Písek a David Servis se vracely z Moravy bez bodů. Nezabral ani Tábor na vlastním ledě

08.12.2018

Další měření sil mezi týmy druholigových skupin Východ a Jih ve 24. soutěžním kole přineslo jednoznačné úspěchy zástupcům východní části republiky. Lepšící se Písek neprodloužil v Orlové sérii třech vítězství, když ve druhé periodě podcenil soupeře, dostal tři góly za osm minut a již nesmazal ztrátu. David Servis jen s osmi útočníky dal v Šumperku jediný gól, což nestačilo na úspěch. Stejnou střeleckou mizérii vykázal i Tábor doma s Kopřivnicí.

ORLOVÁ / ŠUMPERK / TÁBOR – Neznámé prostředí v moravskoslezské Orlové nevzalo vítr z plachet rozjetému píseckému celku, který otevřel skóre již ve 2. minutě. Stav 2:2 po úvodní třetině ukazoval na vyrovnané síly, jenže pak přišla pasáž mezi 26. a 34. minutou, v níž domácí nasypali Jihočechům tři góly a v podstatě rozhodli o výsledku. „Podcenili jsme druhou třetinu. Hlavně v obranné činnosti,“ nezastíral trenérský asistent Václav Šrámek. Hosté se znovu opírali o produktivitu první útočné řady Polata, Hučko, Sýbek, která se postarala alespoň o přijatelné skóre. „Soupeř nám dal laciné góly. Měl přitom štěstí, zatímco nás provázela smůla,“ doplnil Václav Šrámek.

Na marodku David Servisu vedle dlouhodobě zraněného kanonýra Tomáše Vaka přibyl další zkušený forvard Štěpán Hřebejk a proděravělou sestavu tentokrát nemohli početněji doplnit junioři Motoru, kteří bojovali o body v extralize. Proti silnému Šumperku na jeho ledě se postavil poněkud rozklížený soubor, jehož slabou stránkou bylo opakování herních prohřešků z minulých zápasů. První a jediný gól dali servismani na počátku třetího dějství, víc ze sebe nevymačkali. „Pokračuje naše bída. Děláme stále stejné hrubé chyby. Necháme si dát dva góly v našich přesilovkách a z opticky vyrovnaného zápasu si vezeme debakl,“ lomil rukama asistent Jiří Fedur.

Co však mohli říkat šéfové táborské střídačky, jejichž svěřenci dostali na frak od Tatry Kopřivnice před vlastním publikem. To čekalo na čestný střelecký úspěch až do 52. minuty, kdy bylo nad slunce jasné, komu spadnou body do kapsy. „Počítali jsme, že se konečně odpíchneme. Výkony v předchozích zápasech nebyly úplně špatné,“ ohlížel se hlavní kouč domácích Arpád Györi, jenž spolu s asistentem Miloslavem Čechem musel překopávat sestavu po odchodu Ondřeje Kachyni na hostování do Havířova, ale také během zápasu. Odstoupil nemocný gólman Daniel Vecka a zranění si obnovil forvard Dominik Točík. „Pod tíhou inkasovaných gólů jsme upadli do křeče,“ věděl Arpád Györi.

2. liga, skupina Jih a Východ, 24. kolo:

HC Orlová – IHC Písek 6:4 (2:2, 3:0, 1:2)
11. Achmeťjanov (Kysučan), 13. Blaško (Amirov), 26. Kovařík (Kropka.), 29. Štěpánek, 34. Ballner (Kysučan, Janiczek), 44. Achmeťjanov (Ballner, Kropka) – 3. Hučko (Parýzek), 14. Sýbek (Parýzek.), 52. Polata (Koupal), 57. Hučko (Parýzek).
Rozhodčí: Kašík – Vašíček, H. Král.
Vyloučení: 8:8.
V oslabení: 0:2.
Střely na branku: 33:50.
Diváků: 218.
IHC Písek: Hauser – Parýzek, Hanus, Suda, Dom. Bílek, Červinský, Turek, Houdek – Polata, Hučko, Sýbek, Matějka, Koupal, Marcilis, M. Novotný, V. Šuhaj, Strnad, Petřík. Trenéři Karel Herr a Václav Šrámek.
Hrálo se 8. prosince.

Draci Šumperk – HC David Servis 6:1 (2:0, 1:0, 3:1)
2. Pokorný (Haloda), 20. K. Plášek st. (Romančík, Sedlák), 40. Čuřík, 49. Čuřík (Ďurač, Gewiese), 53. Gewiese (Ďurač, Vorobjev), 53. Králík (Pokorný, Vaněk) – 41. Ferebauer (L. Kříž, Kronus).
Rozhodčí: Šudoma – J. Novotný, Šimčík.
Vyloučení: 4:3.
V oslabení: 2:0.
Diváků: 810.
D. Servis: Vl. Němec – L. Kříž, V. Doktor, Škopek, Petr Procházka, D. Dudáček, Radoš – R. Šulčík, Jan Bárta, Ferebauer, Rolínek, Kronus, Tejko, Jiří Bárta, Sumerauer. Trenéři Milan Kupka a Jiří Fedur.

HC Tábor – HC Tatra Kopřivnice 1:5 (0:1, 0:3, 1:1)
52. J. Březina (Sladkovský) – 6. Kofroň (M. Marek, Sluštík), 32. Sluštík (Kofroň), 36. M. Marek (Sluštík), 39. Kofroň (Ficek), 47. Tomášek (Gebauer, Krutil).
Rozhodčí: Jílek – Vavruška, Rubáš.
Vyloučení: 7:8, navíc Blažek, M. Havran (Tábor) oba 10 minut.
Využití: 0:2.
Střely na branku: 28:33.
Diváků: 542.
HC Tábor: Vecka (41. M. Dudáček) – M. Havran, Hajič, Skočovský, Tesař, R. Pechánek, Raiterman, od 21. navíc Marcel Dvořák – Sladkovský, J. Matušík, J. Březina, Točík, Zayml, Blažek, Syrovátka, Hrala, Prášek, od 21. navíc Kalaš. Trenéři Arpád Györi a Miloslav Čech.

03. 05. 2024 Druholigový A-tým IHC Králové Písek v následující sezoně povede z pozice hlavního trenéra Tomáš Matušík, jenž působil na zdejší střídačce již v ročníku 2022-23. Letní přípravu pod jeho taktovkou odstartují Králové v pondělí 6. května.
03. 05. 2024 Krajský výkonný výbor ledního hokeje před blížící se jihočeskou konferencí navrhl změnu systému Krajské ligy mužů. Podle jedné varianty se stávajících deset účastníků střetne s týmy jiného kraje (Vysočina) ve vložených zápasech, které se započtou do tabulky a základní část se tím rozšíří o jedenáct kol. Zvýšenou atraktivitu soutěže by však provázel i nárůst nákladů na dopravu. Druhá varianta nabízí rozšíření základní části o třetí rundu vzájemných soubojů, z nichž polovinu odehrají kluby doma a polovinu venku. Následující rok se obrátí pořadatelství, rozlosování je možné provést na dvě sezony dopředu. Všechna kola play off v obou variantách se budou hrát na tři vítězství. Základní část u obou variant by trvala od 14. září do 18. února, play off by skončilo 23. března.