Prvoligový tým od Černé věže využil v Prostějově pět přesilovek a bodoval naplno

15.11.2014

Jihočeši stále bez zraněného gólmana Ondřeje Bláhy nastoupili podruhé za sebou na kluzišti soupeře. V Prostějově se jim podařilo napravit špatný dojem z předchozí vysoké porážky na chomutovském ledě a dokázali zvítězit rozdílem čtyř gólů, přestože po dvou třetinách vedli pouze o jeden. V tabulce jim patří čtvrtá příčka a již za dva dny, v pondělí 17. listopadu, je čeká dohrávka 18. kola na kladenském ledě.

PROSTĚJOV – Proti nováčkovi soutěže, v jehož managementu působí někdejší budějovický obránce Jiří Vykoukal, se Jihočechům zatím daří. První vzájemný duel pod střechou Budvar arény vyhráli 3:2 a odveta na západním okraji Hané se jim povedla ještě lépe, když své hostitele rozstříleli sedmi přesnými zásahy. V kanadském bodování se znovu výrazně prosadil Tomáš Nouza, jenž zaznamenal dva góly a stejný počet nahrávek, přičemž v osobní statistice zaokrouhlil počet prvoligových asistencí na rovné dvě stovky za kariéru.

Hosté se ujali vedení již ve čtvrté minutě díky spolupráci Josefa Straky s Tomášem Nouzou (první z nich aktuálně vede kanadské bodování celé soutěže s 38 body za 16 gólů a 23 nahrávek, druhý okupuje stříbrnou příčku s 16 trefami a 22 asistencemi) a postupně si vytvořili třígólový náskok. Hanáci však ve druhém dějství střelecky předčili svého soupeře. Nejprve snížil Václav Meidl, poté proměnil trestné střílení David Cienciala a na 3:3 v přesilovce vyrovnal Matouš Venkrbec.

Do druhé přestávky přesto odcházeli za příznivějšího stavu Jihočeši, neboť obránce Ján Mucha skóroval v početní výhodě. Závěrečná třetina už patřila jenom Motoru. Přesilovku pět na tři zužitkoval Rok Pajić, v pokračující hře pět na čtyři se trefil David Kuchejda a další oslabení Prostějova potrestal Tomáš Nouza. „Měli jsme osmiminutový výpadek, během něhož jsme umožnili domácím vyrovnat. Po oddechovém čase jsme se zklidnili a kontrolovali zápas,“ uvedl kouč vítězného celku Petr Rosol.

1. liga, 25. kolo

LHK Jestřábi Prostějov – ČEZ Motor Č. Budějovice 3:7 (0:2, 3:2, 0:3)
24. Meidl (Indra), 26. Cienciala TS, 27. Venkrbec (Luňák, Stejskal) – 4. J. Straka (Nouza), 13. Dan Boháč (Vaniš, Chmelíř), 22. Nouza (M. Heřman, J. Straka), 30. Mucha (Kuchejda), 42. Pajić (Nouza, J. Straka), 42. Kuchejda (Punčochář, L. Rob ml.), 45. Nouza (J. Straka, Mucha).
Rozhodčí: Hrubý – Hejl, Podrazil.
Vyloučení: 8:7, navíc J. Suchánek (Motor) 5 minut + do konce, M. Heřman (Motor) 10 minut.
Využití: 1:5.
V oslabení: 1:0.
Diváků: 1 913.
ČEZ Motor: Kůdela – Punčochář, Mucha, J. Suchánek, R. Vráblík, Chmelíř, M. Semrád, Dan Růžička, Kříž – Kuchejda, Pajić, M. Švihálek, Nouza, J. Straka, M. Heřman, Vaniš, L. Rob ml., Dan Boháč, Trummer. Trenéři Petr Rosol a Radek Bělohlav.
Hráno 15. listopadu.

05. 05. 2024 Nemilá zvěst týkající se extraligového Banes Motoru probleskuje z Pardubic. Vedení movitého Dynama se údajně chystá vyplatit reprezentačního centra Jáchyma Kondelíka ze smlouvy v Českých Budějovicích. Uvedl to server Hokej.cz.
04. 05. 2024 Soupisku druholigového HC Tábor rozšířil Jakub Matai (9. května oslaví 31. narozeniny), rodák z Kadaně a tamní odchovanec. Univerzál, který může nastupovat v obraně i na křídle, má na kontě účast na MS U18 (2011) a před léty si zahrál KHL v barvách Lva Poprad resp. Lva Praha. Domácí extraligu zakusil v Olomouci, 1. ligu v Ústí, Jihlavě, Přerově a Havířově, 2. ligu v Chomutově. Vyzkoušel francouzskou ligu, loni hrál v Rumunsku.
04. 05. 2024 Druholigový HC Tábor představil další nové tváře přicházející do A-týmu. Z prvoligových Litoměřic se vrátil útočník Jan Cikhart (22), který loni odehrál dva zápasy u Jordánu. Odchovanec pražské Hvězdy a bývalý mládežnický reprezentant nasbíral zkušenosti také v zámořské juniorské WHL. Jen o pár měsíců mladší je křídelník Václav Adamec, jenž hokejově vyrůstal v Letňanech. Prošel dorosteneckými reprezentacemi a okusil extraligu v barvách Plzně. Naposledy hrál 1. ligu za Baník Sokolov. Jeho stejnojmenný otec nosil dres Tábora v sezoně 2005-06.