Pod střechou frýdecké Polárky prožil táborský celek zklamání z výsledku, ale ne z výkonu

29.03.2016

Konfrontace profesionálního týmu Frýdku-Místku, který je farmou movitých třineckých Ocelářů, s amatérským souborem z jihočeského Tábora, ve druhém kvalifikačním utkání o postup do 1. ligy dopadla lépe pro domácí Moravany. Hosté se ale vůbec nemuseli stydět za to, jakou práci odvedli na ledě. Hlavně ve druhé polovině zápasu si vytvořili množství šancí, jenže v cestě jim stála branková konstrukce nebo gólman Juraj Šimboch.

FRÝDEK-MÍSTEK – V moderní hale otevřené roku 2014 měl obrovskou příležitost k otevření skóre v 11. minutě Marek Vaniš, ale z dorážky přehodil odkrytou klec. Čekání na gól ukončil o sedm minut později domácí forvard Tomáš Káňa, jenž propasíroval puk mezi Klestilovými betony. Borec, který před léty klepal na brány zámořské NHL, přidal druhou trefu nedlouho po zahájení prostředního dějství. Hosté velmi litovali, že ještě předtím jejich kapitán Jakub Matušík nezkrotil kotouč v ideální pozici vybízející k vyrovnání.

Nepříjemně brzy po druhém gólu inkasovali hosté dotřetice, když jednačtyřicetiletý veterán Pavel Kowalczyk od modré čáry překonal Tomáše Klestila a potřeboval k tomu jen patnáct vteřin z trestu Radka Seidla. Při tutové šanci táborského Jana Březiny ve 35. minutě zaskočil za brankáře Juraje Šimbocha obránce Michael Foltýn, ale za další tři minuty se hosté prosadili rovněž z přesilovky. Kowalczyka osvobodil z lavice hanby Marek Vaniš za pouhých čtrnáct vteřin.

Do rostoucího tlaku „kohoutů“ na začátku třetí periody přišla dorážka Tomáše Franka a Moravané znovu vedli o tři góly. Hosté do závěru hráli ještě dvakrát přesilovku, dvakrát trefili tyčku, ale na výsledku se nezměnilo nic. „Od chvíle, kdy jsme dali gól, jsme byli lepší a aktivnější. Kluci si vytvořili šance na dva zápasy. Hráli výborně. Jsme na ně hrdí. Bohužel, nebylo nám souzeno. Věřím, že u nás doma Frýdek potrápíme a rozdáme si to o postup. Předtím ale musíme uspět v Jablonci,“ věděl trenérský asistent Arpád Györi.

Kvalifikace o 1. ligu, 2. zápas:

HC Frýdek-Místek – HC Tábor 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
18. Káňa (Luka, Chmielewski), 24. Káňa (Luka, Kowalczyk), 25. Kowalczyk (Luka, Klimša), 43. Franek (Klimša) – 37. Vaniš (J. Boháč, T. Černý).
Rozhodčí: Mikula, Přikryl – Poruba, Vengřin.
Vyloučení: 6:3.
Diváků: 2 254.
HC Tábor: Klestil – M. Havran, T. Černý, Klíma, Kolomý, Marcel Dvořák, L. Heršálek, Kanov – St. Polodna, J. Boháč, Vaniš, Seidl, J. Matušík, Kellner, J. Březina, R. Pechánek, Blažek. Trenéři Tomáš Matušík, Arpád Györi a Zdeněk Šťastný.
Hráno 29. března.

05. 05. 2024 Více než pětistovku extraligových startů na osobním kontě si přináší další posila druholigového Tábora, řízný obránce David Štich (35). Plzeňský rodák a odchovanec a někdejší juniorský reprezentant (čtyřikrát oblékl také dres reprezentačního áčka) působil naposledy v budějovickém Motoru, odkud střídavě naskakoval za Znojmo.
05. 05. 2024 Po porážkách od Finů 1:4 a Švédů 0:2 prohrál český národní tým (na ledě byli jihočeští odchovanci Jan Rutta a Lukáš Sedlák) také záverečný duel na Betano Hockey Games v Brně se Švýcarskem 1:2. Doufejme, že zkoušení sedmi desítek reprezentantů v sezoně, čtyř různých týmů na čtyřech turnajích a výrazně přeskládané sestavy do každého zápasu na závěr přípravy před MS se nakonec neukáže jako špatná cesta.
05. 05. 2024 Nemilá zvěst týkající se extraligového Banes Motoru probleskuje z Pardubic. Vedení movitého Dynama se údajně chystá vyplatit reprezentačního centra Jáchyma Kondelíka ze smlouvy v Českých Budějovicích. Uvedl to server Hokej.cz.