Derby v Táboře zvládl lépe David Servis. Celek Písku neuspěl v Moravských Budějovicích

14.11.2018

Středečním 17. kolem pokračovaly boje v druholigové skupině Jih. Očekávané jihočeské derby Tábor versus David Servis nabídlo dramatický vývoj od začátku do konce. Soupeři se vystřídali ve vedení, dvěma přesilovkovými góly ve třetím dějství rozhodli ve svůj prospěch hosté. Bylo to jejich druhé vítězství na táborském ledě v letošním ročníku. Celek Písku nenavázal na skvělý výsledek z Havlíčkova Brodu a dostal pětigólový příděl v Moravských Budějovicích.

TÁBOR / M. BUDĚJOVICE – Do bitvy u Jordánu šli servismani po těžkém sobotním utkání ve Žďáru nad Sázavou, zatímco domácí měli díky volnému losu dostatek času a klidu na přípravu. Trenéři Arpád Györi s Miloslavem Čechem nasadili do brankovistě letos podruhé slávistického juniora Daniela Vecku (den před jeho devatenáctými narozeninami), který má vyřízený střídavý start do Tábora, a poprvé využili motoráckého pendla Ondřeje Kachyňu. Nemohli využít dlouhodobé marody Točíka, Pípala či Škrdletu, ani studenty Raitermana, Tesaře a Kalaše. V sestavě hostí se premiérově objevil dvacetiletý forvard Miroslav Tejko, jenž loni hrál za juniorku Motoru a letos hostoval v Jablonci.

Gólem Jana Radoše vyhrál David Servis úvodní třetinu, v níž se zapojil také veterán Jan Trummer st. Domácí od druhé třetiny zkoušeli mladého beka Matěje Šafáře, který nahradil zraněného Kamila Černého, a do pauzy otočili stav na 3:2. V závěru hosté srovnali tečí Lukáše Kříže, rozhodující gól dal ranou zdálky Tomáš Vak. „Kohouti“ marně zkoušeli power play. „Ve třetí části jsme inkasovali při vyloučeních za zbytečné fauly. Rozhodly naše nevyužité přesilovky. Kluci odvedli maximum, ale trápí nás psychika,“ řekl kouč poražených Arpád Györi. „Za bojovný výkon jsme si zasloužili body, i když rozhodčí dělali všechno, aby to tak nebylo,“ uvedl asistent servismanů Jiří Fedur.

Na ledě Moravských Budějovic, které po špatném vstupu do soutěže se již dotáhly bodově na druhý Havlíčkův Brod, držel krok mladý písecký tým do 27. minuty, kdy poprvé inkasoval při trestu Petra Hučka. Během následujících čtyř minut dostal další dva góly. V úvodu třetí části korigoval Jan Sýbek střelou z kruhu, jenže ve 44. minutě se povedla Moravanům čtvrtá trefa a Martina Hausera v brance střídal Richard Kříž. Na konci 58. minuty usedl za katr domácí Petr Krutiš a hosté zkusili power play, při níž dostali pátý gól. „Ve druhé třetině dali domácí ze třech šancí tři góly, my jeli třikrát sami na bránu a nedali nic. Měli jsme trošku smůlu,“ mrzelo asistenta Václava Šrámka.

2. liga, skupina Jih, 17. kolo:

HC Tábor – HC David Servis 3:4 (0:1, 3:1, 0:2)
32. Zayml (Hrala, Kachyňa), 37. J. Matušík (M. Havran), 40. R. Heřman (J. Březina) – 16. Radoš (Hřebejk, Petr Procházka), 37. L. Kříž (R. Šulčík), 46. L. Kříž (Škopek, Vak), 55. Vak (Petr Procházka).
Rozhodčí: Battěk – Ovsík, Hnát.
Vyloučení: 9:14, navíc Hřebejk (D. Servis) 10 minut + do konce.
Využití: 1:4.
V oslabení: 1:0.
Střely na branku: 36:27.
Nejlepší hráči: Zayml - Radoš.
Diváků: 731.
HC Tábor: Vecka – M. Havran, Hajič, K. Černý (21. Šafář), Kachyňa, Marcel Dvořák, Duben – R. Heřman, J. Matušík, Blažek, Hrala, Zayml, J. Březina, Š. Kadilák ml., R. Pechánek, Prášek. Trenéři Arpád Györi a Miloslav Čech.
D. Servis: T. Klestil – L. Kříž, Radoš, Škopek, Jiří Kubeš, Grauer, Petr Procházka – R. Šulčík, Vak, Hřebejk, Jiří Bárta, Trummer st. (21. Sumerauer), Ferebauer, Rolínek, Kronus, Tejko. Trenéři Milan Kupka a Jiří Fedur.
Hrálo se 14. listopadu.

HC Moravské Budějovice – IHC Písek 5:1 (0:0, 3:0, 2:1)
27. Krutiš (Rytnauer, Horký), 30. Rytnauer (Krutiš), 31. Veleba (Trnka, Mikeš), 44. F. Matějka, 59. Ferda (Peroutka) – 41. Sýbek (Hanus, Hučko).
Rozhodčí: Čuňočka – Jan Vašíček, H. Král.
Vyloučení: 4:3, navíc Hučko (Písek) 10 minut.
Střely na branku: 32:34.
Diváků: 414.
IHC Písek: Hauser (44. R. Kříž) – Parýzek, Hanus, Suda, Dom. Bílek, Červinský, Turek, Houdek – Polata, Hučko, Sýbek, Tintěra, Koupal, J. Šuhaj, Jabůrek, Marcilis, Strnad, od 41. navíc Petřík a M. Novotný. Trenéři Karel Herr a Václav Šrámek.

02. 05. 2024 Krajská konference Českého hokeje se uskuteční v Českých Budějovicích (budova KÚ, ulice B. Němcové) v pondělí 6. května. Program obsahuje vedle jiných bodů také volbu předsedy KVV ČSLH, předsedy dozorčí rady KVV ČSLH a delegáta s hlasem rozhodujícím na svazovou konferenci Českého hokeje.
01. 05. 2024 Ofenzivu extraligového Banes Motoru nyní již oficiálně posílil reprezentační forvard Ondřej Kovařčík (28), jenž spolu s bratrem Michalem dosud nastupoval v barvách finského Jukuritu. Pod Černou věží se upsal na tři roky. Nový roční kontrakt s roční opcí uzavřel v budějovickém klubu již osvědčený útočník Jakub Valský (35).
01. 05. 2024 Novou akvizicí obranných řad extraligového Banes Motoru se stal čerstvě pětadvacetiletý obránce Daniel Bukač. Rodák z Mostu a odchovanec Chomutova figuroval v mládežnických reprezentacích a roku 2017 jej draftoval klub NHL Boston Bruins. V sezoně 2023-24 nastupoval za béčko Pardubic a především za Znojmo.