Nekompletní tým Vajgaru stahoval třígólové manko v Pelhřimově, ale zůstal bez bodů

18.02.2015

Dohrávka 30. kola druholigové skupiny Západ byla nesmírně důležitá z hlediska záchrany v soutěži jak pro domácí tým Pelřimova, tak pro hosty z Jindřichova Hradce. Lední Medvědi z Vysočiny vedli už 3:0, ale Jihočeši, kteří pro nedostatek útočníků zalepili sestavu několika juniory, dokázali v závěru stáhnout skóre na rozdíl jediného gólu. K vyrovnání jim však nepomohla ani power play šest na tři. Situace na chvostu tabulky se pro Vajgar nepříjemně zdramatizovala.

PELHŘIMOV (Aktualizováno) – Hosté se mohli znovu opřít o Hynka Kůdelu v brance, ale proti původním předpokladům jim chyběli pendlující kladenští mladíci Michail Potěchin s Vladimírem Macháčkem, kteří se během předchozích vystoupení ukázali ve velmi dobrém světle. Třetí Kladeňák Patrik Novák, ač obránce, musel jít do útoku, kde trenér Jaroslav Brabec řešil i další absence. Do ofenzívy poslal rovněž dvacetiletého beka Tomáše Kohúta, který v sezoně nastupoval většinou za hradeckou juniorku.

Z Českých Budějovic vzhledem ke kolizi s play off 1. ligy přijel spolu s Kůdelou na pomoc jediný forvard Jiří Bárta. V úvodním dějství nepadl žádný gól, přestože Patrik Novák ve 13. minutě pádil sám na brankáře Jana Čekala. Ten zastavil střelu levým betonem. Před polovinou základní hrací doby přišly naopak dva rychlé údery ze strany domácích. Skóre otevřel šikovnou tečí Filip Beneš a podruhé propadl puk za Kůdelova záda po nahození Tomáše Mečiara od modré čáry.

Ve 43. minutě se z dorážky prosadil také bývalý hradecký útočník Filip Kasalý a s Vajgarem bylo zle. Neúnavně bojující hosté přeci jen snížili, když Josef Mazanec v přesilové hře uplatnil důraz před brankou. Po spolupráci s Mazancem brzy skóroval také veterán Zdeněk Šperger, ale v závěrečných deseti minutách Brabcovi svěřenci nedokázali vyrovnat, byť na konci disponovali dvojnásobnou přesilovkou a hráli power play šest na tři. Pelhřimov se v tabulce přiblížil Vajgaru na rozdíl jediného bodu a boj o záchranu zřejmě potrvá do posledního kola.

2. liga, dohrávka 30. kola

HC Lední Medvědi Pelhřimov – KLH Vajgar J. Hradec 3:2 (0:0, 2:0, 1:2)
8. Beneš (Martin Hadrava), 29. Mečiar (Třetina, Kopic), 43. F. Kasalý (D. Kasalý) – 47. J. Mazanec (Šperger, Voříšek), 50. Šperger (Voříšek, J. Mazanec).
Rozhodčí: Kopeček – Klouda, Musil.
Vyloučení: 5:0.
Diváků: 300.
KLH Vajgar: Kůdela – Tržil, R. Procházka, Zich, Marek Dvořák, Kadlec, Šanda – J. Mazanec, Jasanský, Voříšek, Jiří Bárta, Šperger, P. Novák, Kohút, Milotinský, Šesták. Trenéři Jaroslav Brabec a Luboš Voříšek.
Hráno 18. února.

06. 05. 2024 Vedení extraligového Banes Motoru hodlá udržet v týmu reprezentačního centra Jáchyma Kondelíka a nabídlo mu vylepšený kontrakt s platností na čtyři roky, který splňuje všechny podmínky navržené hráčovými agenty. Jedná se o nejvyšší a nejdelší smlouvu v novodobé historii budějovického klubu. Dvoumetrový hokejista ale zatím odložil připojení svého podpisu až na konec letošní sezony, v jeho případě tedy zřejmě po MS v Praze.
06. 05. 2024 Bývalý českobudějovický a také reprezentační trenér Josef Jandač (55) se stal hlavním koučem extraligové Plzně. K ruce bude mít někdejšího budějovického útočníka Václava Pletku a mistra světa z roku 1996 Jiřího Vebera.
05. 05. 2024 Do finální sestavy pro MS v Praze se probojovali odchovanci jihočeských klubů Jan Rutta (Písek), Jáchym Kondelík a Lukáš Sedlák (oba Č. Budějovice). Zůstává otázkou, zda budou všichni dopsaní na soupisku, neboť trenéři stále čekají na další hráče vyřazené ze zámořského Stanley Cupu.