Po divokých přestřelkách šly jihočeské týmy ve 2. lize do prodloužení. Vajgar má bod, Tábor dva

25.02.2015

Jakoby se nechtěly rozloučit se základní částí druholigové soutěže, přidaly si oba jihočeské týmy v závěrečném kole ke standardním šedesáti minutám hry ještě nášup. Na hradeckém ledě se nastavený čas počítal pouze na vteřiny (přesně 52), než hosté z Nymburka v početní převaze rozhodli ve svůj prospěch. Mužstvo Tábora potřebovalo ve Slaném proti celku Řisut bez tří vteřin celé pětiminutové prodloužení, než dalo vítězný gól.

JINDŘICHůV HRADEC / SLANÝ – První velkou šanci na hradeckém ledě měla domácí dvojice Milotinský – Košťál, ale skóre otevřeli hráči Nymburka, kteří ve vlastním oslabení jeli dva na jednoho. Rychle přidali i druhý zásah, tentokrát z přesilovky. Hostující brankář Matoušek potom se štěstím zlikvidoval tutovku Jiřího Bárty. V úvodu prostřední části se potřetí radovali hosté a znovu to bylo v početní výhodě.

Za necelou půlminutu však domácí snížili a do druhé sirény ještě pětkrát překonali Jaroslava Brázdila, jenž hájil nymburskou klec od konce prvního dějství. Z 0:3 na 6:3, to byl pořádný obrat, jenže hosté na přelomu druhé a třetí třetiny dvakrát skórovali a z přesilovky v 55. minutě srovnali stav. Hned na začátku prodloužení se nechal vyloučit Patrik Novák a soupeř znovu v přesilovce získal prémiový bod. Na patnácté příčce Vajgaru v konečné tabulce se přesto nic nezměnilo. „Platili jsme za lehkovážnost,“ konstatoval trenér Jaroslav Brabec.

Bodovali díky enormnímu nasazení

Na zimním stadionu ve Slaném se domácí tým HC Řisuty koučovaný Janem Nelibou ujal vedení už po minutě a půl. V souboji „buldoků“ s táborskými „kohouty“ došlo rovněž ke zvratům ve skóre, když nejprve hosté dvěma slepenými zásahy na konci první třetiny otočili na 2:1 ve svůj prospěch, ale ve druhém dějství doplatili na oslabení a dostali tři góly za osm minut. „Za první a druhou třetinu jsme měli čtrnáct vyloučených a čtyřikrát jsme hráli ve třech. Co s námi dělali rozhodčí, to bylo nechutné,“ ulevil si šéf střídačky Tomáš Matušík.

Potom stříleli góly jenom Jihočeši, kteří na začátku třetího dějství rychle snížili a v 51. minutě vyrovnali. Souboj se protáhl do prodloužení a hosté v čase 64.57 zaznamenali vítězný gól. „Když nás rozhodčí nechali trochu hrát, tak jsme to zvládli enormním nasazením a bojovností. Pokud si tyto vlastnosti přeneseme do play off, bude to dobré,“ dodal Tomáš Matušík. Také na konečném třetím místě jeho svěřenců se nic nezměnilo a zatímco Vajgar v osmifinále play off narazí na pražskou Kobru, dostanou Táborští za soupeře nováčka z Trutnova.

2. liga, skupina Západ, 34. kolo

KLH Vajgar J. Hradec – NED Hockey Nymburk 6:7 v prodl. (0:2, 6:2, 0:2 – 0:1)
22. Jiří Bárta (M. Brabec), 26. Voříšek (Jiří Bárta, Tržil), 29. Voříšek (Marek Dvořák), 29. Milotinský (Košťál), 33. Voříšek (Jiří Bárta, M. Brabec), 35. M. Brabec (Voříšek, Jiří Bárta) – 10. Bičiště (Brzák), 12. Šimek (Bičiště, Kulich), 22. Eis (Dulovec), 40. L. Král, 41. Šimek (Protivný, Kulich), 55. Knesl (L. Král, Eis), 61. Eis (Knesl, L. Král).
KLH Vajgar:
Kůdela – R. Procházka, Tržil, P. Novák, Marek Dvořák, Jon, Šanda – J. Mazanec, Šperger, Lazorišák, M. Brabec, Jiří Bárta, Voříšek, Jasanský, Koštál, Milotinský. Trenéři Jaroslav Brabec a Luboš Voříšek.
Hráno 25. února.

HC Řisuty – HC Tábor 4:5 v prodl. (1:2, 3:0, 0:2 – 0:1)
2. Krpata (Brém), 25. Kraus (Vlček), 30. Šubrt (Sedláček), 33. Babický (Sedláček) – 18. T. Černý (J. Matušík), 20. Krätzer (Kolomý), 43. J. Březina (Marcel Dvořák), 51. M. Mařík (J. Matušík), 65. Marcel Dvořák (Krätzer).
Rozhodčí: Battěk - Luczko, Střelka.
Vyloučení: 8:14, navíc Klestil (Tábor) 10 minut.
V oslabení: 0:2.
Diváků: 123.
HC Tábor: Klestil – T. Černý, M. Havran, Hlaveš, Kanov, Marcel Dvořák, L. Heršálek – Seidl, Mrkvička, Kellner, M. Mařík, J. Matušík, Krätzer, Zayml (30. J. Březina), J. Boháč, Kolomý. Trenéři Tomáš Matušík, Arpád Györi a Zdeněk Šťastný.

06. 05. 2024 Vedení extraligového Banes Motoru hodlá udržet v týmu reprezentačního centra Jáchyma Kondelíka a nabídlo mu vylepšený kontrakt s platností na čtyři roky, který splňuje všechny podmínky navržené hráčovými agenty. Jedná se o nejvyšší a nejdelší smlouvu v novodobé historii budějovického klubu. Dvoumetrový hokejista ale zatím odložil připojení svého podpisu až na konec letošní sezony, v jeho případě tedy zřejmě po MS v Praze.
06. 05. 2024 Bývalý českobudějovický a také reprezentační trenér Josef Jandač (55) se stal hlavním koučem extraligové Plzně. K ruce bude mít někdejšího budějovického útočníka Václava Pletku a mistra světa z roku 1996 Jiřího Vebera.
05. 05. 2024 Do finální sestavy pro MS v Praze se probojovali odchovanci jihočeských klubů Jan Rutta (Písek), Jáchym Kondelík a Lukáš Sedlák (oba Č. Budějovice). Zůstává otázkou, zda budou všichni dopsaní na soupisku, neboť trenéři stále čekají na další hráče vyřazené ze zámořského Stanley Cupu.