Motor zvyšuje obrátky. Nezastavili ho ani „draci“ v Šumperku

02.12.2014

Deset tříbodových úspěchů z posledních dvanácti utkání, taková je bilance budějovického týmu, před nímž se soupeři v 1. lize začínají třást. Zatím poslední obětí rozjetých Jihočechů se stali „draci“ v Šumperku, kteří se dlouho drželi na dostřel, ale během devíti minut před závěrečnou sirénou třikrát inkasovali a mohli si vykopat hrob. Svěřenci Petra Rosola a Radka Bělohlava si před domácím retro zápasem proti Kladnu upevnili druhou příčku v tabulce.

ŠUMPERK – Hosté přicestovali k zápasu se sedmičkou beků a třemi ofenzivními formacemi, které doplňoval desátý útočník Adam Přibyl. Mladík David Gába, který se znovu postavil do branky, musel vyřešit v 7. minutě ošemetnou situaci – šumperští hráči Tomáš Drtil a Michal Velecký se na něho řítili ve vlastním oslabení zcela sami, ale kotouč se zastavil na gólmanových betonech. Na sklonku úvodního dějství dvakrát podržel svůj tým i domácí Vladislav Koutský, jenže na Švihálkovu střelu v 19. minutě už nedosáhl.

Půl minuty před polovinou utkání se zblízka prosadil Tomáš Nouza, přestože v této fázi častěji útočili hráči z okresního města v Olomouckém kraji. Ze všech jejich pokusů lze vypíchnout šanci Aleše Holíka, jenž střílel do odkryté klece, ale Marek Vaniš skoro zázračně vložením hole přesměroval dráhu kotouče mimo branku. Štěstí stálo také na straně Moravanů, když Tomáš Nouza podnikl sólový výpad a nepřekonal brankáře Koutského.

V úvodu třetího dějství Marek Vaniš tečoval střelu Lukáše Chmelíře od modré čáry a hosté vedli o tři góly. Mužstvo Šumperka sice brzy snížilo, ale Budějovičtí si přichystali na závěr střeleckou exhibici a vytáhli svůj náskok na konečných 6:1. Největší lahůdkou byl poslední gól, kdy Tomáš Nouza jel sám na brankáře, položil si ho a nechal puk dojíždějícímu Josefu Strakovi, který jen doťukl do prázdné klece. „Hosté nás předčili úplně ve všem,“ pravil zklamaně kouč poražených Radek Kučera.

1. liga, 30. kolo

Salith Šumperk – ČEZ Motor Č. Budějovice 1:6 (0:1, 0:1, 1:4)
48. Vachutka (Prokop) – 19. M. Švihálek (Kuchejda, Pajić), 30. Nouza (J. Straka, M. Heřman), 42. Vaniš (Chmelíř, L. Rob ml.), 51. M. Švihálek (Kuchejda, Punčochář), 53. J. Straka (Nouza, M. Heřman), 59. J. Straka (Nouza, M. Heřman).
Rozhodčí: Kubičík – Reich, Toman.
Vyloučení: 7:4.
Diváků: 824.
ČEZ Motor: D. Gába – Punčochář, Vráblík, Mucha, J. Suchánek, Chmelíř, Žovinec, L. Kříž – Kuchejda, Pajić, M. Švihálek, Nouza, J. Straka, M. Heřman, Vaniš, L. Rob ml., Dan Boháč, A. Přibyl. Trenéři Petr Rosol a Radek Bělohlav.
Hráno 1. prosince.

05. 05. 2024 Nemilá zvěst týkající se extraligového Banes Motoru probleskuje z Pardubic. Vedení movitého Dynama se údajně chystá vyplatit reprezentačního centra Jáchyma Kondelíka ze smlouvy v Českých Budějovicích. Uvedl to server Hokej.cz.
04. 05. 2024 Soupisku druholigového HC Tábor rozšířil Jakub Matai (9. května oslaví 31. narozeniny), rodák z Kadaně a tamní odchovanec. Univerzál, který může nastupovat v obraně i na křídle, má na kontě účast na MS U18 (2011) a před léty si zahrál KHL v barvách Lva Poprad resp. Lva Praha. Domácí extraligu zakusil v Olomouci, 1. ligu v Ústí, Jihlavě, Přerově a Havířově, 2. ligu v Chomutově. Vyzkoušel francouzskou ligu, loni hrál v Rumunsku.
04. 05. 2024 Druholigový HC Tábor představil další nové tváře přicházející do A-týmu. Z prvoligových Litoměřic se vrátil útočník Jan Cikhart (22), který loni odehrál dva zápasy u Jordánu. Odchovanec pražské Hvězdy a bývalý mládežnický reprezentant nasbíral zkušenosti také v zámořské juniorské WHL. Jen o pár měsíců mladší je křídelník Václav Adamec, jenž hokejově vyrůstal v Letňanech. Prošel dorosteneckými reprezentacemi a okusil extraligu v barvách Plzně. Naposledy hrál 1. ligu za Baník Sokolov. Jeho stejnojmenný otec nosil dres Tábora v sezoně 2005-06.