Na závěr 2. ligy rozstříleli Táborští doma celek Bíliny. Mužstva Písku a J. Hradce neuspěla venku

21.02.2016

Poslední kolo dlouhodobé části v druholigové skupině Západ přineslo zklamání hokejistům Písku, kteří v Kolíně s lídrem tabulky hráli dvě třetiny vyrovnanou partii, ale chybami v závěru si pokazili výsledek. Porážka Jindřichova Hradce na sokolovském ledě nepřekvapila, stejně jako hladké vítězství Tábora doma nad Bílinou. Konečnou podobu tabulky kvůli nedohraným zápasům Pelhřimova, rovněž systém play off i boje o udržení určí svazový orgán 22. února.

KOLÍN / SOKOLOV / TÁBOR – Před tisícovkou diváků ve výborné hokejové atmosféře se Písečtí proti celkovému vítězi západní skupiny drželi minimálně do 41. minuty, kdy dostali třetí gól. Na první dva našli odpověď, ale do třetice jim to nevyšlo. V závěru inkasovali ještě dvakrát. „Dvě třetiny jsme hráli dobře a byli Kolínu naprosto vyrovnaným soupeřem. Měli jsme dostatek příležitostí, abychom vyhráli v normální hrací době. Jenže jsme neproměňovali šance a přišel trest za naše drobné chyby. Pořád se to opakuje,“ smutnil kouč Karel Slabý.

Jindřichohradecký Vajgar v Sokolově dvakrát vedl, ale ve druhém dějství více méně umožnil domácím otočit na 4:2. Jihočechy to zlomilo. S nekompletními třemi útoky a nezkušenou obranou nenašli síly na zvrat a dostali další góly. „Výsledek je pro nás krutý,“ postěžoval si trenér Aleš Dvořák. „Za příznivého stavu jsme začali dělat zbytečné fauly v útočném pásmu a přišla vyloučení, která nám ublížila. I tak jsme si vypracovali několik vyložených šancí, ale nedostali jsme puk do brány. Přes porážku chválím kluky za bojovnost,“ dodal.

Relativně nejsnazší úlohu měl na svém ledě táborský tým připravující se na play off s jistotou konečné druhé příčky. Proti předposlední Bílině zavelel ke zteči kapitán Jakub Matušík dvěma góly v úvodních pěti minutách a strhl ostatní spoluhráče k nadšenému výkonu. Spolu se svým bratrancem Patrikem Zaymlem nasbíral sedm kanadských bodů, což byl vydatný rodinný příspěvek k povedenému večeru. Diváky pobavil také Ondřej Liška vítěznou bitkou s bílinským Čmolíkem. „Byli jsme lepší ve všech směrech,“ řekl asistent Zdeněk Šťastný.

2. liga, skupina Západ, 34. kolo:

SC Kolín – IHC Písek 5:2 (1:1, 1:1, 3:0)
9. Veselý (Semirád), 31. Ježek (Morkes, Zumr), 41. Malý (Ježek, Zumr), 52. Malý (Kadlec), 57. Ježek (Zumr) – 12. M. Semrád (Urbanec, Vlček), 38. Sýbek (J. Bernad, P. Procházka).
Rozhodčí: Battěk – R. Špringl, J. Pechánek.
Vyloučení: 6:6.
Diváků: 981.
IHC Písek: Pipek – M. Semrád, L. Jirků, P. Procházka, Pavlíček, Hanus, Škopek – Urbanec, Vlček, Pašek, Slavík, J. Bernad, Sýbek, Ciboch, Ferebauer, T.  Růžička. Trenéři Karel Slabý a David Míka.
Hráno 20. února.

HC Baník Sokolov – KLH Vajgar J. Hradec 7:2 (1:1, 4:1, 2:0)
7. Jirušek (Dimitrov), 29. Křepelka (Gombár, Račanský), 32. Kašpar (Křepelka, Kukla), 32. Kukla (Křepelka, Gombár), 37. Kukla (Křepelka), 43. Kukla (Gombár), 49. Trapl (Kukla, Křepelka) – 11. Nestrašil (Kohút, Tejral), 23. Kohút (Nestrašil, M. Brabec).
Rozhodčí: Petružálek – Coubal, Mašek.
Vyloučení: 3:5, navíc Straka (Vajgar) 10 minut.
Diváků: 300.
KLH Vajgar: J. Švihálek – Matula, Pípal, Port, Kadlec, Straka, Babčuk – Severa, Voříšek, M. Brabec, D. Kohút, Tejral, Nestrašil, Šafář, Drda. Trenéři Aleš Dvořák a Luboš Voříšek.

HC Tábor – HC Draci Bílina 12:1 (4:1, 5:1, 3:0)
2. J. Matušík, 5. J. Matušík (Kellner), 7. St. Polodna (J. Boháč, Vaniš), 12. Zayml (T. Kratochvíl), 21. J. Boháč (Klíma), 21. Vaniš (J. Matušík), 34. Blažek (Marcel Dvořák), 40. J. Boháč (Vaniš), 40. Kellner, 42. J. Matušík (Kellner), 54. J. Matušík (Blažek), 57. Zayml – 22. Jak. Procházka (Böhm, Kýhos).
Rozhodčí: St. Mertl – Samuel, Horažďovský.
Vyloučení: 9:8, navíc O. Liška (Tábor) 5 minut + do konce, Čmolík (Bílina) 5 + 5 minut + do konce.
Využití: 2:1.
Diváků: 1 386.
HC Tábor:
D. Novák – M. Havran, Klíma, Kanov, L. Hlaveš, Marcel Dvořák, L. Heršálek, O. Liška, T. Černý – St. Polodna, J. Boháč, Vaniš, J. Březina, J. Matušík, Kellner, Blažek, Zayml, Seidl, Kolomý, R. Pechánek, T. Kratochvíl. Trenéři Tomáš Matušík, Arpád Györi a Zdeněk Šťastný.

03. 05. 2024 Druholigový A-tým IHC Králové Písek v následující sezoně povede z pozice hlavního trenéra Tomáš Matušík, jenž působil na zdejší střídačce již v ročníku 2022-23. Letní přípravu pod jeho taktovkou odstartují Králové v pondělí 6. května.
03. 05. 2024 Krajský výkonný výbor ledního hokeje před blížící se jihočeskou konferencí navrhl změnu systému Krajské ligy mužů. Podle jedné varianty se stávajících deset účastníků střetne s týmy jiného kraje (Vysočina) ve vložených zápasech, které se započtou do tabulky a základní část se tím rozšíří o jedenáct kol. Zvýšenou atraktivitu soutěže by však provázel i nárůst nákladů na dopravu. Druhá varianta nabízí rozšíření základní části o třetí rundu vzájemných soubojů, z nichž polovinu odehrají kluby doma a polovinu venku. Následující rok se obrátí pořadatelství, rozlosování je možné provést na dvě sezony dopředu. Všechna kola play off v obou variantách se budou hrát na tři vítězství. Základní část u obou variant by trvala od 14. září do 18. února, play off by skončilo 23. března.