Na táborském ledě se marně snažili hráči Děčína. Tým Jindřichova Hradce neuspěl ve Vrchlabí

14.12.2014

Mužstvo Tábora po slabším období znovu nabírá formu. Na domácím ledě si poradilo s Děčínem, byť gólový rozdíl nebyl omračující. U Jordánu však přišli o útočníka Jakuba Krätzera, jenž po proměněném blafáku ve vlastním oslabení odstoupil s pochroumaným ramenem. Hradecký Vajgar neustál přestřelku ve Vrchlabí, kde mu ani pět přesných zásahů nestačilo k bodovému zisku.

TÁBOR / VRCHLABÍ (Aktualizováno) – Děčínského gólmana Marka Štichu velmi rychle překonali Patrik Zayml a Jakub Krätzer. Událostí první třetiny bylo také více než minutové oslabení ve třech proti pěti, které domácí přestáli hlavně díky brankáři Michaelu Pancovi. Sedmnáct vteřin po začátku prostředního dějství, sotva se vrátil na led vyloučený Marcel Dvořák, završili hosté útočnou aktivitu a jmenovec slavného spisovatele Jaroslav Hašek snížil povedenou tečí.

Ve chvíli, kdy trestnou lavici místo provinilého strážce táborské klece zahříval David Blažek, podnikl sólový výpad Jakub Krätzer a zvýšil na 3:1. Při pádu na mantinel si však střelec poranil rameno a zápas pro něho skončil. Domácí dohrávali na dvě pravá křídla a třásli se o výsledek, když Daniel Volráb korigoval gólem do šatny. Konečný úspěch Tábora ve třetí třetině pojistila dvojice Jakub Matušík – Martin Mařík. Hostům už nepomohla ani power play. „Odmakali jsme to, závěr byl v naší režii,“ konstatoval asistent Zdeněk Šťastný.

Vyrovnali, ale pak dělali chyby

Duel ve Vrchlabí začal velkou šancí domácího veterána Martina Filipa. Skóre však otevřel budějovický pendl v barvách Vajgaru Jiří Bárta, jehož střelu ve 2. minutě nešťastně přesměroval jeden z bránících hráčů do vlastní klece. Hráči z Podkrkonoší dokázali otočit skóre na 4:1, ale Jihočeši dvěma slepenými góly během 19. minuty snížili na nejtěsnější rozdíl. Centr prvního útoku Ota Lazorišák ve druhém dějství dokonce vyrovnal a Hradečtí byli v euforii, jenže za stavu 4:4 zahodili dvě stoprocentní příležitosti.

Navzdory tomu pokračovala divoká přestřelka. Před druhou sirénou si Vrchlabští znovu vybudovali dvougólový náskok a v závěrečné třetině ho navýšili na konečných 9:5. Hlavními režiséry byli autor hattricku Jan Matějka a Tomáš Bláha se čtyřmi asistencemi. Hosté se trefili už jenom jednou zásluhou Marka Dvořáka. „Divákům se asi líbil velký gólový příděl, ale my jsme to od poloviny zápasu nezvládli. Lacino jsme inkasovali a dělali hrubé chyby,“ pravil posmutněle hradecký kouč Jaroslav Brabec.

2. liga, skupina Západ, 18. kolo

HC Tábor – HC Děčín 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)
5. Zayml (Kellner), 10. Krätzer (Kanov, Mařík), 27. Krätzer, 53. Mařík (Matušík) – 22. Hašek (Molnár), 40. Volráb (Hašek).
HC Tábor:
Panec – M. Havran, T. Černý, Hlaveš, Kanov, Marcel Dvořák, L. Heršálek – Kolomý, Mrkvička, Seidl, Krätzer, J. Matušík, M. Mařík, Kellner, Zayml, Blažek. Trenéři Tomáš Matušík, Arpád Györi a Zdeněk Šťastný.
Hráno 13. prosince.

HC Stadion Vrchlabí – KLH Vajgar J. Hradec 9:5 (4:3, 2:1, 3:1)
6. Jebavý (T. Bláha), 11. Vlach (T. Bláha), 16. Matějka (T. Bláha, Jebavý), 17. Jirků (Urban), 31. Matějka (T. Bláha), 36. Filip (Matějka, Skočovský), 47. Matějka (Jebavý), 55. T. Šťastný (Filip), 60. T. Šťastný (Filip) – 2. J. Bárta (Trummer), 19. Šperger (J. Bárta), 19. M. Brabec (Trummer), 26. Lazorišák (Mazanec, Kořínek), 53. Marek Dvořák (Šanda).
KLH Vajgar:
Kubeš – R. Procházka, Tržil, Zich, P. Novák, Kořínek, Šanda – Milotínský, Lazorišák, J. Mazanec, Ferebauer, Šperger, Voříšek, J. Bárta, Trummer, M. Brabec, Marek Dvořák, Košťál. Trenéři Jaroslav Brabec a Luboš Voříšek.

03. 05. 2024 Druholigový A-tým IHC Králové Písek v následující sezoně povede z pozice hlavního trenéra Tomáš Matušík, jenž působil na zdejší střídačce již v ročníku 2022-23. Letní přípravu pod jeho taktovkou odstartují Králové v pondělí 6. května.
03. 05. 2024 Krajský výkonný výbor ledního hokeje před blížící se jihočeskou konferencí navrhl změnu systému Krajské ligy mužů. Podle jedné varianty se stávajících deset účastníků střetne s týmy jiného kraje (Vysočina) ve vložených zápasech, které se započtou do tabulky a základní část se tím rozšíří o jedenáct kol. Zvýšenou atraktivitu soutěže by však provázel i nárůst nákladů na dopravu. Druhá varianta nabízí rozšíření základní části o třetí rundu vzájemných soubojů, z nichž polovinu odehrají kluby doma a polovinu venku. Následující rok se obrátí pořadatelství, rozlosování je možné provést na dvě sezony dopředu. Všechna kola play off v obou variantách se budou hrát na tři vítězství. Základní část u obou variant by trvala od 14. září do 18. února, play off by skončilo 23. března.
02. 05. 2024 Českobudějovický centr Jáchym Kondelík skóroval v 57. minutě zahajovacího utkání Betano Hockey Games na brněnském ledě. Svým premiérovým gólem za národní mužstvo jenom zmírnil porážku od Finska v poměru 1:4. Do hry zasáhl také písecký odchovanec Jan Rutta a čerstvá akvizice útočných řad Motoru Ondřej Kovařčík.