Pokračuje vítězné tažení Regionálním pohárem. Z jihu Čech odjela bez bodu i Horácká Slavia

20.08.2015

Šestý ročník letní pohárové soutěže za účasti čtyř prvoligových celků měl na programu druhé kolo. Budějovický Motor se představil znovu doma a po vítězství nad Kladnem uspěl stoprocentně i v duelu s Horáckou Slavií Třebíč. Výsledek 2:1 ale svědčí o tom, že nešlo o jednoduchou záležitost. Rozhodující trefu Jihočechů zařídila dvojice velezkušených hráčů Lukáš Zíb (vrátil se do klubu po více než čtrnácti létech) a Josef Straka. Ve druhém utkání Kladno zdolalo Jihlavu 6:2.

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Fanoušci se těšili na obnovenou premiéru osmatřicetiletého beka Lukáše Zíba, jenž naposledy nosil dres mateřského Motoru v sezoně 2000 – 2001. Od té doby cestoval po klubech české extraligy, zahrál si také ve Finsku, Německu, Rusku a nasbíral přes třicet reprezentačních startů. Pravák s dělovou ránou předvedl několik ukázkových nápřahů, po nichž se dvakrát sbíhali andělíčci kolem hlavy brankáře Karla Vejmelky a útočník Jan Wasserbauer odstoupil před polovinou utkání s bolestivě nastřelenou rukou.

Především však Lukáš Zíb vykázal herní přehled, který uplatnil také přihrávkou z vlastního pásma na útočnou modrou čáru Josefu Strakovi, jenž následné sólo – ve 33. minutě při hře čtyři na čtyři – zakončil vítězným gólem po bekhendovém blafáku. Poprvé se skóre měnilo v 7. minutě úvodní třetiny, kdy se Adam Přibyl protáhl obranou hostů, poslal nabídku Luboši Robovi a ten zblízka zakončil. Za necelých šest minut bylo srovnáno. Hráči Třebíče potrestali přísné Zíbovo vyloučení dobře umístěnou střelou Jiřího Řípy od modré čáry.

Přesilovky zvládali lépe hosté

Ve druhém dějství, ještě před stanovením konečného výsledku na 2:1 pro Motor, se domácí vytrvale tlačili před soupeřovu klec a celkem třikrát zasáhli tyčku. Povedlo se to Josefu Strakovi při trestu třebíčského Milana Přibyla, potom Josefu Mikyskovi ve chvíli, kdy za katrem nuceně odpočíval Jan Salák, a do třetice Davidu Kuchejdovi, který se snažil ukrátit pobyt na hanbě slávistickému provinilci Jánu Nicovi. Jihočechům ale přesilovky nevycházely. Nebyla jim nic platná ani jedna z devíti.

Lekci jim v tomto směru dala Horácká Slavia. Početní výhodu získala sice jen dvakrát, přesto dosáhla padesátiprocentní úspěšnosti. S nástupem do závěrečné části změnili hosté rytmus hry a tlačili se aktivně do útoku. Ve střelbě však byli nepřesní, málo důrazní a naráželi na spolehlivého brankáře Hynka Kůdelu. O možnost zkusit power play je připravil v 59. minutě Jiří Roupec, jenž zbytečně podrazil Lukáše Zíba ve středním pásmu a musel se odebrat na trestnou lavici. Tři minuty předtím domácí Vladimír Škoda netrefil odkrytou klec.

Regionální pohár, 2. kolo:

ČEZ Motor Č. Budějovice – SK Horácká Slavia Třebíč 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
L. Rob ml. (A. Přibyl), 33. J. Straka (Zíb) – 13. Řípa.
Rozhodčí: Talpa, St. Mertl – Kreuzer, Polonyi.
Vyloučení: 2:9.
Diváků: 2 350.
ČEZ Motor: Kůdela – Mucha, Zíb, J. Suchánek, R. Vráblík, Bohunický, Žovinec, L. Kříž – Žálčík, Pajić, Babka, Nouza, J. Straka, Škoda, Kuchejda, Mikyska, M. Švihálek, L. Marek, L. Rob ml., A. Přibyl. Trenéři Petr Rosol a Radek Bělohlav.
Hráno 20. srpna.

02. 05. 2024 Vimperský odchovanec Šimon Hrubec v barvách curyšského SC Lions vychytal nulu v rozhodujícím finálovém utkání nejvyšší švýcarské soutěže proti HC Lausanne (výsledek 2:0) a zvedl nad hlavu vítězný pohár.
02. 05. 2024 Krajská konference Českého hokeje se uskuteční v Českých Budějovicích (budova KÚ, ulice B. Němcové) v pondělí 6. května. Program obsahuje vedle jiných bodů také volbu předsedy KVV ČSLH, předsedy dozorčí rady KVV ČSLH a delegáta s hlasem rozhodujícím na svazovou konferenci Českého hokeje.