Písecký druholigový tým vstoupil do předkola play off porážkou v Havlíčkově Brodě

26.02.2016

Po úpravě konečné tabulky druholigové skupiny Západ, k níž došlo u zeleného stolu, odstartovalo předkolo play off hrané systémem na dvě vítězství. Desátý Písek nastoupil na ledě sedmého Havlíčkova Brodu a přestože se mu herně vydařil úvod, inkasoval gól v oslabení a druhý dokonce ve vlastní přesilovce. Od toho okamžiku měli navrch domácí dirigovaní protřelými borci Lukášem Endálem, Miroslavem Třetinou či Tomášem Chlubnou. Odveta bude v Písku 27. února.

HAVLÍČKůV BROD – Hosté začali slibnými příležitostmi, které měli Libor Jirků nebo v přesilovce Jan Sýbek, ale ve vlastním oslabení je poprvé varoval Lukáš Endál. Naštěstí pro Jihočechy neuspěl v sólu před Michaelem Pancem. Další šanci si vypracoval Jan Sýbek, jenže potom šel za katr Marek Hrubý a v početní výhodě otevřel skóre domácí Tomáš Ludvík. Na přelomu úvodní periody hráli Písečtí pět na tři, potom pět na čtyři. V této situaci jim vypíchl puk Lukáš Endál a tentokrát sólo zakončil úspěšně.

Pětadvacet vteřin po zahájení druhého dějství zvýšil Miroslav Třetina dorážkou na 3:0 a bylo zle. V polovině utkání sice Josef Urbanec využil přesilovku pět na tři ke snížení, ale potom zase dvakrát skórovali domácí. Jihočechům, kteří vyměnili gólmany a nasadili staršího dorostence Karla Strnada, se v závěru podařilo alespoň kosmeticky upravit výsledek. „Do půlky první třetiny jsme měli víc ze hry, jenže jsme nedali gólovky a soupeř trestal naše chyby. Potom už byli lepší domácí,“ uznal trenér poražených Karel Slabý.

2. liga Západ, předkolo play off, 1. zápas:

BK Havlíčkův Brod – IHC Písek 6:3 (2:0, 3:1, 1:2)
8. Ludvík, 12. Endál, 21. Třetina (Ludvík, Endál), 37. Třetina (Endál, Kořínek), 40. Chlubna (Kondratěv), 53. Endál (Třetina, Ludvík) – 30. Urbanec (Vlček), 54. Vlček TS, 60. Pašek (Urbanec, Vlček).
Rozhodčí: T. Veselý – R. Špringl st., R. Špringl ml.
Vyloučení: 9:8. navíc Sýbek (Písek) 10 minut.
Využití: 2:1.
V oslabení: 1:0.
Diváků: 850.
IHC Písek: Panec (41. Pipek) – M. Hřebíček, L. Jirků, P. Procházka, Pavlíček, M. Hrubý (21. Koutenský), Škopek – Urbanec, Vlček, Pašek, J. Volf, J. Bernad, Sýbek, Ciboch, Ferebauer, T. Růžička (41. Strnad). Trenéři Karel Slabý, Pavel Hejl a David Míka.
Hráno 25. února.
Stav série:
1:0.

04. 05. 2024 Soupisku druholigového HC Tábor rozšířil Jakub Matai (9. května oslaví 31. narozeniny), rodák z Kadaně a tamní odchovanec. Univerzál, který může nastupovat v obraně i na křídle, má na kontě účast na MS U18 (2011) a před léty si zahrál KHL v barvách Lva Poprad resp. Lva Praha. Domácí extraligu zakusil v Olomouci, 1. ligu v Ústí, Jihlavě, Přerově a Havířově, 2. ligu v Chomutově. Vyzkoušel francouzskou ligu, loni hrál v Rumunsku.
04. 05. 2024 Druholigový HC Tábor představil další nové tváře přicházející do A-týmu. Z prvoligových Litoměřic se vrátil útočník Jan Cikhart (22), který loni odehrál dva zápasy u Jordánu. Odchovanec pražské Hvězdy a bývalý mládežnický reprezentant nasbíral zkušenosti také v zámořské juniorské WHL. Jen o pár měsíců mladší je křídelník Václav Adamec, jenž hokejově vyrůstal v Letňanech. Prošel dorosteneckými reprezentacemi a okusil extraligu v barvách Plzně. Naposledy hrál 1. ligu za Baník Sokolov. Jeho stejnojmenný otec nosil dres Tábora v sezoně 2005-06.
03. 05. 2024 Druholigový A-tým IHC Králové Písek v následující sezoně povede z pozice hlavního trenéra Tomáš Matušík, jenž působil na zdejší střídačce již v ročníku 2022-23. Letní přípravu pod jeho taktovkou odstartují Králové v pondělí 6. května.