První dvouciferné vítězství v sezoně vystřihl Motor na ledě Budvar arény proti pražské Slavii

02.03.2020


Rovný tucet gólů nasázeli českobudějovičtí střelci za záda nešťastných slávistických brankářů Martina Michajlova a Romana Málka ml., kteří se vystřídali před sešívanou klecí. V minulých zápasech si mužstvo z Edenu dokázalo vyšlápnout na Motor, ale tentokrát vůbec nekousalo. Bez šťávy zůstala útočná žihadla Vítězslav Bílek s Filipem Vlčkem, kteří hrávali i za tým pod Černou věží. Největší pifku na soupeře měli Adam Raška (4 + 1) a Zdeněk Doležal (2 + 3).


Č. BUDĚJOVICE – Prvoligový lídr bodoval po jednapadesáté z dosavadních padesáti šesti vystoupení (do konce základní části zbývají dvě kola, Motor pojede do Vsetína a doma přivítá Porubu s oblíbeným koučem Františkem Výborným) a navýšil rekord soutěže na 147 bodů. Mimo hru proti Slavii zůstali Strmeň, Pavel, Šimánek, Endál a Kloz, volno dostali Pýcha, Veselý a Holec. Skóre otevřeli hosté po chybě Ivana Lytvynova ve středním pásmu, utrhl se Filip Kuťák a zavěsil bekhendem. Potom však Jihočeši využili dvě přesilovky za sebou a začal koncert. „Rychle jsme se vrátili do zápasu a pak jsme byli abnormálně produktivní,“ těšilo kouče Václava Prospala. 

Chance 1. liga, o pořadí v play off, 26. kolo:

ČEZ Motor Č. Budějovice – HC Slavia Praha 12:1 (3:1, 6:0, 3:0)
Góly a nahrávky:
10. A. Raška I (Zd. Doležal, Vydarený), 12. Vydarený (Venkrbec, J. Babka), 15. Zd. Doležal (Vydarený, R. Přikryl), 22. Karabáček (M. Novák, Gilbert), 26. Plášil (Karabáček, Gilbert), 27. A. Raška I (Zd. Doležal, Lytvynov), 28. J. Babka (J. Suchánek, Prokeš), 30. Zd. Doležal (J. Suchánek, A. Raška I), 37. A. Raška I (Michnáč, J. Suchánek), 43. A. Raška I, 45. J. Suchánek (Venkrbec, Christov), 58. Prokeš (Michnáč, Zd. Doležal) – 3. Kuťák (R. Všetečka, Jan Novák).  
Rozhodčí:
Wagner, Jaroš – Hejl, Podrazil.
Vyloučení: 2:3, navíc Gilbert (Motor) 5 minut + do konce.
Využití: 2:0.
Střely na branku: 46:22.
Diváků: 5 764.
ČEZ Motor: Klouček – Kachyňa, Plášil, J. Suchánek, Vydarený, Allen, Lytvynov – M. Beránek, Venkrbec, Christov, Karabáček, Gilbert, M. Novák, Michnáč, Prokeš, J. Babka, Zd. Doležal, R. Přikryl, A. Raška I. Trenéři Václav Prospal a Aleš Totter.
Hrálo se 2. března 2020. 

(red)Krátké zprávy
10. 06. 2023 Do správní rady zapsaného spolku HC České Budějovice, který zastřešuje hokejovou mládež, byl v minulých dnech kooptovaný chybějící pátý člen. Stal se jím někdejší hráč, trenér a manažer Jaroslav Pařízek. Prezidentem správní rady zůstává od minulé sezony Martin Hanzal, viceprezidentem Filip Novák. Dalšími členy jsou Jan Ryba a Milan Šesták.
09. 06. 2023 Českobudějovický Luboš Rob st. se posunul ze střídačky vsetínské juniorky na pozici prvního asistenta u prvoligového áčka Vsetína, kde již pomáhal v závěru minulé sezony a dobře zafungovala jeho spolupráce s hlavním koučem Jiřím Weintrittem.
09. 06. 2023 Ledová plocha na Zimním stadionu v Milevsku bude v provozu od 1. srpna. Vedle domácích hokejistů všech věkových kategorií se zde chystá připravovat rovněž extraligové áčko pražské Sparty, které v jihočeské baště rozbije týdenní tréninkový tábor.
Archiv krátkých zpráv...
Partneři
Nejčtenější články Partnerské portály Videogalerie Retrogalerie