Písečtí padli po boji. Hráči pražské Kobry byli rádi, že osmifinálová série dospěla ke konci

07.03.2017

Mužstvo Písku v šestém utkání osmifinálové série play off 2. ligy podlehlo na svém ledě pražské Kobře po statečném boji 1:3 a celkovým poměrem zápasů 2:4 uzavřelo letošní sezonu. Loučení bylo důstojné. Borci od břehu Otavy poctivě odmakali šedesátiminutový hokejový večer a lze konstatovat, že všechna tři vystoupení v play off před vlastním publikem zvládli se ctí. Vítězní Pražané s velkou úlevou přivítali konec série proti houževnatému soupeři.

PÍSEK – Začátek šestého duelu vyšel domácím náramně. Vyměřenou podávku Jana Sýbka přetavil volný Martin Koupal v 10. minutě na vedoucí gól. Jenže o sedm minut později hosté srovnali při vyloučení píseckého kapitána Pavla Procházky a ve 26. minutě otočili stav. Pojistku na výsledek připojili Pražané ve 47. minutě. Shodou okolností v tu chvíli pobýval na trestné lavici Pavel Procházka s osobním trestem. Závěrečný tlak domácích ani power play už nepřinesly změnu.

Vývoj zajímavého souboje strhla Kobra na svoji stranu díky zkušenosti. Písečtí odehráli většinu času na deset lidí, stejně jako v předchozím průběhu série. Juniorská pětka dostávala menší prostor. „Neměli jsme už takovou sílu, s níž bychom přetlačili soupeře. Kluci chodili z ledu úplně vyždímaní. Zaslouží si pochvalu za to, co předvedli v celé sérii. Potrápili jsme Kobru, i když se nám nepovedly dva zápasy na jejím ledě. Podle reakcí pražských hráčů soudím, že byli rádi, že je konec,“ usmíval se trenér Karel Slabý, jenž bude ještě tři týdny vídat své svěřence na volně pojatých trénincích.

2. liga, osmifinále play off, 6. zápas:

IHC Písek – HC Kobra Praha 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
10. Koupal (Sýbek) – 17. Antončík (Jedlička), 26. Kysela (Jedlička), 47. Šteiner (Vlach, Matějček).
Rozhodčí: Škrobák – P. Marek, M. Kučera.
Vyloučení: 3:5, navíc P. Procházka (Písek) 10 minut.
Diváků: 540.
IHC Písek: Hauser – P. Procházka (46. – 56. Kozák), Suda, Hanus, Pavlíček, Červinský, Koutenský – Pašek, Koupal, Sýbek (30. Klas), Suchan, L. Drda, Šuhaj, T. Rod, Strnad, Jiřinec. Trenéři Karel Slabý a Roman Vlček.
Hráno 7. března.
Konečný stav série:
2:4.

05. 05. 2024 Nemilá zvěst týkající se extraligového Banes Motoru probleskuje z Pardubic. Vedení movitého Dynama se údajně chystá vyplatit reprezentačního centra Jáchyma Kondelíka ze smlouvy v Českých Budějovicích. Uvedl to server Hokej.cz.
04. 05. 2024 Soupisku druholigového HC Tábor rozšířil Jakub Matai (9. května oslaví 31. narozeniny), rodák z Kadaně a tamní odchovanec. Univerzál, který může nastupovat v obraně i na křídle, má na kontě účast na MS U18 (2011) a před léty si zahrál KHL v barvách Lva Poprad resp. Lva Praha. Domácí extraligu zakusil v Olomouci, 1. ligu v Ústí, Jihlavě, Přerově a Havířově, 2. ligu v Chomutově. Vyzkoušel francouzskou ligu, loni hrál v Rumunsku.
04. 05. 2024 Druholigový HC Tábor představil další nové tváře přicházející do A-týmu. Z prvoligových Litoměřic se vrátil útočník Jan Cikhart (22), který loni odehrál dva zápasy u Jordánu. Odchovanec pražské Hvězdy a bývalý mládežnický reprezentant nasbíral zkušenosti také v zámořské juniorské WHL. Jen o pár měsíců mladší je křídelník Václav Adamec, jenž hokejově vyrůstal v Letňanech. Prošel dorosteneckými reprezentacemi a okusil extraligu v barvách Plzně. Naposledy hrál 1. ligu za Baník Sokolov. Jeho stejnojmenný otec nosil dres Tábora v sezoně 2005-06.