Písek doma podlehl favorizovanému Žďáru až v prodloužení. Tábor se napakoval v Pelhřimově

22.11.2018

Středečním 19. kolem pokračovala druholigová skupina Jih. Mladý celek Písku na domácím ledě směle konkuroval favorizovanému Žďáru nad Sázavou a po prohraném prodloužení si připsal do tabulky alespoň jeden cenný bod. Mužstvo Tábora se vytáhlo v Pelhřimově na Lední Medvědy, kteří pod vedením nového trenéra sice kousali, ale hokejisté od Jordánu si poprávu odvezli plný bodový zisk. Českobudějovický David Servis měl volný los.

PÍSEK / PELHŘIMOV – Proti aktuálnímu lídrovi tabulky Žďáru nad Sázavou se postavili písečtí hokejisté již potřetí v sezoně, ale poprvé obrali zdatného protivníka o čistý zisk. „S bodem získaným proti takovému soupeři jsme spokojení. Zdálo se, že dnes byl Žďár ještě lepší, než v předchozích dvou vzájemných zápasech. Dost nás přehrával hlavně v první třetině a potom na konci hrací doby,“ hlásil trenérský asistent Václav Šrámek. Domácí přesto získali dvougólové vedení. Ztratili ho však v rozpětí osmdesáti vteřin mezi 45. a 46. minutou, kdy hosté plně prokázali svoje kvality. Prodloužení bylo o štěstí. „My jsme také měli šance,“ pousmál se Václav Šrámek.

Táborští se vypravili do Pelhřimova, kde domácí Lední Medvědy podruhé dirigoval Libor Bezděk namísto odvolané dvojice Benák – Melenovský. V duelu mužstev, kterým se zrovna moc nepovedla úvodní část sezony, šli dvakrát do vedení potomci husitů, načež se domácí nadechli k obratu. Dlouho jim však nevydržel těsný náskok. Vzali si ho zpátky Jihočeši ještě ve druhém dějství a už ho nepustili. Gólovou pojistku s pořadovým číslem sedm zařídil při power play Pelhřimova táborský kapitán Jakub Matušík, jenž současně završil svůj hattrick. „Nebylo to jednoduché utkání. Znovu jsme opakovali staré chyby. Ale těžili jsme z výkonu gólmana a produktivity,“ uvedl kouč vítězů Arpád Györi.

2. liga, skupina Jih, 19. kolo:

IHC Písek – SKLH Žďár nad Sázavou 2:3 v prodl. (0:0, 1:0, 1:2 – 0:1)
30. Parýzek (Hanus), 41. Sýbek (Hučko) – 45. Pleva (Bureš), 46. Peslar (Kadlec), 63. Kovářů (Stehlík).
Rozhodčí: Jaroš – Žídek, Hnát.
Vyloučení: 4:7, navíc Dom. Bílek (Písek) 5 minut + do konce.
Střely na branku: 46:22.
Diváků: 280.
IHC Písek: Hauser – Parýzek, Hanus, Suda, Dom. Bílek (21. Tintěra), Červinský, Tutrek, Pelant – Polata, Hučko, Sýbek, Matějka, Koupal, Strnad, Tintěra (21. V. Šuhaj), Marcilis, J. Šuhaj, od 21. navíc Gevorkjan. Trenéři Karel Herr a Václav Šrámek.
Hrálo se 21. listopadu.

HC Lední Medvědi Pelhřimov – HC Tábor 4:7 (1:2, 2:3, 1:2)
9. Kopic, 22. Vysloužil, 23. F. Kasalý (Pospíchal), 46. Krtek – 8. Blažek (J. Matušík, Hajič), 16. Zayml (Marcel Dvořák, Blažek), 27. J. Matušík (M. Havran, Duben), 32. Blažek (Hajič, Raiterman), 36. J. Matušík, 51. Drda (Hrala, R. Pechánek), 59. J. Matušík.
Rozhodčí: Maršálek – Urubčík, Kleprlík.
Vyloučení: 4:4.
Využití: 1:3.
Střely na branku: 26:40.
HC Tábor: M. Řehoř – M. Havran, Duben, Kachyňa, Raiterman, Marcel Dvořák, Košař – Hajič, J. Matušík, Blažek, Hrala, Zayml, J. Březina, Prášek, R. Pechánek, Kalaš, od 21. navíc Drda. Trenéři Arpád Györi a Miloslav Čech.

03. 05. 2024 Druholigový A-tým IHC Králové Písek v následující sezoně povede z pozice hlavního trenéra Tomáš Matušík, jenž působil na zdejší střídačce již v ročníku 2022-23. Letní přípravu pod jeho taktovkou odstartují Králové v pondělí 6. května.
03. 05. 2024 Krajský výkonný výbor ledního hokeje před blížící se jihočeskou konferencí navrhl změnu systému Krajské ligy mužů. Podle jedné varianty se stávajících deset účastníků střetne s týmy jiného kraje (Vysočina) ve vložených zápasech, které se započtou do tabulky a základní část se tím rozšíří o jedenáct kol. Zvýšenou atraktivitu soutěže by však provázel i nárůst nákladů na dopravu. Druhá varianta nabízí rozšíření základní části o třetí rundu vzájemných soubojů, z nichž polovinu odehrají kluby doma a polovinu venku. Následující rok se obrátí pořadatelství, rozlosování je možné provést na dvě sezony dopředu. Všechna kola play off v obou variantách se budou hrát na tři vítězství. Základní část u obou variant by trvala od 14. září do 18. února, play off by skončilo 23. března.