr, Zich – Vylíčil, R. Suchánek ml., Žáček, L. Marek, J. Hanzal, Matějka, Sumerauer, Jiří Bárta, Ferebauer. Trenéři Jiří Fedur a Rudolf Suchánek st.
Hráno 1. února.

SKLH Žďár nad Sázavou – KLH Vajgar J. Hradec 4:2 (2:2, 1:0, 1:0)
4. Pleva (Červenka, Rašner), 17. Červenka (Kunstmüller, D. Vítek), 30. Červenka (D. Vítek, Kunstmüller), 57. Červenka – 1. Šalamoun (Jaša), 18. Šmerha (D. Kohút).
Rozhodčí: Dědek – Klouda, Čelechovský.
Vyloučení: 6:7.
Diváků: 476.
KLH Vajgar:
Pirs – Zderadička, A. Straka, Tržil, J. Bureš, Růžek, Pípal – Heldák, D. Kohút, Furch, Svatuška, Jaša, Šalamoun, Vantuch, Beran, P. Červený, T. Bílek. Trenéři Milan Mazanec a Petr Kovaříček.

BK Havlíčkův Brod – HC Tábor 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)
4. Michálek (Voříšek), 19. Přidal (Třetina, Voříšek), 26. Chlubna (Navrátil, Ludvík) – 6. Mrkvička (Kellner, Tesař), 34. J. Březina (Severa, Mrkvička).
Rozhodčí: Voj. Král – Musil, Komínek.
Vyloučení: 2:6, navíc Kulhánek (H. Brod) do konce, O. Liška (Tábor) 10 minut, Krätzer (Tábor) do konce, Krátoška (Tábor) 5 minut + do konce.
V oslabení: 0:1.
Střely na branku: 37:27.
Diváků: 689.
HC Tábor: Klestil – Tesař, M. Havran, O. Liška, L. Hlaveš, Marcel Dvořák, L. Heršálek – Vaniš, Mrkvička, Kellner, Seidl, J. Matušík, Severa, J. Březina, Krátoška, Krätzer, Kýhos, R. Pechánek, Blažek. Trenéři Tomáš Matušík, Arpád Györi a Zdeněk Šťastný.

05. 05. 2024 Více než pětistovku extraligových startů na osobním kontě si přináší další posila druholigového Tábora, řízný obránce David Štich (35). Plzeňský rodák a odchovanec a někdejší juniorský reprezentant (čtyřikrát oblékl také dres reprezentačního áčka) působil naposledy v budějovickém Motoru, odkud střídavě naskakoval za Znojmo.
05. 05. 2024 Po porážkách od Finů 1:4 a Švédů 0:2 prohrál český národní tým (na ledě byli jihočeští odchovanci Jan Rutta a Lukáš Sedlák) také záverečný duel na Betano Hockey Games v Brně se Švýcarskem 1:2. Doufejme, že zkoušení sedmi desítek reprezentantů v sezoně, čtyř různých týmů na čtyřech turnajích a výrazně přeskládané sestavy do každého zápasu na závěr přípravy před MS se nakonec neukáže jako špatná cesta.
05. 05. 2024 Nemilá zvěst týkající se extraligového Banes Motoru probleskuje z Pardubic. Vedení movitého Dynama se údajně chystá vyplatit reprezentačního centra Jáchyma Kondelíka ze smlouvy v Českých Budějovicích. Uvedl to server Hokej.cz.