Písek doma a Tábor venku bodovaly naplno. Jindřichův Hradec na vlastním ledě neuspěl

17.10.2015

V druholigové skupině Západ si hráči Písku vychutnali teprve druhé tříbodové vítězství na domácím ledě, které si proti Drakům z Bíliny vystříleli až v závěrečné třetině. Doma hrál také hradecký Vajgar, který ztratil dvougólové vedení z úvodu a odešel poražený 2:4. Venku hrál z jihočeských zástupců pouze celek Tábora, jenž díky stoprocentnímu počinku v Jablonci dotáhl v tabulce vedoucí dvojku Klatovy s Kolínem na rozdíl jediného bodu.

PÍSEK / J. HRADEC / JABLONEC – Nováček soutěže IHC Písek inkasoval u břehu Otavy první gól už ve 4. minutě. Poměrně brzy otočil skóre ve svůj prospěch, ale hosté srovnali ještě před první pauzou. Druhé dějství probíhalo ve znamení výrazné střelecké převahy Jihočechů, kteří však pouze jednou přesně zasáhli terč. Stejně úspěšní byli i Draci z Bíliny. Teprve v závěrečné třetině se domácí prosadili výrazněji a čtyřmi zásahy vyprovodili soupeře z ledu.

Písecký tým převyšoval své hosty útočnou aktivitou a hokejovostí, přesto mu dlouho trvalo, než definitivně převzal režii hry. „Dvě třetiny to vůbec nebylo jednoduché. Mužstvo Bíliny trestalo naše chyby a strašilo vyrovnáním. Počínalo si však dost nečistě. Byly tam náskoky na hráče nebo píchání holí. Navíc rozhodčí pískal dost nepřesně, z čehož plynula naše podrážděnost a vznikaly šarvátky. Ale proměnili jsme čtyři přesilovky a to je pěkné zjištění,“ uvedl kouč vítězů Karel Slabý.

Nedokázali vyhodit puk

Hradecký Vajgar nastoupil se čtyřmi kompletními pěticemi, v nichž se poprvé objevil mladý obránce Miroslav Žáček, jenž v úvodu sezony neúspěšně usiloval o angažmá v Písku. Slepenými góly Davida Košťála a Oty Lazorišáka v 15. minutě šli domácí do vedení, ale již za dvě minuty jim zkazil radost kontaktním zásahem Lukáš Karlík. Druhé dějství se proměnilo ve velký průšvih z pohledu Jihočechů, kteří doplatili na váhavost v obranné činnosti a třikrát inkasovali.

V průběhu třetí třetiny měli několik šancí, dvakrát hráli přesilovku pět na tři, avšak nedokázali změnit skóre, neboť jim chyběla potřebná zkušenost, kterou naopak disponovali hosté. „Především v prostřední části hry jsme dělali školácké chyby v obraně a sami jsme si zkomplikovali vývoj zápasu. Místo toho, abychom jednoduše vyhodili puk z obranného pásma, tak si s ním hrajeme, až ho ztratíme a dostaneme laciný gól. Je to pořád dokola,“ zoufal si trenér Aleš Dvořák.

Nasadili šestnáctiletého debutanta

Do táborské klece se v Jablonci potřetí za sebou postavil David Novák a během duelu s Vlky výrazně podržel svůj tým. Na střídačce byl připravený juniorský jmenovec Michal Novák, zatímco jedničku Tomáše Klestila nepustilo do hry zranění kotníku. Zdravotní trable vyřadily rovněž beky Ladislava Hlaveše, Jana Kanova a Michala Klímu. Proto se znovu uplatnil pendl z béčka Tomáš Černý. Poprvé naskočil šestnáctiletý dorostenec Jan Tesař, jenž zvládl debut parádně. Kvůli pracovním povinnostem chyběl kapitán Jakub Matušík.

Potomci Husitů získali vedení v přesilovce pět na tři a v závěrečné třetině ho vytáhli na 3:0. Hrubkou ale dovolili snížit hladovým Vlkům, kteří při power play šest na čtyři devatenáct vteřin před sirénou dali ještě jeden gól. „Nerad se vyjadřuji k rozhodčím, ale tentokrát nepískal férově. Naše vítězství na malém kluzišti bylo vydřené a určitě zasloužené. Kluci makali a podali týmový výkon. Naší oporou byl David Novák v brance a příjemně překvapil i mladičký Honza Tesař,“ vyzdvihl trenérský asistent Arpád Györi.

2. liga, skupina Západ, 9. kolo:

IHC Písek – HC Draci Bílina 7:4 (2:2, 1:1, 4:1)
5. Suchan (Škopek), 11. Vlček (P. Procházka, Sýbek), 37. T. Růžička (Suchan), 43. Sýbek (P. Procházka, Vlček), 46. Slavík (T. Růžička), 50. Urbanec (P. Procházka), 60. Jirků (P. Procházka, Urbanec) – 4. Trübenecker (R. Řezníček), 18. Böhm (Chmel), 37. Štěpánek (Vl. Kýhos ml., Sekerka), 45. R. Fučík (Zdeněk).
Rozhodčí: Hornáček – Vavruška, Rubáš.
Vyloučení: 7:10, navíc R. Řezníček (Bílina) 10 minut, R. Fučík (Bílina) do konce.
Využití: 4:2.
V oslabení: 1:0.
Diváků: 580.
IHC Písek: Panec – P. Procházka, Jirků, Škopek, M. Hřebíček, Hanus, M. Hrubý (41. Koutenský) – Urbanec, Vlček (41. J. Volf), Sýbek, Suchan, Ciboch, V. Novák, Slavík, T. Růžička, Ferebauer. Trenéři Karel Slabý a David Míka.
Hráno 17. října.

KLH Vajgar J. Hradec – HC BAK Trutnov 2:4 (2:1, 0:3, 0:0)
15. Košťál (Hložek, Žáček), 15. Lazorišák (M. Brabec, Tomšík) – 17. Karlík (Malý, Bartoň), 24. Luštinec (Kastner, Karlík), 31. Kastner (Malý, Karlík), 37. Malý (Perutek, Půlpán).
Rozhodčí: Jechoutek – Marek, Rybáček.
Vyloučení: 4:7.
Diváků: 288.
KLH Vajgar: Kubeš – Popelka, Pípal, Kadlec, Kohút, Žáček, Tržil, Koňařík, Port – Bílek, Voříšek, Záhora, Tomšík, Lazorišák, M. Brabec, Hložek, Košťál, Drda, Heřmánek, Šafář, Kundrát. Trenéři Aleš Dvořák a Luboš Voříšek.

HC Vlci Jablonec nad Nisou – HC Tábor 2:3 (0:1, 0:0, 2:2)
58. Tondr (Šulc), 60. Šulc (Pavlů, Petrmichl) – 10. M. Semrád (Mrkvička), 42. Zayml (Vaniš), 53. St. Polodna (Kellner).
Rozhodčí: Horinek – Střelka, O. Doležal.
Vyloučení: 9:13.
Využití:
1:1.
Diváků:
200.
HC Tábor: D. Novák – J. Tesař, M. Semrád, M. Havran, T. Černý, Marcel Dvořák, L. Heršálek – St. Polodna, Krätzer, Kellner, Seidl, Mrkvička, J. Březina, Vaniš, J. Boháč (21. Zayml), Blažek. Trenéři Tomáš Matušík, Arpád Györi a Zdeněk Šťastný.

07. 05. 2024 Desítka účastníků Krajské ligy mužů si odsouhlasila zvýšení počtu zápasů v základní části, kterou umožní systém každý s každým doma - venku rozšířený o jednu rundu vzájemných duelů, z nichž každý tým sehraje polovinu doma a polovinu venku. Tabulka se uzavře po 27 kolech. Jednotlivé série play off se budou hrát na tři vítězství, stejně jako v uplynulém ročníku.
07. 05. 2024 Volební konference Jihočeského hokeje schválila na post předsedy jediného kandidáta Evžena Kostku z Tábora, jenž obhájil svůj dosavadní mandát na další čtyři roky. Předsedou dozorčí rady se znovu stal českokrumlovský Tomáš Ulman, rovněž jediný kandidát na tento post. Beze změny zůstalo i obsazení křesel v krajském výkonném výboru. Na blížící se celostátní konferenci v Praze bude Jihočechy zastupovat Evžen Kostka.
06. 05. 2024 Do suché letní přípravy druholigového áčka HC Tábor, která odstartovala v pondělí 6. května, se zapojil brankář Oliver Šatný (v srpnu mu bude jednadvacet). Nedávný juniorský reprezentant (chytal na MS U18 2021) začínal s hokejem v Soběslavi. Od žáků hrál za Tábor a jako dorostenec zamířil do Chomutova. Posléze vyzkoušel quebeckou juniorskou ligu v Kanadě. Dospělý hokej okusil v několika málo prvoligových duelech za Ústí nad Labem a naposledy Stadion Litoměřice. U Jordánu vytvoří tandem s Matějem Žajdlíkem.