Prvoligoví Jihočeši potvrdili ambice a skolili havířovský AZet na jeho ledě

09.09.2015

Budějovický Motor odstartoval nový ročník ve druhé nejvyšší celostátní soutěži tím nejlepším způsobem. Na havířovském ledě předčil své hostitele o tři přesné trefy a ke zpáteční cestě domů přiložil do autobusu první letošní tříbodovou várku. Do kanadského bodování se výrazně zapsal dvěma góly a nahrávkou obránce Roman Vráblík, další tři hráči nasbírali o bod méně. Celý tým se přičinil o parádní pozvánku na zítřejší premiéru v Budvar aréně s Prostějovem.

HAVÍŘOV – Návrat do mateřského klubu oslavil obránce Lukáš Zíb úspěšným nápřahem z mezikruží, kterým brzy po zahájení duelu otevřel skóre. V rozmezí čtyřiceti vteřin byl náskok Motoru dvougólový. Zasloužil se o to další zadák Roman Vráblík při zakončení jízdy dva na jednoho. Moravané však ve 13. minutě potrestali vyloučení Dušana Žovince a korigující trefu za necelé dvě minuty doplnili vyrovnávacím gólem.

Od druhé třetiny na ledě víceúčelové K&K PNEU Arény obstarávali změny stavu už jenom hosté. Po dvou šancích Lukáše Zíba se před polovinou základní hrací doby prosadil znovu Roman Vráblík. Ve vlastním oslabení potom David Kuchejda z brejku mířil těsně vedle a v přesilovce Jakub Suchánek netrefil odkrytou klec. Následně David Gába vychytal havířovského Sedláčka, na protější straně Miroslav Svoboda čelil ranám Žovince a Mikysky. Minutu a půl před druhou sirénou přidal Michal Švihálek v početní převaze čtvrtý gól Motoru.

Ve třetím dějství se nevydařilo sólo Kuchejdovi. Pečetící trefu přidal v 50. minutě Martin Heřman přesilovkovou dorážkou po Vráblíkově střele. Ten mohl ještě zkompletovat hattrick, ale našel pouze Svobodovu lapačku. „Soupeř využil naši počáteční nervozitu a rychle získal vedení. Srovnali jsme a ve druhé třetině jsme mohli odskočit, ale to se nepovedlo. Budějovice si s přehledem pohlídaly závěr,“ řekl domácí kouč Štefan Mikeš. „Přijeli jsme s cílem dobře bránit a hrát na brejky. Domácí jsme zlomili čtvrtým gólem,“ dodal za Jihočechy Petr Rosol.

WSM 1. liga, 1. kolo:

AZ Havířov – ČEZ Motor Č. Budějovice 2:5 (2:2, 0:2, 0:1)
Góla a nahrávky:
13. Sztefek (Staněk, Maliník), 15. Korím (Sedláček) – 6. Zíb (M. Švihálek, Mikyska), 7. R. Vráblík (Žálčík), 30. R. Vráblík (J. Straka, M. Heřman), 39. M. Švihálek (Kuchejda, Žovinec), 50. M. Heřman (R. Vráblík, J. Straka).
Rozhodčí: Kubičík – Vengřín, Rožánek.
Vyloučení: 6:8, navím Korím (Havířov) 10 minut.
Využití: 1:2.
Diváků: 1 884.
ČEZ Motor: D. Gába – Zíb, Mucha, J. Suchánek, R. Vráblík, Bohunický, Žovinec – Žálčík, L. Rob ml., Škoda, Nouza, J. Straka, M. Heřman, Kuchejda, Mikyska, M. Švihálek, Guman, Babka, Prokeš, L. Marek. Trenéři Petr Rosol a Radek Bělohlav.
Hráno 9. září 2015.

(red)

02. 05. 2024 Českobudějovický centr Jáchym Kondelík skóroval v 57. minutě zahajovacího utkání Betano Hockey Games na brněnském ledě. Svým premiérovým gólem za národní mužstvo jenom zmírnil porážku od Finska v poměru 1:4. Do hry zasáhl také písecký odchovanec Jan Rutta a čerstvá akvizice útočných řad Motoru Ondřej Kovařčík.
02. 05. 2024 Vimperský odchovanec Šimon Hrubec v barvách curyšského SC Lions vychytal nulu v rozhodujícím finálovém utkání nejvyšší švýcarské soutěže proti HC Lausanne (výsledek 2:0) a zvedl nad hlavu vítězný pohár.
02. 05. 2024 Krajská konference Českého hokeje se uskuteční v Českých Budějovicích (budova KÚ, ulice B. Němcové) v pondělí 6. května. Program obsahuje vedle jiných bodů také volbu předsedy KVV ČSLH, předsedy dozorčí rady KVV ČSLH a delegáta s hlasem rozhodujícím na svazovou konferenci Českého hokeje.