Prvoligový Motor zmáčkl unavené havířovské hráče a bodoval naplno počtvrté za sebou

09.11.2014

Mužstvo Havířova nastoupilo ve 22. kole na chomutovském ledě a po cestě domů na sever Moravy se zastavilo v jihočeské metropoli k předehrávce 23. kola. Zatímco Pirátům vyrvali Havířovští bod po prodloužení, sen o dalším zisku pod střechou Budvar arény se jim rozplynul již v průběhu úvodní třetiny, kdy nabrali třígólové manko. Rozjetý Motor si pohlídal čtvrté tříbodové vítězství v řadě a posunul se na třetí příčku v tabulce.

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Domácí celek znovu nastoupil se čtyřmi pěticemi (v závěrečné třetině si zahrál i osmý bek Lukáš Kříž), ale musel se obejít bez gólmana Ondřeje Bláhy, který se zranil na konci předchozího duelu v Ústí nad Labem. Do brankoviště se postavil Hynek Kůdela, bidýlko zahříval David Gába. Jejich spoluhráči se vrhli na havířovský tým s velkou energií. Po Nouzově šanci se dostala ke slovu třetí formace a zatímco Prokešovu střelu ještě brankář Daneček vyrazil, na Vanišovu dorážku již nedosáhl.

Jihočeši vedli od 2. minuty, ale Moravanům stačila minuta a půl k vyrovnání. Dezorientovaného Kůdelu prostřelil z levého kruhu hostující kapitán Michal Sztefek. Pěkný slalom poté předvedl Luboš Rob a dvakrát se dostal do šance havířovský David Klimša. Další vývoj zápasu jasně určili domácí hráči v úseku mezi 11. a 14. minutou, kdy nasázeli tři góly nebezpečnému, ale po boji v Chomutově zjevně unavenému soupeři.

Nepomohlo ani střídání gólmanů

Nejprve v přesilovce doklepával Josef Straka po akci Tomáše Nouzy, potom se dočkal zápisu mezi střelce i Nouza, jenž posílal zblízka puk do odkryté klece po lišácké přihrávce Martina Heřmana od zadního mantinelu. Do třetice skóroval střelou ze střední vzdálenosti Rok Pajić, jemuž lahůdkově naservíroval kotouč David Kuchejda. V havířovské brance již stál Petr Matoušek, který za stavu 3:1 pro Motor vystřídal Lukáše Danečka, ale čisté konto udržel pouhých jednačtyřicet vteřin.

Trenéři prohrávajícího týmu sáhli po oddechovém čase a hráči od nich na střídačce sklidili pořádnou čočku. Ve druhém dějství podle otřepané fráze „domácí hráli, co potřebovali“ a hosté přes několik zajímavých pokusů nedokázali korigovat stav. Na začátku třetí třetiny se znovu osvědčila spolupráce Strakova útoku a bylo to 5:1. Poté ve 43. minutě Josef Straka nedal trestné střílení, ale o minutu později se ukázkovou střelou švihem z levého kruhu prezentoval Luboš Rob a upravil na konečných 6:1.

1. liga, předehrávka 23. kola

ČEZ Motor Č. Budějovice – HC AZ Havířov 6:1 (4:1, 0:0, 2:0)
2. Vaniš (Prokeš), 11. J. Straka (Nouza), 13. Nouza (M. Heřman, Dan Růžička), 14. Pajić (Kuchejda), 41. Nouza (M. Heřman, J. Straka), 45. L. Rob ml. (Pajić, M. Heřman) – 4. Sztefek (Rimmel).
Rozhodčí: Talpa – Lukš, J. Novák.
Vyloučení: 5:5.
Využití: 3:0.
Diváků: 4 121.
ČEZ Motor: Kůdela – Punčochář, Mucha, J. Suchánek, R. Vráblík, Chmelíř, M. Semrád, Dan Růžička, od 43. navíc L. Kříž – Kuchejda, Pajić, M. Švihálek, Nouza, J. Straka, M. Heřman, Vaniš, L. Rob ml., Prokeš, Švec, Trummer, Dan Boháč. Trenéři Petr Rosol a Radek Bělohlav.
Hráno 9. listopadu.

05. 05. 2024 Po porážkách od Finů 1:4 a Švédů 0:2 prohrál český národní tým (na ledě byli jihočeští odchovanci Jan Rutta a Lukáš Sedlák) také záverečný duel na Betano Hockey Games v Brně se Švýcarskem 1:2. Doufejme, že zkoušení sedmi desítek reprezentantů v sezoně, čtyř různých týmů na čtyřech turnajích a výrazně přeskládané sestavy do každého zápasu na závěr přípravy před MS se nakonec neukáže jako špatná cesta.
05. 05. 2024 Nemilá zvěst týkající se extraligového Banes Motoru probleskuje z Pardubic. Vedení movitého Dynama se údajně chystá vyplatit reprezentačního centra Jáchyma Kondelíka ze smlouvy v Českých Budějovicích. Uvedl to server Hokej.cz.
04. 05. 2024 Soupisku druholigového HC Tábor rozšířil Jakub Matai (9. května oslaví 31. narozeniny), rodák z Kadaně a tamní odchovanec. Univerzál, který může nastupovat v obraně i na křídle, má na kontě účast na MS U18 (2011) a před léty si zahrál KHL v barvách Lva Poprad resp. Lva Praha. Domácí extraligu zakusil v Olomouci, 1. ligu v Ústí, Jihlavě, Přerově a Havířově, 2. ligu v Chomutově. Vyzkoušel francouzskou ligu, loni hrál v Rumunsku.