Písku se vymstil špatný začátek, Vajgar inkasoval jedenáctkrát. Tábor přesvědčil v Trutnově

13.02.2016

Předposlední kolo základní části druholigové skupiny Západ přineslo neslavné domácí loučení dvěma jihočeským klubům. Zatímco porážka Jindřichova Hradce od Žďáru nevybočila z koloritu letošní sezony, snad pouze její výše byla příliš krutá, nemile překvapilo selhání Písku, který si kvůli výpadku v úvodní třetině neporadil s hůře postaveným Sokolovem. Přesvědčili jen táborští „kohouti“, jimž vítězné skóre z Trutnova zajistilo stříbrnou definitivu.

PÍSEK / J. HRADEC / TRUTNOV – Písečtí hokejisté měli na kontě o třiadvacet bodů víc, než jejich soupeř ze Sokolova. Papírové předpoklady je pasovaly na vítěze. Jenže po první i druhé třetině museli dotahovat a přestože jim patřil finiš, body si odvezli hosté. „První třetina byla špatná. Darovali jsme Baníku tři góly úplně zadarmo. Potom jsme ho přehrávali, dostávali se do přečíslení, ale ani Urbanec s Vlčkem neskórovali v největších šancích. Naopak soupeř dál trestal přemíru naší snahy,“ neskrýval rozčarování hlavní kouč Karel Slabý.

Co však měl říkat jeho hradecký kolega Aleš Dvořák po domácí porážce Vajgaru 3:11 od Žďáru nad Sázavou? Střelecky se třikrát prosadila pouze první útočná formace Severa, Voříšek, Brabec, zato brankáři Tomáš Kubeš, jenž nastoupil po delší době, i střídající Vlastimil Marek, nestačili vyklízet puky z klece. „Výsledek byl pro nás krutý. Dostali jsme tvrdou lekci z produktivity. Měli jsme spoustu šancí, po první třetině to mohlo být 3:0. Bohužel jsme nedali ani do prázdné branky. A soupeři tam padlo, na co sáhl,“ smutnil Dvořák.

Veselá mysl po šedesáti minutách hry zůstala jenom táborským „kohoutům“, jimž se vydařil zápas v Trutnově, ač se obávali protivníka i dlouhé cesty. Byli však lepší ve všech směrech, vyzrálejší kombinačně, jistější na puku. „Domácí chvíli kousali, ale ve druhé třetině jsme jim nasázeli krásné góly a užili jsme si zbytek zápasu. Výborně chytal Klestil a bylo vidět, že kluci mají chuť a chtějí si udržet druhé místo,“ vyzdvihl trenérský asistent Zdeněk Šťastný. Stínem bylo zranění Michala Klímy, jenž dostal pukem do sanice a nedohrál.

2. liga, skupina Západ, 33. kolo:

IHC Písek – HC Baník Sokolov 4:5 (2:3, 0:1, 2:1)
10. L. Jirků (Vlček), 16. Vlček (P. Procházka, Urbanec), 47. Vlček (Urbanec, Slavík), 57. Sýbek (J. Bernad, Koutenský) – 10. Jirušek (Pfister), 12. Račanský (Truhlář), 20. Kašpar (Gombár), 27. Zikmund (Kukla), 56. Křepelka (Kukla).
Rozhodčí: Jechoutek – Rubáš, Tvrdík.
Vyloučení: 5:5, navíc Škopek (Písek) 10 minut.
Diváků: 485.
IHC Písek: Panec – P. Procházka, L. Jirků, M. Semrád, Škopek, Hanus, Koutenský – Urbanec, Vlček, J. Volf (41. Slavík), Pašek, J. Bernad, Sýbek, Slavík (41. Duchoň), Ferebauer, T. Růžička. Trenéři Karel Slabý a David Míka.
Hráno 13. února.

HC Trutnov – HC Tábor 1:6 (0:1, 0:3, 1:2)
47. Šamolin (Kubica) – 11. St. Polodna (J. Boháč), 22. Seidl (J. Matušík, J. Březina), 23. Seidl (St. Polodna, J. Boháč), 27. Vaniš (A. Přibyl), 44. A. Přibyl (Kellner), 53. Vaniš (J. Boháč).
Rozhodčí: Veinfurter – Klouda, J. Pechánek.
Vyloučení: 6:8.
Diváků: 413.
HC Tábor: Klestil – M. Havran, Klíma, Kanov, Kolomý, Marcel Dvořák, L. Heršálek, T. Černý – St. Polodna, J. Boháč, Vaniš, A. Přibyl, J. Matušík, Kellner, J. Březina, Zayml, Seidl, od 47. navíc Blažek. Trenéři Tomáš Matušík, Arpád Györi a Zdeněk Šťastný.

KLH Vajgar J. Hradec – SKLH Žďár nad Sázavou 3:11 (1:3, 1:4, 1:4)
14. Severa (Voříšek), 33. Severa (Voříšek, M. Brabec), 45. M. Brabec (Severa, Voříšek) – 8. D. Březina (Rašner), 17. D. Březina (Vítek, Kovářů), 20. Gregar (D. Březina), 22. Lojek (D. Březina), 34. Kunstmüller (Střecha), 35. Štěpánek (Kaňka, Beneš), 36. D. Březina, 50. Štěpánek (Kunstmüller, D. Březina), 51. Střecha (Gregar), 58. Střecha (Gregar), 58. Vítek (Kaňka, Štěpánek).
Rozhodčí: Vokřál – Vavruška, Oudes.
Vyloučení: 3:6.
Využití: 1:2.
V oslabení: 0:1.
Diváků: 268.
KLH Vajgar: Kubeš (34. Vl. Marek) – Matula, Pípal, Kadlec, Břečka, Matoušek, Port, Straka – Severa, Voříšek, M. Brabec, Heřmánek, Šesták, Marcilis, D. Kohůt, Košťál, Nestrašil. Trenéři Aleš Dvořák a Luboš Voříšek.

04. 05. 2024 Soupisku druholigového HC Tábor rozšířil Jakub Matai (9. května oslaví 31. narozeniny), rodák z Kadaně a tamní odchovanec. Univerzál, který může nastupovat v obraně i na křídle, má na kontě účast na MS U18 (2011) a před léty si zahrál KHL v barvách Lva Poprad resp. Lva Praha. Domácí extraligu zakusil v Olomouci, 1. ligu v Ústí, Jihlavě, Přerově a Havířově, 2. ligu v Chomutově. Vyzkoušel francouzskou ligu, loni hrál v Rumunsku.
04. 05. 2024 Druholigový HC Tábor představil další nové tváře přicházející do A-týmu. Z prvoligových Litoměřic se vrátil útočník Jan Cikhart (22), který loni odehrál dva zápasy u Jordánu. Odchovanec pražské Hvězdy a bývalý mládežnický reprezentant nasbíral zkušenosti také v zámořské juniorské WHL. Je o pár měsíců mladší je křídelník Václav Adamec, jenž hokejově vyrůstal v Letňanech. Prošel dorosteneckými reprezentacemi a okusil extraligu v barvách Plzně. Naposledy hrál 1. ligu za Baník Sokolov. Jeho stejnojmenný otec nosil dres Tábora v sezoně 2005-06.
03. 05. 2024 Druholigový A-tým IHC Králové Písek v následující sezoně povede z pozice hlavního trenéra Tomáš Matušík, jenž působil na zdejší střídačce již v ročníku 2022-23. Letní přípravu pod jeho taktovkou odstartují Králové v pondělí 6. května.