O postupu Motoru do semifinále 1. ligy rozhodl v Benátkách gól ve vlastním oslabení

01.03.2015

Bitva s pořadovým číslem šest, tentokrát na benáteckém ledě, s konečnou platností rozhodla i celou dramatickou sérii mezi středočeským týmem a budějovickým Motorem. Hosté přijeli za stavu 3:2 na utkání v jejich prospěch a dokázali proměnit svůj „mečbol“. Dvakrát velice rychle srovnali soupeřův náskok a v polovině základní hrací doby získali vedení. Přesný zásah Dušana Žovince ve vlastním oslabení se ukázal jako vítězný.

BENÁTKY NAD JIZEROU – Jihočeši bez distancovaného Pajiće a mladíků Škopka, Paška, Švece, kteří byli k dispozici juniorskému týmu v play out juniorské extraligy, nastoupili jen se třemi pěticemi (útočníci Jan Trummer a Jiří Bárta zůstali připravení na střídačce). Drželi se do začátku 7. minuty, kdy jim po vyhraném buly zasadil první gólový úder Adam Dlouhý. V téže minutě budějovický Tomáš Nouza trefil brankovou konstrukci a za další tři minuty tentýž hráč vyrovnal ve spolupráci s kapitánem Josefem Strakou.

Na konci úvodního dějství pykali hosté ve třech za hráčskou lavici a Strakův faul, čehož využil benátecký kapitán Jan Víšek a střelou k tyčce vrátil vedení svým barvám. Odpověď přišla v polovině 24. minuty, kdy Adam Přibyl nápřahem z mezikruží překonal Tomáše Fučíka, který měl zakrytý výhled. Nedlouho poté se na trestné lavici potkali David Kuchejda s Romanem Vráblíkem, ale když první jmenovaný naskočil zpátky na led, založil akci, na jejímž vrcholu bylo úspěšné zakončení z hole Dušana Žovince.

Ve zbytku základní hrací doby se střídaly před oběma brankami zajímavé a nebezpečné situace, jenže ani jeden z gólmanů nepřipustil změnu na svém kontě. Devadesát šest vteřin před třetí sirénou domácí trenéři ukázali rozhodčímu písmeno „T“. Po poradě nechali opuštěnou klec a poslali na led šestici útočících bruslařů. Drama vystupňoval Tomáš Nouza, jenž na posledních třiatřicet vteřin usedl za katr kvůli hákování. Všechny pokusy Benátčanů se však zastavily u gólmana Ondřeje Bláhy.

1. liga, čtvrtfinále play off

HC Benátky nad Jizerou – ČEZ Motor Č. Budějovice 2:3 (2:1, 0:2, 0:0)
7. Dlouhý (Mikyska), 20. Víšek (Kolmann, Mikyska) – 10. Nouza (J. Straka, M. Heřman), 24. A. Přibyl (M. Švihálek, L. Rob ml.), 30. Žovinec (M. Heřman, Kuchejda).
Rozhodčí: Přikryl, Trombík – Beneš, Štofa.
Vyloučení: 3:5.
V oslabení: 0:1.
Diváků: 1 460.
ČEZ Motor: O. Bláha – Punčochář, Žovinec, J. Suchánek, R. Vráblík, Bohunický, M. Semrád – Kuchejda, L. Rob ml., Dan Boháč, Nouza, J. Straka, M. Heřman, Vaniš, A. Přibyl, M. Švihálek. Trenéři Petr Rosol a Radek Bělohlav.
Hráno 1. března.
Konečný stav série:
2:4.

06. 05. 2024 Vedení extraligového Banes Motoru hodlá udržet v týmu reprezentačního centra Jáchyma Kondelíka a nabídlo mu vylepšený kontrakt s platností na čtyři roky, který splňuje všechny podmínky navržené hráčovými agenty. Jedná se o nejvyšší a nejdelší smlouvu v novodobé historii budějovického klubu. Dvoumetrový hokejista ale zatím odložil připojení svého podpisu až na konec letošní sezony, v jeho případě tedy zřejmě po MS v Praze.
06. 05. 2024 Bývalý českobudějovický a také reprezentační trenér Josef Jandač (55) se stal hlavním koučem extraligové Plzně. K ruce bude mít někdejšího budějovického útočníka Václava Pletku a mistra světa z roku 1996 Jiřího Vebera.
05. 05. 2024 Do finální sestavy pro MS v Praze se probojovali odchovanci jihočeských klubů Jan Rutta (Písek), Jáchym Kondelík a Lukáš Sedlák (oba Č. Budějovice). Zůstává otázkou, zda budou všichni dopsaní na soupisku, neboť trenéři stále čekají na další hráče vyřazené ze zámořského Stanley Cupu.